slogan

     

kielbasa slimaka SnailsGardenW sobotę, 18 listopada 2017 r. , w ramach wydarzenia pn. "Oblicza Warmii i Mazur" Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprosił na degustacje i wartościowe prelekcje nt. wyjątkowości naszego regionu.

Warmia oraz Mazury słyną ze swoich walorów krajobrazowych, bogactwa kulturowego i historycznego. Są także miejscem realizacji interesujących projektów oraz rozwijania prywatnych przedsięwzięć. Firma Eko Snails Garden została zaproszona jako reprezentant wyjątkowego produktu i turystyki kulinarnej Warmii i Mazur.

Podczas prelekcji Grzegorz Skalmowski, przedstawił walory naszego regionu, poprzez kulinaria i świat ślimaka. To była pierwsza premiera najnowszego produktu jakim jest kiełbasa polska, (wiejska) krasińska ze ślimakami, prezentowana w dwóch odsłonach:

 

CSESwiatowid SkalmowskiGrzegorz Skalmwoski SnailsGardenkielbasa krasinska ze slimakiemkielbasa ze slimakiemSlimaka Kulinarna Podroz

kielbasa krasinska ze slimakiemWarto dodać, że mięso ślimaka jest bardzo bogate w pełnowartościowe, łatwo przyswajalne białko i wysoką zawartość pierwiastka życia, czyli selenu. Jest doskonałe dla sportowców czy osób w okresie rekonwalescencji. Mięso ślimaka zawiera min: 16 gramów białka i 1,9 grama węglowodanów w 100 gramach produktu. Zawartość selenu to aż 0,19 mg/kg, do tego dochodzą nienasycone kwasy tłuszczowe i jedynie 0,83 grama tłuszczu w 10 dekagramach mięsa.

Odkrawamy pierwszy kęs. Kiełbasa – zarówno ta cieńsza, jak i grubsza – są bardzo aromatyczne. To po prostu intensywny zapach wysokiej jakości wędzonej kiełbasy. Zaskoczeniem jest smak – zdecydowanie mało ...

Przeczytaj więcej na INN Poland

hodowla slimakow SnailsGardenFirma Snails Garden od 15 lat służy radą i pomocą dla rolników z całej Polski, zainteresowanych założeniem hodowli ślimaków jadalnych. Snails Garden poprzez własne doświadczenia i miliony prób, ujednoliciła system hodowli ślimaków w Polsce - z którego korzystają teraz hodowcy ze stażem.

 

Klatki do rozmnażania tzw. "ule" zostały naszkicowane podczas podróży do Francji w latach 2004/2005. System przyjął się na tyle dobrze w Polsce, że postanowiono stworzyć wielopoziomowe regały do rozmnażania ślimaków, wzorując się na produkcji pieczarek. Fartuchy tzw. ekrany przypominają plastry - tak jak w ulu dla pszczół.

P.P.H.U Eko Snails Garden - przetwórnia ślimaków zaprasza osoby zainteresowane założeniem i prowadzeniem hodowli ślimaka jadalnego. Hodowla ślimaka to biznes dla osób związanych z rolnictwem lub posiadających własny kawałek niewykorzystanej ziemi.

Hodowla konwencjonalna

Do hodowli ślimaków potrzebna jest ziemia z dostępem do wody, pomieszczenie z energią elektryczną do rozmnażania reproduktorów. Do hodowli systemem eko - wystarczy tunel foliowy i min 300 m2 ziemi.

Snails Garden - jest jedyną rodzinną przetwórnią w Polsce zajmującą się kompleksowo hodowlą, szkoleniami z zakresu chowu i hodowli ślimaka, opieką nad grupami hodowlanymi, koordynacją, badaniami naukowymi i handlem.

Naszym zdaniem wszystko zależy od tego, na ile hodowcy przestrzegają zaleceń, które są im przedstawiane podczas szkoleń i czy na siłę nie próbują zmieniać naszych standardów – czytając różne błędne technologie rozsiane po całym Internecie.

Polski rynek ma jeszcze znaczny potencjał do zagospodarowania. Ślimaki polskich hodowców mają różne przeznaczenie – nie tylko spożywcze, ale też i farmakologiczne w całej Europie.

Dołącz do przetwórni Snails Garden ® - hodowcy skorzystali z naszej technologii hodowli i zarabiają na ślimakach!

W odcinku przedstawiona została m.in. technologia chowu ślimaków, wybór gatunków ślimaków do produkcji, sposób i organizacja pracy przy chowie ślimaków oraz możliwości zbytu zwierząt oraz produktów od nich pochodzących ( m.in. kawioru ze ślimaków). Wykorzystanie ślimaków na potrzeby kulinarne i kosmetyczne.

"Innowacje w rolnictwie" to cykl filmów prezentujących ciekawe przedsięwzięcia zrealizowane na obszarach wiejskich służące rozwojowi przedsiębiorczości oraz ochronie środowiska naturalnego. Filmy pokazują rolników oraz przedsiębiorców, którzy nie bali się podjąć nowych wyzwań, odnieśli sukces i mogą stanowić wzór przedsiębiorczości dla innych. Cykl pokazuje także jak zmieniają się obszary wiejskie dzięki środkom unijnym, w tym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Film ów został zrealizowany na podstawie projektu opracowanego przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie w ramach Planu działania Sekretariatu Centralnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2015.

Hodowla ślimaków - film z cyklu "Innowacje w rolnictwie".

c_155_145_16777215_00_images_artuk_20151123_2.jpgZacznijmy od winniczka

Zainteresowani skupem i przetwarzaniem ślimaków muszą uzyskać zezwolenia od Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska (RDOŚ), które co roku ustalają maksymalne limity zbiorów na swoim terenie. Po raz pierwszy od trzech lat dozwolone było zbieranie w woj. warmińsko-mazurskim. Nasz region uważany był dawniej zagłębie winniczka, limity sięgały 600 ton rocznie. W latach 2014-2016 zbiory jednak wstrzymano, gdyż osłabła kondycja populacji tego gatunku. Stwierdzono zbyt dużo osobników "niewymiarowych", a także spadła liczebność i zagęszczenie.

W 2017 roku możliwość zbierania przywrócono, ponieważ badania wykazały, że populacja winniczków na Warmii i Mazurach się wzmocniła i 68 proc. osobników osiągnęło wymiary wymagane do odłowu. Zainteresowanie pozyskiwaniem ślimaków po tak długiej przerwie jest duże. Olsztyńska RDOŚ wyznaczyła limit na 400 ton i wydała 81 zezwoleń, z których każde upoważniało do zebrania do 5 ton mięczaków.

Przetwórnia Eko Snails Garden, która jest jedyną na naszym regionie, ubojnią ślimaka hodowlanego z zezwoleniem exportowym i wprowadzeniem produktu do sklepu, uzyskała również takie zezwolenie.

Dla przykładu - w ocenie naukowców winniczek nie powinien być obiektem komercyjnego zbieractwa w woj. mazowieckim, bo leży ono poza naturalnym zasięgiem występowania tego gatunku i charakteryzuje się nieodpowiednim dla niego rodzajem gleb i roślinnością.

Pojedyncze populacje winniczka na tym obszarze mają charakter "wyspowy", występują w znacznym rozproszeniu, zajmują niewielkie obszary i mają małą liczebność. Są więc szczególnie zagrożone wyginięciem.

slimak budowaObserwacje o malejących zbiorach winniczków w Polsce potwierdzają inni specjaliści z branży, zajmujący się skupem i przetwórstwem, jednym z głównych powodów tego zjawiska są zmiany pogodowe, w okresach wyznaczonych na odłowy panowały zwykle niskie temperatury w nocy, wiał silny wiatr...

Według Głównego Urzędu Statystycznego w 2015 r. Polska wyeksportowała ponad 240 ton ślimaków za blisko 7,2 mln zł. Największymi odbiorcami były: Francja, Czechy, Austria i Rosja. Ze wstępnych danych za 2016 r. wynika, że eksport wyniósł prawie 141 ton i miał wartość 4,3 mln zł. Zestawiania te obejmują zarówno świeże, jak i przetworzone mięczaki. Nie określają natomiast, jaką część naszego eksportu stanowią dziko żyjące winniczki, a jaką inne gatunki jadalnych ślimaków, hodowane na fermach.

Zdaniem prof. Macieja Ligaszewskiego z Instytutu Zootechniki w podkrakowskich Balicach fermowa produkcja ślimaka szarego kilkakrotnie przekracza już wielkość zbioru winniczka.

Chów gatunków ślimaków pochodzenia afrykańskiego i śródziemnomorskiego jest w Polsce coraz popularniejszy, powstają fermy hodowlano-przetwórcze o rocznej produkcji nawet kilkuset ton, ale tylko i wyłącznie nastawione na hodowle ślimaków z wykorzystaniem mięsa.

Antidotum

c_155_145_16777215_00_images_artuk_20161021_filety_slimaka.jpgPrzetwórstwo ślimaków pochodzących ze zbiorów winniczka trwa od maja do lipca, natomiast ślimaka hodowlanego ( Muller, Maxima) do świąt Bożego Narodzenia.

Własna hodowla ślimaków wydłuża sezon, w którym prowadzi się przetwórstwo ślimaków.

Zdecydowana większość produkcji mięsa trafia wciąż na rynek francuski. Francuzi bronią się przed zakupem produktów finalnych i ślimaków żywych. Dlatego dostarcza się półprodukty – mięso mrożone

Reasumując – nasze spostrzeżenia

Jakiś czas temu farma Snails Garden podjęła decyzję o zmniejszeniu produkcji na eksport ślimaka żywego. Do sprzedaży na rynki zagraniczne (hiszpańskie) dopuszczone są wyłącznie żywe ślimaki pierwszej klasy z dobrze wykształconą muszlą (która przy eksporcie jest głównym wyznacznikiem ceny) i jedyną słuszną (wykreowaną) wagą pojedynczej sztuki. To podnosi koszty produkcji, każdej hodowli ślimaków, bez wyjątku. Do tego dochodzi słaba cena przy tak wysokich nakładach w halę do rozmnażania (ogrzewania), drogich pasz sypkich, systemów zraszających pola i różnego rodzaju zbędnych programatorów na chów ślimaków na Export.

W tej chwili hodowla ślimaków ma tylko i wyłącznie ekonomicznie uzasadnienie hodowli ślimaków z nastawieniem na klasę drugą ( systemem eko), która nadaje się na przetwórstwo ślimaków i sprzedaż w postaci półproduktu.

*Wykorzystano fragmenty: pap.pl

Kielbasa Krasinska slimakiNie może być inaczej...bez fałszywej skromności!. Okupione nieprzespanymi nocami, których nie nadrobimy, okupione porażkami, które nas wzmocniły.

KUP W SKLEPIE ONLINE (cena od 25 zł) KUP TERAZ!

Czy damy radę, tego nie wiemy, czy będziemy próbować, to już wiemy!

Best in The World! Kanadyjska kiełbasa na drugim miejscu. Kiełbasa Krasińska - może być tylko jedna...

Snails Garden - Grzegorz Skalmowski

* Ślimaki śródziemnomorskie, specjalna odmiana hodowana na Mazurach.

fit slimaki SnailsGardenKABANOSY ZE ŚLIMAKIEM - KUP W SKLEPIE ONLINE (cena od 25 zł) KUP TERAZ!

Czy cuda to się oczywiście okaże, farma Snails Garden, rodzinna firma promująca od 2003 roku ślimaki na stołach polski, tym razem zaskakuje kolejnym pomysłem na Andrzejki, Święta i Sylwestra. Mamy poczuć smak i zaskoczenie, pasję, zabawę i zauroczenie! Kabanosy ze ślimaka - Hit roku 2017! Z pełną ofertą zapoznasz się, spoglądając na zdjęcie. Wysyłka po całej Polsce. W sprawie dodatkowych pytań, kontakt email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.kabanosy ze slimaka SnailsGardenSzukacie mięsa o możliwie jak najprostszym składzie? Musicie spróbować filety z mięczaków śródziemnomorskich Snails Garden pochodzących z polskich pól - idealne na zaskoczenie. Składają się one wyłącznie z mięsa ślimaków, soli i warzyw. To produkt bez żadnych wypełniaczy i zagęstników. Super łatwy w przygotowaniu – dzięki sterylizacji jest gotowy do spożycia.


slimaki mazurskie puszka SnailsGardenWarto dodać, że mięso ślimaka jest bardzo bogata w pełnowartościowe, łatwo przyswajalne białko i wysoką zawartość pierwiastka życia, czyli SELENU. Doskonałe dla sportowców, dla osób w okresie rekonwalescencji.
Polecamy! Jeśli chcecie zobaczyć inne produkty Snails Garden, znajdziecie je tutaj: sklep online Snails Garden - http://www.sklep.snailsgarden.com/

c_155_145_16777215_00_images_certyfikaty_2016_podziekowania.jpgZapraszamy osoby zainteresowane hodowlą ślimaków do współpracy. Od 15 lat kształtujemy rynek Helikultury w Polsce, począwszy od samej hodowli po konsumpcję. Większość teraźniejszych hodowli pochodzi spod naszych skrzydeł bezpośrednio lub pośrednio. Każda z obecnych hodowli na rynku, otrzymała gruntowne szkolenie na temat wiedzy hodowlanej, wykorzystując trzy technologie produkcji, które uzupełniają się wzajemnie. Nasza przetwórnia ślimaków pracuje od 2015 roku i jest jedyną na Warmii Mazurach przetwórnią zajmującą się produkcją ślimaków hodowlanych i pierwszą w Polsce przetwarzającą w wyroby gotowe, kawior i filety ślimaka. Przez 15 lat pracy zapracowaliśmy na ponad 80 wyróżnień, podziękowań i certyfikatów, potwierdzających nasze zaangażowanie i wiedzę. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że Internet przejmie wszystko, dlatego Snails Garden ma potwierdzenie na wszystko o czym tu piszemy. Zapraszamy do kontaktu, pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania. W specjalnej ofercie stworzyliśmy pakiety startowe na hodowle wielkości 5 lub 10 ton produkcji.

Zapytania prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Leniwy weekend ze ślimakiem!

Bistro Slimaka krewetki slimakZapraszamy Państwa na weekendowe spotkania z nowatorskim menu! W jedynym taki miejscu w Polsce, spróbujcie dań z najlepszej książki kulinarnej ŚWIATA!

"Ślimaka kulinarna podróż" o tym, co zapomniane, a przypomnienia warte"

Bistro Ślimaka zostało wykonane z gliny, słomy, drzewa i jest w kształcie ślimaka. Talerze na których podajemy są z liści palmowych (w kompostowniku rozkładają się w czasie 90 dni) – surowiec dostarczają palmy „Adakat”, które w ciągu całego wzrostu gubią liście, przetwarzane przez mieszkańców Indii na ekskluzywne tacki, talerze i miski. Każdy artykuł jest unikalny, posiada swój niepowtarzalny wzór – ręcznie wykonany.

No bo kto by się nie zainteresował czy nie zachwycił jedząc swoją ulubioną potrawę, burgera czy ciastko z talerzyka który jest zrobiony z liścia palmowego i pachnie jak liść palmowy. Łączymy egzotykę z nowoczesnością i tradycją.

Wydarzenie na Facebook i zaskakujące menu - Leniwy weekend ze ślimakiem!

 

Slimaki mysliwego Bistro SlimakaPolska Organizacja Turystyczna jest jedną z ponad 200 działających na świecie narodowych organizacji turystycznych. Celem jest wypromowanie Polski jako kraju atrakcyjnego dla turystów, nowoczesnego, z wysokimi standardami usług i korzystnymi cenami. ZOPOT ma swoje przedstawicielstwa w 14 krajach świata (Austria, Belgia, Francja, Hiszpania, Holandia, Japonia, Niemcy, USA, Rosja, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Ukraina). Dzięki znajomości specyfiki różnych krajów może planować kampanie promocyjne, które uwzględniają charakter i potrzeby poszczególnych rynków.

Oficjalny profil Polskiego Biura Turystycznego w Hiszpanii

A los amantes de un plato en base de caracoles los encontraremos también en España y Francia, país donde Polonia exporta muchos de estos moluscos, y que han desarrollado varias y atractivas maneras de prepararlos. Pero también te animamos a probarlos en Polonia y, sobre todo, en un bistro que también con su forma recuerda al caracol. Bistro Slimak, o Bistro Caracol, se encuentra en la región de Warmia y Masuria donde abunda el verde de los bosques y prados y el azul de aguas dulces de los lagos.

 

 

Region ze Smakiem slimakiWitamy Państwa w nowym programie "Region ze Smakiem". Celem programu jest pokazanie bogactwa regionu w tym zakresie, propagowanie regionalnej żywności, a także prezentacja działań Samorządu wspierających rozwój tej specjalizacji.

W odcinku poruszane będą zagadnienia dotyczące zagrożeń związanych z wysokoprzetworzoną żywnością, a także popularyzujemy zdrowy styl życia poprzez promocję lokalnej żywności- m.in. odwiedzimy Zakład Przetwórstwa Ślimaków & Bistro Ślimaka– P.P.H.U Eko Snails Garden.

“REGION ZE SMAKIEM “ - http://olsztyn.tvp.pl/34068708/odcinek-7

 

bistro slimakaDzień Dobry Państwu, chcielibyśmy Państwa zainteresować naszym konceptem gastronomicznym, który w tym roku znalazł się w Finale Food Business Awards 2017.
Nasz koncept Bistro Ślimaka zajmuje się produkcją ślimaków jadalnych, w tamtym roku napisaliśmy ze sławami telewizyjnymi książkę kulinarną "Ślimaka Kulinarna Podróż", która została uznana za najlepszą na świecie w maju tego roku, pokonując między innymi Szwecję, Norwegię i Kanadę w półfinale!


Do książki wyprodukowaliśmy zestaw prezentowy.


PRZYSMAK Z MUSZLI!


Ślimaki po burgundzku – danie spopularyzowane przez Francuzów, dostępne w wersji regionalnej. Zestaw składa się z puszki ze ślimaczymi tuszkami w bulionie warzywnym oraz muszli. Wystarczy umieścić filety w ślimaczych domkach, dodać wonne czosnkowo-ziołowe masło i zapiec otworami do góry. Świetna przekąska, ceniona nie tylko we Francji, Włoszech czy Hiszpanii. Pożywne ślimaki, znane w kuchni polskiej od stuleci, pochodzą z renomowanej farmy Eko Snails Garden w Krasinie pod Pasłękiem.

  • puszka zawiera 24 sztuk ślimaków filetów - 160g mięsa + 24 muszle do przygotowania ślimaków po burgundzku.
  • tuszki ślimaków ( filet) obcinane są z kawałkiem wątrobo-trzustki

 

Przepis - Ślimaki po burgundzku ( afrodyzjaki):

1 puszka ślimaków w bulionie ( zestaw)
Wonne masło:
Około 15 dag masła
1 posiekana szalotka
1 posiekany ząbek czosnku
2 łyżki posiekanej natki pietruszki
sól
pieprz

Propozycja przyrządzenia:
Do załączonej muszli (kokilki) dać odrobinę masła, następnie po 1 sztuce ślimaka, dopełnić otwór muszli wonnym masłem. Ułożyć na blaszce muszelki z ślimakami i masłem - otworem do "góry". piec w piekarniku około 15-20 minut w temperaturze 180 °C. Spożywać na ciepło.
Smacznego !!!


--
Firmy zainteresowane współpracą, zapraszamy do kontaktu.
Mariola i Grzegorz Skalmowscy
P.P.H.U Eko Snails Garden & Bistro Ślimaka
Finalista Food Business Awards 2017!
Kategoria: Koncept gastronomiczny
Tel: 660 512 199 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.bistroslimaka.pl

weekend Bistro SlimakaO akcji
Trzecia edycja Akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" organizowana przez Polską Organizację Turystyczną odbędzie się w dniach 6 - 8 października 2017 r.
Z naszego województwa warmińsko mazurskiego zakwalifikowało się 8 obiektów w kategorii gastronomia.

Bistro Ślimaka – finalista Food Business Awards 2017

W ten weekend nasza oferta zestawu degustacyjnego zostanie obniżona 50% ( 29.50 zł)! Z powodu ograniczenia liczby miejsc w Domu Ślimaka ( 25 miejsc siedzących) - proponujemy rezerwację już teraz w wybranych dniach i godzinach. System rezerwacji

logo PZW 2017Zapraszamy Państwa do złożenia wizyty na farmie ślimaków Eko Snails Garden, gdzie będziecie mogli doznać nowych doświadczeń kulinarnych, smakując ślimaków mazurskich w wersji regionalnej w naszym ,,Bistro Ślimaka’’. Dania ze ślimaków które proponujemy, są przygotowane z produktów ekologicznych i regionalnych, które sami uprawiamy. Receptury pochodzą z naszej książki uznanej za najlepszą na świecie! W sercu farmy jest położony dom kształcie ślimaka, którego ściany zostały wykonane z gliny, po której chodziły ślimaki a dach z gontu dębowego. W domu w samej muszli planowane są zabiegi z użyciem kosmetyków ze śluzem ślimaka pozyskanego na naszej farmie. Niepowtarzalne atrakcje dla najmłodszych i nie tylko; zwiedzanie farmy oraz nasze zwierzaki; kuce, mini owieczki, białe kózki i ptaki ozdobne.

Bistro Ślimaka zaprasza! Trzecia edycja Akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny"

Bistro Slimaka Food Business AwardsFood Business Awards 2017 przyznane!
Szósta edycja Food Business Awards 2017 rozstrzygnięta. Finalistów i zwycięzców poznaliśmy podczas uroczystej Gali z kolacją na zakończenie XV Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum 2017, które odbyło się 13 września w Sheraton Warsaw Hotel. Nagrody wręczono 17 laureatom w 15 kategoriach.


Food Business Awards już od sześciu lat towarzyszy Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum. Konkurs służy promocji najlepszych firm, lokali i restauracji. Jest także formą uznania dla właścicieli oraz uhonorowania pracowników.
 
Bistro Ślimaka zostało finalistą Food Business Awards 2017 w kategorii: Debiut konceptu gastronomicznego.
Koncept gastronomiczny uruchomiliśmy dosłownie 3 miesiące temu, ale nasz 14 letni trud został doceniony. Jak widać Polacy są już gotowi na nowe doznania kulinarne, czerpiąc z bogatej oferty rodzimej natury - lasów, łąk i czystego powietrza.
 
Na farmie Eko Snails Garden trwają zbiory ślimaków mazurskich, które trafią do naszej rodzinnej przetwórni. Tutaj zostaną z nich stworzone filety mięsne oraz dania gotowe. Zapraszamy wszystkie podmioty zainteresowane współpracą gastronomiczną, a także do pytań o pakiet franczyzowy z pełnym know-how i stałą dostawą produktu.

Koncept gastronomiczny
Odwiedź farmę ślimaków Eko Snails Garden, gdzie będziesz mógł doznać nowych doświadczeń kulinarnych, smakując ślimaków mazurskich w wersji regionalnej w naszym ,,Bistro Ślimaka’’. Dania ze ślimaków które proponujemy, są przygotowane z produktów ekologicznych i regionalnych, które sami uprawiamy. Receptury pochodzą z naszej książki uznanej za najlepszą na świecie!


W sercu farmy jest położony dom kształcie ślimaka, którego ściany zostały wykonane z gliny, po której chodziły ślimaki a dach z gontu dębowego. W domu w samej muszli planowane są zabiegi z użyciem kosmetyków ze śluzem ślimaka pozyskanego na naszej farmie. Niepowtarzalne atrakcje dla najmłodszych i nie tylko; wyścigi ślimaków, zwiedzanie farmy, łowienie ryb oraz nasze zwierzaki.


Eko Snails Garden & Bistro Ślimaka
Tel: 660 512 199 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.bistroslimaka.pl


fot. Wojciech Bedyński
LISTA FINALISTÓW I ZWYCIĘZCÓW FOOD BUSINESS AWARDS 2017

Bistro SlimakaWyroby jadalne wytwarzane z mięczaków określane są jako luksusowe, ekskluzywne, bądź delikatesowe, a ich spożycie na świecie w okresie 25 lat wzrosło 7-krotnie i nadal wykazuje tendencje wzrostową.

Obserwowany od szeregu lat niedobór białka zwierzęcego stworzył konieczność poszukiwania nowych lub pełniejszego wykorzystania już istniejących jego źródeł.

Do jadalnych mięczaków należą wybrane gatunki morskich małży ( ostrygi, przegrzebki) i lądowe ślimaki jadalne, które od tysięcy lat stanowią element diety człowieka, pozyskiwane ze środowiska naturalnego, jak również z hodowli fermowych.

Nas Polaków ze zrozumiałych względów powinny interesować ślimaki lądowe, występujące w naszym polskim klimacie w naturze lub z farm hodowlanych.

W książce znajdziemy dział poświecony produkcji towarowej ślimaka szarego (Helix aspersa), w której znajdziemy cenną wskazówkę dla przyszłych hodowców ślimaka.

mieczaki hodowla slimakowCytat ”Na dużych fermach, na których nie tylko produkuje się żywe ślimaki, ale również przetwarza je na półprodukt w postaci mrożonego mięsa lub nawet na produkty spożywcze w postaci konserw z mięsa i jaj ślimaków, cykl produkcji może być skrócony nawet o 1-2 miesiące, do czasu, gdy ślimaki osiągną już pożądana wielkość oraz masę tuszy, bez czekania na fazę dojrzałości…”

Źródło: „Mięczaki” Lublin 2017, pod redakcją Krzysztofa S. Szkucika
Cytowany dział z książki: Produkcja towarowa ślimaka szarego – Maciej Ligaszewski, Przemysław Pol - Instytut Zootechniki - Państwowy Instytut Badawczy w Balicach.
Nakład 90 egz.

Dziękujemy Uniwersytetowi Przyrodniczemu - Wydział medycyny Weterynaryjnej w Lublinie za egzemplarz książki.

poradnik restauratora"Poradnik Restauratora" jest ogólnopolskim miesięcznikiem branżowym od 19 lat - wydawanym w nakładzie 10.100 egzemplarzy. Do placówek gastronomicznych i producentów dociera regularnie w pierwszej połowie każdego miesiąca. Nakład pisma monitorowany jest przez Związek Kontroli Dystrybucji Prasy.

Na stronie 20 znajdziecie kilka słów od nas. Przyjemnej lektury!
e-Wydanie sierpień 2017 Poradnik Restauratora.
--
Kontakt w sprawie rezerwacji:

Eko Snails Garden & Bistro Ślimaka
Tel: 660 512 199 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.bistroslimaka.pl