slogan

        

 

FOOD BUSINESS AWARDS 2017Turystyka Kulinarna - Uważamy, że jednym z najlepszych sposobów na naukę kultury jest jego jedzenie.

Świat ślimaka z degustacją!
Finalista - Debiut konceptu gastronomicznego 2017!

 

 Kulinarne dziedzictwo slimaki 1Europejska Sieć Dziedzictwa Kulinarnego do którego dołączyła farma Eko Snails Garden jako pierwsza w Polsce czerpie z bogatej oferty  rodzimej natury - lasów, łąk i czystego powietrza.

Wiecie, że na naszej farmie ślimaków nagrywany był film "Ślimaki" - Wajda Studio, który zdobył w Annapolis Film Festival odbywający się USA, dwie nagrody ? c_145_145_16777215_00_images_bistro_annapolis.jpgZwiastun filmu "Ślimaki". - (kliknij tutaj). O tajnikach ślimaczanego świata opowiada ekspert, pan Grzegorz znany jako "Ślimaczany Król".

Odwiedź Mazury Zachodnie, gdzie do Morza Bałtyckiego dzieli nas odległość tylko 60 km, ziemię tysiąca tradycji, smaków i zapachów.

Bistro Slimaka SnailsGardenZapraszamy Państwa do złożenia wizyty na farmie ślimaków Eko Snails Garden, gdzie będziecie mogli doznać nowych doświadczeń kulinarnych, smakując ślimaków mazurskich w wersji regionalnej w naszym ,,Bistro Ślimaka’’.

 

Bistro SlimakaDania ze ślimaków które proponujemy, są przygotowane z produktów ekologicznych i regionalnych, które sami uprawiamy. Jest to jedyne takie miejsce, gdzie posmakujesz niepowtarzalnych potraw, zrobisz zakupy oraz poczujesz błogi spokój na łonie natury pijąc kawę i kosztując cudownych deserów.

Bistro SlimakaW sercu farmy jest położony dom kształcie ślimaka, którego ściany zostały wykonane z gliny, po której chodziły ślimaki a dach z gontu dębowego. W domu w samej muszli planowane są zabiegi z użyciem kosmetyków ze śluzem ślimaka pozyskanego na naszej farmie.

 

Bistro Slimaka Snails GardenNiepowtarzalne atrakcje dla najmłodszych i nie tylko; wyścigi ślimaków, zwiedzanie farmy, łowienie ryb oraz nasze zwierzaki, baranek i mini owieczki (najmniejsze na świecie - tylko u nas), kózki miniaturki i kucyki szetlandzkie, paw, perliczki, małe przepiórki i króliczki. 

Naszym partnerem jest Żegluga Ostródzko - Elbląska z ofertą rejsów "Statkiem po Trawie" - mapka.

c_145_145_16777215_00_images_bistro_kanale.jpgŚwiatowej klasy cud sztuki z drugiej ćwierci XIX w. - zaliczony do 7 cudów Polski! Jego oryginalność polega na pokonywaniu 100-metrowej prawie naturalnie występującej w tym regionie, różnicy poziomów wody przy pomocy zespołu 5 pochylni. Kanał Ostródzko-Elbląski, zwany również "Elbląskim", jest unikalnym systemem wodnym łączącym zachodniomazurskie (oberlandzkie) jeziora z Zalewem Wiślanym. Pochylnia Oleśnica oddalona jest od Bistro Ślimaka 1,5 km.

Szlak rowerowy czarny Bistro SlimakaPasłęk - Krasin - Oleśnica Kanał Elbląski – szlak rowerowy czarny łącznikowy.

Szlak łącznikowy prowadzi na całej długości drogi wojewódzkiej nr 526 prosto do Bistro. Łatwy, o niewielkim natężeniu ruchu samochodowego, dostępny dla każdego turysty, łączy dwa szlaki regionalne:

- żółty z Elbląga do Gorynia
- zielony z Elbląga do Iławy

Długość szlaku: wytyczony, uzgodniony i oznakowany: 7,4 km Rodzaj nawierzchni: drogi asfaltowe: 7,4 km Czas przejazdu: 30 min.
Przebieg szlaku: Pasłęk – 0,0 km, Nowiny – 3,0 km, Krasin – 5,6 km, Kanał Elbląski - 7,4 km

Krasin - wieś pochodzi z tego samego okresu co Pasłęk (1297 rok). Leży na szlaku Pocztyliona (z Berlina przez Kwidzyn do Królewca. W 1814 roku przejeżdżała tędy caryca Elżbieta Aleksiejewna, żona Aleksandra I. Istniał tu niegdyś browar, karczma, stadnina koni, zakład ceramiczny, zakład karny.

freewifiBistro SlimakaU nas surfowanie gratis!

 

FoodTrekkingAwards SnailsGarden
World Food Travel Associationwiodący światowy urząd ds. Turystyki żywności i napojów z USA, nagrodziło EKO SNAILS GARDEN & BISTRO ŚLIMAKA

Doskonałość w turystyce żywności i napojów!

 Proponujemy zestaw degustacyjny dla 2 osób/cena 59 zł.

  • zupa rybna ze ślimakami lub gulasz na ostro
  • pierogi ze ślimakami 6 szt
  • ślimaki w boczku 12 szt
  • ślimaki po burgundzku 6 szt
  • lemoniada lub sok do wyboru 2 sztuki

ZESTAWY UPOMINKOWE - dostępne w Bistro:

  • puszka (filety) ślimaków w bulionie warzywnym - 9 zł
  • kawior biały z ikry ślimaka - 74 zł
  • krem z linii PRESTIGE ze śluzem ślimaka

logo PZW 2017Bistro Ślimaka zaprasza! Trzecia edycja Akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" organizowana przez Polską Organizację Turystyczną odbędzie się w dniach 6 - 8 października 2017 r. W ten weekend nasza oferta zestawu degustacyjnego minus 50% ( 29.50 zł)! Z powodu ograniczenia liczby miejsc w Domu Ślimaka ( 25 miejsc siedzących) - proponujemy rezerwację już teraz w wybranych dniach i godzinach.

WSTĘP WOLNY!
Jesteśmy 5 km od trasy S7 (Gdańsk -Warszawa) -  25 minut drogi od Elbląga, 30 minut od Ostródy, 5 minut od Pasłęka - Bistro Ślimaka i mini zoo
14-400 Krasin 16A
Czynne codziennie od 12:00 do 19:00

 

 

fb      

 

 

Nasi Partnerzy

  radio Medwaybio snailsgarden     logozegluga