slogan

     

FoodTrekkingAwards SnailsGarden

  

World Food Travel Association - wiodący światowy urząd ds. Turystyki żywności i napojów z USA, nagrodziło EKO SNAILS GARDEN & BISTRO ŚLIMAKA

Doskonałość w turystyce żywności i napojów!

 "To był nasz początek maj 2017. Czy wszystko poszło tak jak chcieliśmy ? Nie i nigdy tak nie będzie. Czy wyciągamy wnioski ? Tak, bo wkładamy całych siebie. Bistro Ślimaka to nie agro, ani skansen... Bistro to my i nasza farma. Nie szukajcie tutaj murów i pięknego "krużganku". To jest nasza praca i nic tu nie zmieniamy, wdychajcie świeże powietrze, zerwijcie pokrzywę i zjedzcie prosto z pola". - zobacz zdjęcia z tego okresu (kliknij)

Jak pracujemy:

 • od października do kwietnia - w każdy weekend (piątek, sobota, niedziela) od 12.00 do 18.00
 • od kwietnia do września cały tydzień od 12.00 do 20.00

Świat ślimaka zaprasza! 

Serdecznie zapraszamy na nasze wycieczki kulinarne z rejsami "Statkiem po Trawie" Kanałem Elbląskim po pochylniach. Już teraz można dokonać bezpłatnej rezerwacji dla grup i osób indywidualnych na rok 2018. Tak działają pochylnie - transport w górę i w dół... warto już dziś planować wycieczkę rodzinną, rejs statkiem (Na Trawie pobierz PDF)

Bistro Ślimaka zostało wykonane z gliny, słomy i drzewa. Talerze na których podajemy są z liści palmowych (w kompostowniku rozkładają się w czasie 90 dni) – surowiec dostarczają palmy „Adakat”, które w ciągu całego wzrostu gubią liście, przetwarzane przez mieszkańców Indii na ekskluzywne tacki, talerze i miski. Każdy artykuł jest unikalny, posiada swój niepowtarzalny wzór – ręcznie wykonany.

No bo kto by się nie zainteresował czy nie zachwycił jedząc swoją ulubioną potrawę, burgera czy ciastko z talerzyka który jest zrobiony z liścia palmowego i pachnie jak liść palmowy. Łączymy egzotykę z nowoczesnością i tradycją.

Jesteśmy do Waszej dyspozycji. Imieniny, urodziny - dzieci i dorośli. Zapraszamy - w sezonie zimowym w środku ślimaka z kominkiem, mamy do dyspozycji 24 miejsca i 60 miejsc w sezonie letnim w ogródku. Pełna obsługa i wykwintne menu do uzgodnienia.

Proponujemy zestaw degustacyjny dla 2 osób/cena 89 zł.

 • Ślimaki w panierce 1 porcja
 • Ślimaki zawijane w cieniutką szynkę szwardzwaldzką 12 szt
 • Żur ze ślimakami, białą kiełbasą i jajkiem 1 porcja
 • Zupa gulaszowa ze ślimakami 1 porcja
 • Pierogi ze ślimakami 4 szt
 • Ślimaki z masełkiem czosnkowym i pietruszką 6 szt
 • 2 napoje

ZESTAWY UPOMINKOWE - dostępne w Bistro od 15 zł

 • puszka (filety) ślimaków w bulionie warzywnym
 • kawior biały z ikry ślimaka 
 • kremy z linii PRESTIGE ze śluzem ślimaka 
 • PROMOCJA!

 

fb

 

 

Bistro Slimakac_155_145_16777215_00_images_news_2017_10_08_Bistro_Slimaka_ogien.jpgSlimaki mysliwego Bistro Slimakaslimaki w bulioniekawior biały truflowykrem sluz slimaka

 

WSTĘP WOLNY!

Jesteśmy 5 km od trasy S7 (Gdańsk -Warszawa) -  25 minut drogi od Elbląga, 30 minut od Ostródy, 5 minut od Pasłęka - Bistro Ślimaka i mini zoo
14-400 Krasin 16A

W związku z niesprzyjającą aurą w okresie jesienno zimowym - Bistro Ślimaka będzie czynne tylko w weekendy od piątku do niedzieli od 12 .00 do 18.00

Rezerwacje grupowe ( wycieczki studyjne, imieniny, urodziny, imprezy okolicznościowe - cały tydzień.

 

 

 

 

FOOD BUSINESS AWARDS 2017Turystyka Kulinarna - Świat ślimaka z degustacją!

Finalista - Debiut konceptu gastronomicznego 2017!

 

 Kulinarne dziedzictwo slimaki 1Europejska Sieć Dziedzictwa Kulinarnego do którego dołączyła farma Eko Snails Garden jako pierwsza w Polsce czerpie z bogatej oferty  rodzimej natury - lasów, łąk i czystego powietrza.

Wiecie, że na naszej farmie ślimaków nagrywany był film "Ślimaki" - Wajda Studio, który zdobył w Annapolis Film Festival odbywający się USA, dwie nagrody ? c_155_145_16777215_00_images_bistro_annapolis.jpgZwiastun filmu "Ślimaki". - (kliknij tutaj). O tajnikach ślimaczanego świata opowiada ekspert, pan Grzegorz znany jako "Ślimaczany Król".

Odwiedź Mazury Zachodnie, gdzie do Morza Bałtyckiego dzieli nas odległość tylko 60 km, ziemię tysiąca tradycji, smaków i zapachów.

Bistro Slimaka SnailsGardenZapraszamy Państwa do złożenia wizyty na farmie ślimaków Eko Snails Garden, gdzie będziecie mogli doznać nowych doświadczeń kulinarnych, smakując ślimaków mazurskich w wersji regionalnej w naszym ,,Bistro Ślimaka’’.

 

Bistro SlimakaDania ze ślimaków które proponujemy, są przygotowane z produktów ekologicznych i regionalnych, które sami uprawiamy. Jest to jedyne takie miejsce, gdzie posmakujesz niepowtarzalnych potraw, zrobisz zakupy oraz poczujesz błogi spokój na łonie natury pijąc kawę i kosztując cudownych deserów.

Bistro SlimakaW sercu farmy jest położony dom kształcie ślimaka, którego ściany zostały wykonane z gliny, po której chodziły ślimaki a dach z gontu dębowego. W domu w samej muszli planowane są zabiegi z użyciem kosmetyków ze śluzem ślimaka pozyskanego na naszej farmie.

 

Bistro Slimaka Snails GardenNiepowtarzalne atrakcje dla najmłodszych i nie tylko; wyścigi ślimaków, zwiedzanie farmy, łowienie ryb oraz nasze zwierzaki, baranek i mini owieczki (najmniejsze na świecie - tylko u nas), kózki miniaturki i kucyki szetlandzkie, paw, perliczki, małe przepiórki i króliczki. 

Kanał Elbląski z wnioskiem o wpisanie na Listę Informacyjną Światowego Dziedzictwa UNESCO! 

c_155_145_16777215_00_images_bistro_kanale.jpgGdzie można pływać statkiem bez wody ? Zagadka a oto odpowiedź - Kraina Kanału Elbląskiego, niby nie możliwe a jednak zapraszamy! Kanał Elbląski zbudowany w latach 1844-81 jest unikatowym w skali świata zabytkiem, dzięki czynnemu systemowi pięciu pochylni z tzw. suchym grzbietem - statki i jachty, żeby pokonać różnicę poziomów, są umieszczane na wózkach i przeciągane po torowisku za pomocą stalowych lin, bez użycia prądu. Pochylnia Oleśnica oddalona jest od Bistro Ślimaka 1,5 km.

Szlak rowerowy czarny Bistro SlimakaPasłęk - Krasin - Oleśnica Kanał Elbląski – szlak rowerowy czarny łącznikowy.

Szlak łącznikowy prowadzi na całej długości drogi wojewódzkiej nr 526 prosto do Bistro. Łatwy, o niewielkim natężeniu ruchu samochodowego, dostępny dla każdego turysty, łączy dwa szlaki regionalne:

- żółty z Elbląga do Gorynia
- zielony z Elbląga do Iławy

Długość szlaku: wytyczony, uzgodniony i oznakowany: 7,4 km Rodzaj nawierzchni: drogi asfaltowe: 7,4 km Czas przejazdu: 30 min.
Przebieg szlaku: Pasłęk – 0,0 km, Nowiny – 3,0 km, Krasin – 5,6 km, Kanał Elbląski - 7,4 km

Krasin - wieś pochodzi z tego samego okresu co Pasłęk (1297 rok). Leży na szlaku Pocztyliona (z Berlina przez Kwidzyn do Królewca. W 1814 roku przejeżdżała tędy caryca Elżbieta Aleksiejewna, żona Aleksandra I. Istniał tu niegdyś browar, karczma, stadnina koni, zakład ceramiczny, zakład karny.

freewifiBistro SlimakaU nas surfowanie gratis!