slogan

        

 

Bistro Ślimaka, działa tylko w sezonie letnim od maja do września.

POBIERZ ULOTKĘ REKLAMOWĄ

 

 Kulinarne dziedzictwo slimaki 1Europejska Sieć Dziedzictwa Kulinarnego do którego dołączyła farma Eko Snails Garden jako pierwsza w Polsce jest odpowiedzią na "fast food" kulturę i powszechnie dostępne przemysłowe jedzenie.

 

c_145_145_16777215_00_images_bistro_annapolis.jpgWiecie, że na naszej farmie ślimaków nagrywany był film "Ślimaki" - Wajda Studio, który zdobył w Annapolis Film Festival odbywający się USA, dwie nagrody ?
- nagroda jury i publiczności za najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny!
Zwiastun filmu "Ślimaki". - (kliknij tutaj). O tajnikach ślimaczanego świata opowiada ekspert, pan Grzegorz znany jako "Ślimaczany Król".

Bistro Slimaka SnailsGardenOdwiedź Mazury Zachodnie, gdzie do Morza Bałtyckiego dzieli nas odległość tylko 60 km, ziemię tysiąca tradycji, smaków i zapachów. Zapraszamy Państwa do złożenia wizyty na farmie ślimaków Eko Snails Garden, gdzie będziecie mogli doznać nowych doświadczeń kulinarnych, smakując ślimaków mazurskich w wersji regionalnej w naszym ,,Bistro Ślimaka’’.

Bistro SlimakaDania ze ślimaków które proponujemy, są przygotowane z produktów ekologicznych i regionalnych, które sami uprawiamy. Jest to jedyne takie miejsce, gdzie posmakujesz niepowtarzalnych potraw, zrobisz zakupy oraz poczujesz błogi spokój na łonie natury pijąc kawę i kosztując cudownych deserów.

Bistro SlimakaW sercu farmy jest położony dom kształcie ślimaka, którego ściany zostały wykonane z gliny, po której chodziły ślimaki a dach z gontu dębowego. W domu w samej muszli jest możliwość zrobienia zabiegu z użyciem kosmetyków ze śluzem ślimaka pozyskanego na naszej farmie.

 

Bistro Slimaka Snails GardenNiepowtarzalne atrakcje dla najmłodszych i nie tylko; wyścigi ślimaków, zwiedzanie farmy, łowienie ryb, ścieżka edukacyjna oraz MINI ZOO, mini owieczki i baranek, kozy miniaturki i kucyki szetlandzkie, pawie, perliczki, małe przepiórki i wiele innych zwierząt do bliższego poznania. A dla zakochanych i nie tylko, smakowity zestaw afrodyzjaków w łódce na środku stawu.

Naszym partnerem jest Żegluga Ostródzko - Elbląska z ofertą rejsów "Statkiem po Trawie" - mapka.

c_145_145_16777215_00_images_bistro_kanale.jpgŚwiatowej klasy cud sztuki z drugiej ćwierci XIX w. Pochylnia Kąty oddalona jest od nas tylko 5 km, a pochylnia Buczyniec 18 minut drogi. Jego oryginalność polega na pokonywaniu 100-metrowej prawie naturalnie występującej w tym regionie, różnicy poziomów wody przy pomocy zespołu 5 pochylni. Kanał Ostródzko-Elbląski, zwany również "Elbląskim", jest unikalnym systemem wodnym łączącym zachodniomazurskie (oberlandzkie) jeziora z Zalewem Wiślanym.

Szlak rowerowy czarny Bistro SlimakaPasłęk - Krasin - Oleśnica Kanał Elbląski – szlak rowerowy czarny łącznikowy.

Szlak łącznikowy prowadzi na całej długości drogi wojewódzkiej nr 526 prosto do Bistro. Łatwy, o niewielkim natężeniu ruchu samochodowego, dostępny dla każdego turysty, łączy dwa szlaki regionalne:

- żółty z Elbląga do Gorynia
- zielony z Elbląga do Iławy

Długość szlaku: wytyczony, uzgodniony i oznakowany: 7,4 km Rodzaj nawierzchni: drogi asfaltowe: 7,4 km Czas przejazdu: 30 min.
Przebieg szlaku: Pasłęk – 0,0 km, Nowiny – 3,0 km, Krasin – 5,6 km, Kanał Elbląski - 7,4 km

Krasin - wieś pochodzi z tego samego okresu co Pasłęk (1297 rok). Leży na szlaku Pocztyliona (z Berlina przez Kwidzyn do Królewca. W 1814 roku przejeżdżała tędy caryca Elżbieta Aleksiejewna, żona Aleksandra I. Istniał tu niegdyś browar, karczma, stadnina koni, zakład ceramiczny, zakład karny.

freewifiBistro SlimakaU nas surfowanie gratis!

 

FoodTrekkingAwards SnailsGardenWszystko to zostało potwierdzone wygraną w światowym konkursie turystyki kulinarnej.
Uważamy, że jednym z najlepszych sposobów na naukę kultury jest jego jedzenie.

Światowe Stowarzyszenie Turystyki Kulinarnej - World Food Travel Association (Portland, Oregon USA), wiodący światowy urząd ds. Turystyki żywności i napojów, ogłosiło laureatów swoich nagród Food Trekking Awards 2017!

EKO SNAILS GARDEN

Winner of the 2017 FoodTrekking Awards in the farms and farmers’ markets category!

Turystyka kulinarna jest unikalna i niezapomniana, jest doświadczaniem, w którym obowiązuje zasada:
To nie tylko posiłek, ale również wspomnienie - Erik Wolf

 

ZESTAW degustacyjny dla 2 osób/cena 55 zł.

  • zupa rybna ze ślimakami lub gulasz na ostro
  • pierogi ze ślimakami 6 szt
  • ślimaki w boczku 9 szt
  • ślimaki po burgundzku 6 szt
  • lemoniada lub sok do wyboru 2 sztuki

ZESTAWY UPOMINKOWE - własna produkcja - dostępne w Bistro :

  • puszka (filety) ślimaków w bulionie warzywnym - 9 zł
  • słoik ślimaków w zalewie octowo miodowej - 10 zł
  • kawior biały z ikry ślimaka - 74 zł
  • krem z linii PRESTIGE ze śluzem ślimaka

 

Z PAKIETEM ZAWSZE TANIEJ - PAKIET TURYSTYCZNY - indywidualny i grupowy. Sprawdźcie korzyści ( garaż dla rowerów, wyścigi ślimaków )

 

WSTĘP WOLNY!
Jesteśmy 25 minut drogi od Elbląga, 30 minut od Ostródy, 5 minut od Pasłęka - Bistro Ślimaka i mini zoo
14-400 Krasin 16A
Czynne codziennie od 12:00 do 20:00

 

 

fb      

 

 

Nasi Partnerzy

Dworek Sople  radio MedwayLogo Francja na talerzubio snailsgarden slimak na lato    logozegluga