slogan

        

 

Bistro Ślimaka, działa tylko w sezonie letnim od maja do września.

POBIERZ ULOTKĘ REKLAMOWĄ

 

 Kulinarne dziedzictwo slimaki 1Europejska Sieć Dziedzictwa Kulinarnego do którego dołączyła farma Eko Snails Garden jako pierwsza w Polsce jest odpowiedzią na "fast food" kulturę i powszechnie dostępne przemysłowe jedzenie.

 

Bistro Slimaka SnailsGardenOdwiedź Mazury Zachodnie, gdzie do Morza Bałtyckiego dzieli nas odległość tylko 60 km, ziemię tysiąca tradycji, smaków i zapachów. Zapraszamy Państwa do złożenia wizyty na farmie ślimaków Eko Snails Garden, gdzie będziecie mogli doznać nowych doświadczeń kulinarnych, smakując ślimaków mazurskich w wersji regionalnej w naszym ,,Bistro Ślimaka’’.

Bistro SlimakaDania ze ślimaków które proponujemy, są przygotowane z produktów ekologicznych i regionalnych, które sami uprawiamy. Jest to jedyne takie miejsce, gdzie posmakujesz niepowtarzalnych potraw, zrobisz zakupy oraz poczujesz błogi spokój na łonie natury pijąc kawę i kosztując cudownych deserów.

Bistro SlimakaW sercu farmy jest położony dom kształcie ślimaka, którego ściany zostały wykonane z gliny, po której chodziły ślimaki a dach z gontu dębowego. W domu w samej muszli jest możliwość zrobienia zabiegu z użyciem kosmetyków ze śluzem ślimaka pozyskanego na naszej farmie.

 

Bistro Slimaka Snails GardenNiepowtarzalne atrakcje dla najmłodszych i nie tylko; wyścigi ślimaków, zwiedzanie farmy, łowienie ryb, ścieżka edukacyjna oraz MINI ZOO, mini owieczki i baranek, pawie, papugi i wiele innych zwierząt do bliższego poznania. A dla zakochanych i nie tylko, smakowity zestaw afrodyzjaków w łódce na środku stawu.

Naszym partnerem jest Żegluga Ostródzko - Elbląska z ofertą rejsów "Statkiem po Trawie" - mapka.

c_145_145_16777215_00_images_bistro_kanale.jpgPochylnia Kąty oddalona jest od nas tylko 5 km, a pochylnia Buczyniec 18 minut drogi. Kanał Ostródzko-Elbląski, zwany również "Elbląskim", jest unikalnym systemem wodnym łączącym zachodniomazurskie (oberlandzkie) jeziora z Zalewem Wiślanym. Jego oryginalność polega na pokonywaniu 100-metrowej, prawie naturalnie występującej w tym regionie, różnicy poziomów wody przy pomocy zespołu 5 pochylni. Pochylnie są szynowymi urządzeniami wyciągowymi napędzanymi mechanicznie siłą przepływu wody. Ten światowej klasy cud sztuki hydrotechnicznej zaprojektowany został przez pruskiego inżyniera Georga Jacoba Steenke w drugiej ćwierci XIX w., za panowania króla Fryderyka Wilhelma III, a wybudowany za czasów króla Fryderyka Wilhelma IV, w celu gospodarczego połączenia wodnego Prus Wschodnich z Bałtykiem. Kanał wiele lat czekał na rozpoczęcie budowy, która ostatecznie ruszyła z końcem października 1844 r.

 

FoodTrekkingAwards SnailsGardenWszystko to zostało potwierdzone wygraną w światowym konkursie turystyki kulinarnej.
Uważamy, że jednym z najlepszych sposobów na naukę kultury jest jego jedzenie.

Światowe Stowarzyszenie Turystyki Kulinarnej - World Food Travel Association (Portland, Oregon USA), wiodący światowy urząd ds. Turystyki żywności i napojów, ogłosiło laureatów swoich nagród Food Trekking Awards 2017!

EKO SNAILS GARDEN

Winner of the 2017 FoodTrekking Awards in the farms and farmers’ markets category!

Turystyka kulinarna jest unikalna i niezapomniana, jest doświadczaniem, w którym obowiązuje zasada:
To nie tylko posiłek, ale również wspomnienie - Erik Wolf

 

Przykładowe menu

Klienci Grupowi (rezerwacja powyżej 20 miejsc) - System rezerwacji miejsc

Eko Snails Garden 14-400 Pasłęk / Krasin 16A
Godziny otwarcia 12:00 - 20:00

 

fb      

 

 

Nasi Partnerzy

Dworek Sople  radio MedwayLogo Francja na talerzubio snailsgarden slimak na lato    logozegluga