slogan

      

To trzeba zobaczyć, by uwierzyć w jego istnienie!!!

Żywe Muzeum Ślimaka jest certyfikowanym członkiem sieci Ekomuzeum Krainy Kanału Elbląskiego.

c_162_145_16777215_00_images_news_2019_05_10_zywe-muzeum-slimaka.jpgKochani turyści, pamiętajcie! To jest dobra zabawa i wycieczka po historii i tajemnicach życia ślimaków od Afryki po kraje śródziemnomorskie - w polskiej naturze ich nie znajdziecie! Występują tylko na naszej Ekofarma "Snails Garden" od 15 lat! Dodatkowo specjalnie dla Was, sprowadziliśmy - największe na świecie! Musicie je zobaczyć! Gatunek trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako największy lądowy ślimak świata. Rekordzista miał muszlę o długości 27.3 cm. Ich waga może sięgać nawet do 0,5 kg! Do rodzaju Achatina należą ślimaki, których systematyka nie jest jasna już od poziomu rzędu (Systellommatophora), w którym do tej pory nie jest poznany stopień pokrewieństwa między poszczególnymi rodzinami, rozróżnienie gatunków jest tym bardziej trudne. Wszystkie Achatina pierwotnie zasiedlały obszar Afryki, oraz wysp wokół tego kontynentu.
 
Nazwa polska: Ślimaki olbrzymie! W naszych zbiorach mamy "RETKI" tak je nazwaliśmy, a pochodzą z Zanzibaru, Keni i Tanzani!
 
c_162_145_16777215_00_images_news_2019_04_12_szlak-slimaka-muzeum-slimaka.jpgJaja tych ślimaków mają wygląd i wielkość jaj ptasich do 2,5 cm. Przyjrzyjcie się uważnie, te jajeczka są wielkości grochu! Zanzibar to kraina gigantów. Odizolowane od afrykańskiego kontynentu, wyspy te są domem dla najbardziej unikalnych zwierząt, a wiele z nich należy do największych na całym świecie. Od gigantycznych ślimaków, aż po największego rekina na Ziemi – rekina wielorybiego, przy którym blado wypadają jego kuzyni. 
 
Gdy zapada noc na wyspie, ujawnia się największy z żyjących ślimaków - to trzeba zobaczyć, by uwierzyć w jego istnienie! 
 
Jak już dotrzecie na miejsce, zapytajcie opiekuna zoo * czerwona bluza lub niebieska czapka z daszkiem, on wie o nim wszystko :)
 

Dodatkowa atrakcja! Staniemy do Turbo Wyścigów i pokonamy trasę na specjalnie przygotowanym torze wyścigowym z filmu "Ślimaki" szkoły Andrzeja Wajdy w którym mięliśmy przyjemność zagrać w roli głównej. Czy padnie rekord świata?  Przybywajcie tłumnie! Zapraszamy również do planowania wycieczek grupowych "Szlakiem Ślimaka"

Park zoo to nasze mini owieczki (najmniejsze na świecie - tylko u nas), kózki miniaturki i kucyki szetlandzkie. Koń sportowy "MAGIK", Gęś łabędzionosa, Biegus indyjski, małe przepiórki, króliczki domowe i Kaczka Pekin!
 
Farma czynna jest od maja do września - codziennie od 12 do 19.00
 
 
 

Tags: Żywe Muzeum Ślimaka

Szlak Ślimaka! Dołącz do nas!

Połącz w jedną atrakcje! - mapka    Bursztyn LOGO