slogan

      

 

Żywe Muzeum Ślimaka Facebook

Witamy na farmie ślimaków Snails Garden, kilka przydatnych informacji - pobierz ulotkę...

Żywe Muzeum Ślimaka, to także deszcz, bez którego ślimaki żyć nie mogą. Zabierz ze sobą parasol! Niepowtarzalna atrakcja - Poczujesz się jak ślimak! 

slimakowy deszcz Muzeum SlimakaŚwiatowy Dzień Ślimaka, przypada na 24 maja, czyli datę naszego startu! Żywe Muzeum Ślimaka to nasz pomysł, na Ekomuzeum, ale tak naprawdę - atrakcja turystyczna, w której znajdziesz wiele gatunków ślimaka, również ze świata. Jesteśmy certyfikowanymi członkami sieci Ekomuzeum Krainy Kanału Elbląskiego. Przyjazd do nas gwarantuje niezapomnianą podróż o historii ślimaka.

Zaczniemy od pokazu kilkunastu gatunków ślimaka, występujących w Polsce, ale i na świecie. Poznacie największego "Ślimaka Olbrzyma", który nie mieści się na dłoni. Zapędzimy ślimaki do wyścigów, kibicując wybranemu okrzykami! Każdy wygrany, czyli "poganiacz ślimaków” otrzyma nagrodę. Czy padnie rekord świata? 

Zywe Muzeum SlimakaGarść informacji o historii ślimaków: Ślimak ogrodowy ewoluował z morskiego 600 milionów lat temu. Ślimaki nie słyszą, a zmysł wzroku mają bardzo słaby, szukając jedzenia kierują się głównie zmysłem dotyku i powonienia. Masa mózgu ślimaka stanowi około 0,015 % masy jego ciała. W naszym klimacie ślimaki te spotyka się od marca do października. Zimę "przesypiają" w kryjówkach pod kamieniami lub w starych pniakach.

Wszystkie ślimaki świata mają z reguły muszle skręcone w prawo. Zdarzają się jednak wyjątki - w Indiach ślimaki o muszli skręconej w lewo uważa się za święte. Najmniejszy ślimak lądowy? Jest tak mały, że 10 razy zmieściłby się w oczku od igły!

Zywe Muzeum Slimaka SnailsGardenMuszle niektórych gatunków ślimaków służyły kiedyś jako monety w handlu między ludnością zamieszkującą obszary nad Oceanem Indyjskim. Pewnego razu ślimaki wstrzymały ruch lotniczy w Nicei, setki tysięcy ślimaków, które wypełzły na płytę lotniska w Nicei sprawiły, że przez pięć godzin jeden z dwóch pasów startowych nie przyjmował samolotów. 
 
Przybywajcie tłumnie! Zapraszamy również do planowania rejsów "Statkiem po Trawie"
Muzeum czynne jest od maja do września - codziennie od 12 do 19.00
 
 
Najstarszy ślimak w dziejach? Chińscy naukowcy odkryli ślimaka, który jest około 50 razy starszy od całego gatunku ludzkiego!
Zobacz pod mikroskopem...

Tags: Żywe Muzeum Ślimaka