slogan

      

 

Zagroda Edukacyjna "Żywe Muzeum Ślimaka" - to trzeba zobaczyć, by uwierzyć w jego istnienie!!! 

Żywe Muzeum Ślimaka, to nazwa robocza - jesteśmy certyfikowanym członkiem sieci Ekomuzeum Krainy Kanału Elbląskiego. 

  • Żywe muzeum jest częścią programu dla grup, info tutaj
c_162_145_16777215_00_images_news_2019_09_10_Zagroda_Edukacyjna_Zywe_Muzeum_Slimaka_-SnailsGarden.jpgKochani turyści, pamiętajcie! To jest dobra zabawa i wycieczka po historii i tajemnicach życia ślimaków od Afryki po kraje śródziemnomorskie - w polskiej naturze ich nie znajdziecie! Występują tylko na naszej Ekofarma "Snails Garden" od 15 lat! Dodatkowo specjalnie dla Was, sprowadziliśmy - największe na świecie! Musicie je zobaczyć! Gatunek trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako największy lądowy ślimak świata. Rekordzista miał muszlę o długości 27.3 cm. Ich waga może sięgać nawet do 0,5 kg! Do rodzaju Achatina należą ślimaki, których systematyka nie jest jasna już od poziomu rzędu i nie jest poznany stopień pokrewieństwa między poszczególnymi rodzinami, rozróżnienie gatunków jest tym bardziej trudne. Wszystkie Achatina pierwotnie zasiedlały obszar Afryki, oraz wysp wokół tego kontynentu. 
 
Nazwa polska: Ślimaki olbrzymie! W naszych zbiorach mamy "RETKI" tak je nazwaliśmy, a pochodzą z Zanzibaru, Keni i Tanzani!
 
 slimaki afrykanskie muzeum slimakiJajeczka tych ślimaków mają wygląd i wielkość jaj ptasich, nawet do 2,5 cm. Zanzibar to kraina gigantów. Odizolowane od afrykańskiego kontynentu, wyspy te są domem dla najbardziej unikalnych zwierząt, a wiele z nich należy do największych na całym świecie. Od gigantycznych ślimaków, aż po największego rekina na Ziemi – rekina wielorybiego, przy którym blado wypadają jego kuzyni. 
 
Gdy zapada noc na wyspie, ujawnia się największy z żyjących ślimaków - to trzeba zobaczyć, by uwierzyć w jego istnienie! 
 

Dodatkowa atrakcja! Stańcie do Turbo Wyścigów na specjalnie przygotowanym torze wyścigowym z filmu "Ślimaki" szkoły Andrzeja Wajdy w którym mięliśmy przyjemność zagrać w roli głównej. Czy padnie rekord świata?  Przybywajcie tłumnie! 

Park zoo to nasze mini owieczki (najmniejsze na świecie - tylko u nas), kózki miniaturki i kucyki szetlandzkie. Gęś łabędzionosa, Biegus indyjski, małe przepiórki, króliczki domowe i Kaczka Pekin!
 
Nasza Zagroda Edukacyjna - Żywe Muzeum Ślimaka to także kosmetyki ze śluzu ślimaka Cornu aspersum.

Pochodzący z klimatu śródziemnmorskiego, kilkakrotnie mniejszy od polskiego winniczka, jest zwierzęciem hodowlanym w systemie bio, na naszej farmie ślimaków Snails Garden.
_____________________-
Mamy także sklep online www.kremslimaka.pl

 
 

Szlak Ślimaka! Dołącz do nas!

Połącz w jedną atrakcje! - mapka    Statkiem po Trawie  

logo