Co polecam, zapytacie? Gościnność, spokój, ukojenie i spełnianie marzeń 😍 Miejsce jak z bajki, a co najlepsze na malutkiej warmińskiej wsi, dosłownie 6 minut drogi do Fromborka.

Dwie takie atrakcje w zasięgu kilku minut, polecamy każdemu. Od kuchni, ślimaków lokalnych po SPA.  Wiecej... 

c_155_145_16777215_00_images_news_2023_11_22_Jarzebinowy.jpg

Dziennik Elblaski Pan SlimakŚlimaki są u mnie wszędzie — nawet tatuaż mam w kształcie muszli ślimaka. Są tu też dwa rogi — oznaczają wolność. Nazywam to znakiem ślimaka — Grzegorz Skalmowski opowiada o swoim życiu, które zdefiniowały mięczaki. — Pasja to podstawa do wszystkiego. Bez pasji to by się nie udało. Myślę, że bym to rzucił i poszedł do łatwiejszej pracy. Podałem już tysiące ślimaków, a wciąż stoję w ukryciu i przyglądam się ludziom, jak robią zdjęcie i konsumują. Dalej mnie to zachwyca. To jest coś niesamowitego.

— Czemu właśnie ślimaki?
O tym dowiecie się z najnowszego wydania Dziennika Elbląskiego 
 

skalmowski pan slimak"W tym tygodniu naszą redakcję odwiedził Grzegorz Skalmowski czyli Pan Ślimak.

Dziennik Elbląski w 2009 roku jako pierwszy opisał jego pasję związaną ze ślimakami. Po 13 latach wiele się zmieniło, ale o tym przeczytacie już w artykule, który niedługo ukaże się na łamach naszej gazety.

Pan Ślimak z dumą podkreśla, że byliśmy pierwsi i do redakcji przyszedł z archiwalnym wydaniem Dziennika Elbląskiego..."

pan slimak skalmowskiKochani, lepszego pożegnania z Pasłękiem nie mogłem sobie wymarzyć ❗❗❗ Odwiedziła mnie Warmińsko - Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna ❤ Udzieliłem wywiadu dla radio 📻 MDR Sachsen z Niemiec. Opowiedziałem czym wyróżnia się nasz region i dlaczego warto nas odwiedzić.
Podobno smakowało :) Oczywiście, pochwaliłem się dyplomem #KucharzRoku, a co!

Ciężko na niego pracowałem, wolno szedł...prawie 20 lat a ja się dziwię... w końcu zajmuje się ślimakami. Pozrawiam Was serdecznie i dziękuję za tak liczne dzisiejsze odwiedziny i do zobaczenia w KRAINIE ŚLIMAKA.

Pozdrawiam znakiem Ślimaka ✌🐌
#PanŚlimak

Mistrzowie Smaku Pan SlimakKochani, teraz już oficjalnie! Dziś na gali Mistrzowie Smaku organizowanej przez gazetaolsztynska.pl otrzymałem tytuł w kategorii: NAJLEPSZY KUCHARZ W POWIECIE ELBLĄSKIM - I MIEJSCE

To bardzo wzruszająca chwila, bo jak sami wiecie, 20 lat temu, podjąłem się trudnego i bardzo "ślizgiego" tematu, jakim jest hodowla ślimaków. Nie był to łatwy temat, uczyłem się na własnych błędach, co kosztowało mnie bardzo wiele, nie wchodząc w szczegóły...
Jednak w 2017 roku, postanowiłem, że wskrzeszę w sobie moją drugą pasję, jaką jest gastronmia. Dlatego właśnie, tak dlatego, to wyróżnienie, na które czekałem 5 lat, uważam za największy sukces.

Mówię o tym dlatego, bo pragnę zająć się już tylko gastronomią, którą pokochałem...
Od razu dodam, że nie uważam siebie za wszechstronnego kucharza i daleko mi do moich kolegów po fachu, niemniej bez fałszywej skromności, powiem wprost.

Trzeba mieć odwagę, siłę i wiarę, aby czuć cały czas pasję tworzenia, gdy grunt się pali.
Pragnę podziękować wszystkim, którzy stanęli przez ten czas na drodze mojej ♡

Kucharz Roku Mistrzowie Smaku Grzegorz SkalmowskiDziękuję za każdy głos, ten oddany podczas konkursu i ten tutaj, a ponad wszystko za słowa uznania od naszych gości BISTRO ŚLIMAKA. To miłe uczucie, gdy razem się wzruszaliśmy, robiliśmy zdjęcia, gdy podchodziliście do baru, aby opowiedzieć co czuliście. Nie umiem nawet tego opisać, więc powiem tylko jedno. Dla chwil takich, tak . . . dla chwil takich, warto żyć i marzyć. Niestety, to już koniec sezonu w magicznym Pasłęku, w krainie ślimaka, którą tyle lat "budowałem" Tak tutaj, tak tutaj, serce swe oddałem. Co będzie dalej? Tego nie wie nikt, może mój rodzinny ELBLĄG, a może cudowny GDAŃSK.
Te miejsca wybierałem, aby móc czuć te emocje razem z Wami i rok cały ...do końca życia i dzień dłużej ♡

"Nie powinniśmy zasypiać bez jakiegoś marzenia ani wstawać bez jakiegoś celu”

Grzegorz  Skalmowski


___________________
#PanŚlimak #KucharzRoku #bistroslimaka #gazetaolsztynska #SnailsGarden #pasja

pan slimak skalmowskiCudze chwalicie, Swego nie znacie, Sami nie wiecie, Co posiadacie...
Jakże ja się cieszę, jak odwiedzają nas goście z Warmii i Mazury ( choć w grupie też ze Śląska * podobno 😁)
Wiecie, że dzieci też próbowały ♡ Love ♡
Pozdrawiamy Wszystkich znakiem Ślimaka ✌🐌🙂 i Kapitana Bartka "Bursztyn" Statkiem po trawie ⛵

Jeżeli jedzenie jest dobre,  to przeżyjesz 》Sensualność 
Czyli...połączenie wszystkich zmysłów,  widok,  zapach, smak, który łączą się w..buzi...  i dźwięki zachwytu🔉... Tak zadawalasz uszy... 
 
 
#PanŚlimak #KucharzRoku #bistroslimaka #SnailsGarden #nowościkulinarne #pasja

Pan Slimak seniorzyWycieczki grupowe do krainy ślimaka to powód do dumy naszego bistro w Pasłęku. Grupy zorganizowane mają możliwość rozskoszowania się smakiem ślimaka, a także wysłuchania ciekawej prelekcji. Kilkadziesiąt autokarów w sezonie i w ciągu jednego tygodnia, dwie wycieczki autokarowe seniorów♡

Menedżer bistro: Grzegorz Skalmowski opowiada gościom jak powstał pomysł i skąd się wzięły ślimaki w kuchni Warmii i Mazur. Sam osobiscie przyrządza omawiane dania, a między czasie zaciekawieni goście z przyjemnością zakupują kosmetyki z filtratem śluzu ślimaka z linii SNAILS GARDEN PRESTIGE.

Wielu turystów wraca do naszego Bistro Ślimaka indywidualnie wraz z rodzinami, by ponownie rozkoszować się pysznymi daniami przyrządzanymi przez samego Pana Ślimaka. Zobaczcie naszą propozycję dla grup (pobierz tutaj...)