slogan

     

hodowla slimaka snailsgardenIle kosztuje rozkręcenie takiego biznesu? Skąd można wziąć dofinansowanie?

Zapraszamy od maja na codzienne spotkania "Dni Otwarte" w Snails Garden - porady hodowlane. Osoby zainteresowane, proszone są o podanie swojego adresu e-mail po przez czat lub formularz kontaktowy, wszelkie informacje dotyczące konsultacji, wyślemy na wskazany adres. W związku z brakiem ślimaka żywego na rynkach Europy (Hiszpania, Włochy) mogą wystąpić braki materiału zarodowego do stworzenia hodowli ślimaków. Farma Snails Garden przygotowuje ślimaki reproduktory, jaja (kokony) i oseski - tylko i wyłącznie pod konkretne zamówienie.

Nie inwestuj w budynki i ziemię, jeżeli nie będziesz miał materiału hodowlanego! Wiele osób w tym roku zostało z kwitkiem, złudnie myśląc na podstawie wiedzy internetowej... że zakupią reproduktory, jaja lub oseski  - tuż przed planowanym startem!

hodowla slimakow SnailsGarden KrasinPo okresie 15 lat praktyki na farmie Snails Garden (Polska północna), uzyskaliśmy afrykańskie ślimaki reproduktory o nazwie naukowej Cornu aspersum, dawniej Helix aspersa Maxima i gatunek Helix aspersa Müller. Wyróżniające się odpornością na spadki temperatur i znacznie lepszym wskaźnikiem składania jaj - kokonów, ze względu na ich pochodzenie i parametry. Reproduktory zdrowe, specjalnie wyselekcjonowane, po pełnej hibernacji, co gwarantuje dużą nieśność i przeżywalność poszczególnych osobników. Zdolności reprodukcyjne naszej farmy ślimaków to 1 mln jaj dziennie. Kupując u nas jaja ślimaka, masz gwarancje zbioru jaj z jednej partii, co decyduje o równomiernym czasie wylęgu. To przekłada się na równy wzrost ślimaków w parkach hodowlanych. 
 
Po uzyskaniu informacji zwrotnych, co do cen, zapraszamy do skorzystania z Formularza zamówień ( reproduktory, jajka, oseski).
 
Tym czasem zapraszamy na krótki film, przedstawiający nasze reproduktory, wylęg jaj i widok "osesków"
 
 
Skup ślimaków (po okresie tuczu), odbywa się tylko i wyłącznie na bazie materiału hodowlanego pochodzącego od Snails Garden, bezpośrednio do Zakładu Przetwórstwa Ślimaków ( ubojni ślimaków). Firma jest pod stałym nadzorem weterynaryjnym i posiada nr PL 28040901 WE zezwalający na skup i przetwórstwo ślimaków od innych podmiotów. Formularz skupu.
 
UWAGA! Przy skupie ślimaków do przetwórni, nie ma znaczenia jakość muszli i jej parametry.

Technologia hodowli ślimaków jadalnych - książkę naszą mogą Państwo zakupić w naszym sklepie online w atrakcyjnej cenie SKLEP SNAILS GARDEN

 

Na czym można zarobić ?

hodowa slimakow kokony oseski reproduktoryJaki gatunek zamówić i od kogo. Pochodzenie ślimaka ma olbrzymie znaczenie i jest kontrolowane przez Powiatowego Weterynarza. Czy są badania na zamówioną partię produktu ? HDI ? To wszystko pozwoli nam oszacować możliwości i stan faktyczny. Czy hodowla się powiedzcie, czy nie. Co najważniejsze ..jaki region Polski ? Jaki gatunek wybrać, czy ma szanse urosnąć w danym regionie ?

Połącz przyjemne z pożytecznym, zabierz rodzinę do Bistro Ślimaka. Dodatkowa atrakcja turystyczna: zaledwie 1,5 km dzieli nas od najpiękniejszej krainy na Mazurach zachodnich, jakim jest kanał Ostródzko - Elbląski, zwany również "Elbląskim" będący unikalnym systemem wodnym, który łączy Zalew Wiślany z jeziorami mazurskimi. Oryginalność tego miejsca polega na pokonywaniu statkiem.. 100-metrowego odcinka i różnicy poziomów wody przy pomocy 5 pochylni. Pochylnie są szynowymi urządzeniami wyciągowymi napędzanymi mechanicznie siłą przepływu wody bez żadnych elektrycznych "wspomagaczy". Kanał Elbląski został uznany za Pomnik Historii. A może szukasz noclegu ? Także pomożemy, polecimy Tobie przepiękną Agroturystykę, albo historyczny Dworek. 

Umów konsultacje podczas DNI OTWARTYCH - więcej info tutaj:

gosc elblaski bistro slimaka Wypowiedź pewnego polityka, że Polacy nauczyli Francuzów posługiwać się widelcem, odbiły się głośnym echem, tymczasem okazuje się, że mieszkańcy terenów nad Sekwaną mogą przeżyć jeszcze większy szok, gdy okaże się, że ich flagowy produkt, czyli ślimaki również mogą pochodzić z naszego kraju. Początki jednak nie były tak łatwe. Ślimaki nie należą przecież do najpopularniejszych dań w naszym kraju. - Oczywiście, że się baliśmy - wspomina pan Grzegorz. - Ale my mamy to we krwi, każda przeszkoda jest dla nas wyzwaniem - zaznacza szybko. Wspomina, że pomysł, aby wyprowadzić się na wieś i żyć zgodnie z naturą, prowadząc tam jakiś biznes zrodził się w jego duszy jeszcze w latach 90-tych. - Temat był ciężki, bo rolnikiem nie byłem, ale hobbistycznie zajmowałem się gekonami i żółwiami.

Tak po przeczytaniu kilku ogłoszenie w gazecie, (internet nie był tak dostępny jak teraz), natrafiłem na ogłoszenie, pewnej przetwórni, która szukała hodowców ślimaków - wspomina. - Tak to się zaczęło, wyprowadziłem się na wieś, gdzie poznałem obecną żonę i razem wspólnie zaczęliśmy tworzyć naszą hodowlę ślimaków od podstaw.

Dziś mają już za sobą liczne sukcesy, zarówno w hodowli, sprzedaży jak i gastronomi. - Po 15 latach, możemy teraz już jasno powiedzieć, wiemy jak to robić, ale nie jesteśmy nieomylni - zaznaczają małżonkowie.
 ____________________________
Polecamy pełną wersję, która Was zaskoczy: http://elblag.gosc.pl/doc/4661681.Slow-food-z-Krasina
 

ZSG Elblag"Pasja to najlepszy pomysł na biznes” pod takim tytułem prowadziliśmy prelekcję, podczas IX Edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Turystyce i Hotelarstwie w ZSG w Elblągu. Propagując nasz region Warmii i Mazur na przestrzeni 15 lat po całej Polsce, z dumą stwierdzamy, że to tutaj.. gdzie jest nasza „mała ojczyzna” spotkaliśmy ludzi z którymi łączy nas pasja i zaangażowanie. Wiele w życiu przeszliśmy i byliśmy na nie jednym konkursie, ale to czego doświadczyliśmy tym razem, zostanie w naszych sercach na długo. Pełen profesjonalizm organizatorów i niesamowite zaangażowanie uczniów. Wiedza, pasja i perspektywy na przyszłość. Będąc w jury i oceniając poczynania uczniów, po konkursie padło stwierdzenie - "...z tej szkoły wywodzą się najlepsi kandydaci z przygotowaniem do zawodu"

19 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Gospodarczych odbyła się IX edycja konkursu „Wiedzy o Turystyce i Hotelarstwie”. Jak co roku, uczniowie ze szkół o profilach turystycznych i hotelarskich zmierzyli się w rywalizacji sprawdzając swoją wiedzę teoretyczną z zakresu turystyki oraz hotelarstwa, jak również wykonując zawodowe zadania praktyczne przed jakimi staje pracownik hotelu, a także prezentując animacje czasu wolnego – zadania dla uczniów kierunków turystycznych.

Celem konkursu jest podniesienie poziomu kształcenia zawodowego, pobudzenie ambicji i rozwijanie zainteresowań uczniów problemami związanymi z hotelarstwem i turystyką. Ważna jest także konfrontacja możliwości osiągnięć uczniów z różnych szkół, nawiązanie współpracy pomiędzy szkołami i nauczycielami uczącymi w szkołach o profilu hotelarskim, a także nawiązanie współpracy z potencjalnymi pracodawcami oraz instytucjami związanymi z branżą turystyczno-hotelarską.

W tym roku szkolnym konkurs został objęty Honorowym Patronatem przez Wyższą Szkołę Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku oraz Akademię Morską w Gdyni.

ZSG w Elblagu

Wśród gości, którzy zaszczycili swoją obecnością naszą uroczystość byli: pani Grażyna Kluge – Dyrektor Biura Regionalnego w Elblągu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, pani Regina Czymbor – specjalista ds. Turystyki Elbląskiego Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, pani Danuta Oleksiak – dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, pani Jolanta Leśniewska – kierownik Referatu Edukacji Urzędu Miasta w Elblągu, pani doc. dr Mariola Łuczak – rektor Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku, pan dr inż. Jacek Hałaczkiewicz z katedry Ekonomiki Usług Akademii Morskiej w Gdyni, pani Danuta Bajor- dyrektor Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu, pan Jędrzej Cywiński z Hotelu Elbląg, pani Anna Kwaśniak-Górska Hotel srebrny Dzwon Spa w Kadynach, pan Krzysztof Sikorski z Akademii Rainbow, państwo Mariola i Grzegorz Skalmowscy – firma Snails Garden.

W tegorocznym konkursie wzięli udział uczniowie z 15 szkół z pięciu województw, zmagając się w dwuosobowych drużynach złożonych z jednego ucznia kierunku hotelarstwa oraz jednego przedstawiciela kierunku turystycznego. Etap pierwszy w formie testu pisemnego sprawdzał wiedzę teoretyczną z zakresu turystyki oraz hotelarstwa. Część praktyczna w recepcji hotelowej polegała na wykonaniu zadania z zakresu obsługi gościa hotelowego z zaprezentowaniem umiejętności wypełniania dokumentacji hotelowej i posługiwania się językiem obcym. Natomiast część praktyczna dla uczniów kierunku technik obsługi turystycznej polegała na przedstawieniu propozycji animacji czasu wolnego.

Komisja konkursowa, po dodaniu punktów zdobytych przez uczniów podczas obu części konkursu, ogłosiła wyniki. Pierwsze miejsce zajęły: Angelika Parzych i Krystyna Bąkowska z Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu.

Na podium stanęli także uczennice Zespołu Szkół nr 3 w Pabianicach – Patrycja Łocwik i Patrycja Januszewska oraz Dagmara Zając i Klaudia Urbaniak z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie. Organizatorzy konkursu Beata Lesz, Urszula Samel, Joanna Kaczan-Gumińska, nauczyciele przedmiotów zawodowych ZSG.

Źródło:  Więcej Informacji i foto: ZSG w Elblągu

hodowla slimakow ksiazkaNajprostsza technologia hodowli ślimaków, taka aby każdy rolnik, informatyk i kasjer ze spożywczego..mógł zrealizować. Uwieżcie nam lub nie.. przeszliśmy wszystkie etapy - od kurnika na ślimaki ..po wielkie samoobsługowe hale. Jednak tak prostej hodowli, opisanej w tej książce - nic nie jest w stanie zastąpić ..po mimo 8 lat od jej napisania. Ten film temu dowodzi..to jest "kurnik" i do tego drewniany - około 25m2 - rozmnażanie ślimaków. Przeważnie hodowcy zazdrośnie strzegą swoich doświadczeń i nic w tym dziwnego, przecież nabyli je kosztem wielu niepowodzeń, nakładów finansowych, cierpliwości i czasu. W książce tej postaram się bardzo rzetelnie odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania, pomóc w wyborze właściwego dla hodowcy gatunku ślimaka. Książka do kupienia w sklepie online w 5 minut u Ciebie. 

Bistro SlimakaJuż nie możemy doczekać się otwarcia, piszecie do nas i pytacie, kiedy ? ..jeszcze chwilę. Tym czasem zdradzimy Wam tajemnice, kto nam dał pomysł na nasze Bistro Ślimaka. Pięć lata temu odwiedził nas Maciej Nowak, obecnie juror #TopChef z programem „Podróżnik Kulinarny” Pojedliśmy ślimaków i kawioru białego, podczas rozmowy padł pomysł, aby na farmie ślimaków była możliwość degustacji. Tak więc do usług... #odrolnika
Zapraszamy! Maciej Nowak na tropie szlaku ślimaka…
WIDEO z Dzień Dobry TVN

kevin aiston slimottoDzięki autorskiej hodowli ślimaków BIO, nasze filety mają strukturę, która pozwala w szybkim czasie.. przyrządzić wyjątkowe danie "Ślimotto" czyli risotto ze ślimakami mazurskimi. To autorski przepis słynnego strażaka Kevin J. Aistona, dla którego polska kuchnia, stała się pasją. Kevin ukończył Catering College w Londynie, prowadzi pokazy kulinarne, gotuje dla największych polskich stacji telewizyjnych; jest także autorem trzech książek kucharskich oraz posiadaczem dwóch kulinarnych Rekordów Guinnessa. Jest również Członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni oraz Stowarzyszenia Lubelscy Kucharze Dzieciom.

Kevina przepis to kunszt kulinarny, nasz pomysł przedstawiamy poniżej. Risotto ze ślimakami, jak to zrobić?

slimotto slimaki mazurskieKroimy drobno czosnek, cebulę i natkę pietruszki. Na patelni rozpuszczamy łyżkę masła i przesmażamy cebulę i czosnek (1 ząbek), do tego wrzucamy ugotowane wcześniej (30 minut) ślimaki w bulionie, można pokroić w paski lub posiekać (ok. 100 gram), całość smażymy, razem z pietruszką. Rozgrzewamy łyżkę masła i łyżkę oliwy i wrzucamy ryż (200 gram). Smażymy mieszając i wlewając białe wino (50 ml). Czekamy ( mieszając) aż odparuje wino, a potem dolewamy trochę bulionu w którym gotowaliśmy ślimaki. Całość trwa ok. 15 minut, w zależności od ryżu. Gotowy ryż jest miękki na zewnątrz. Na koniec dodajemy jeszcze łyżkę masła, mieszamy i dodajemy podsmażone wcześniej ślimaki. Następnie ser parmezan ( 50 g) starty, część sera możemy zostawić dla ozdoby.

Smacznego !

Ślimaki mazurskie na risotto kupicie w naszym sklepie online

Kevin Aiston "Ślimotto" na Międzynarodowych Targach w Rzeszowie. Dziękujemy za film dla Marcina Bożka, który zaskoczył nas miętą z azotem. 

Prowadzący: Szymon Taranda / Konferansjer

slimaki na grillaOferujemy Państwu gotowe przekąski ze ślimakami śródziemnomorskimi ( takie krewetki, ale lądowe ), które wystarczy zapiec na grillu. Zostały one sporządzone na bazie przepisów królujących w kuchni francuskiej, uważaną za najlepszą na świecie! Niemniej jak wcześniej wspominaliśmy, ślimaki były od dawna w kuchni polskiej, w pierwszej książce kucharskie z 1682 roku, znajdziemy więcej przepisów na ślimaki niż wieprzowinę. Przyszedł oczekiwany czas dla Polaków ? Po tak dużej przerwie w końcu wypada. Dlatego nasza firma Snails Garden, wyszła naprzeciw słońcu i stworzyła ślimaki na grilla, które każdy może przyrządzić na swojej działce, zaskakując swoich gości.

Ślimaki po burgundzku.

slimaki mazurskieW pierwszej propozycji są to ślimaki oczyszczone (filetowane), po wstępnym obgotowaniu, a następnie ugotowane w bulionie i nadziewane na nowo do muszli, która jest swoistym porcelanowym talerzykiem stworzonym przez naturę. Smakowym dopełnieniem jest pasłęckie słynne masełko klasy extra o zawartości tłuszczu min 82% z dodatkiem czosnku i pietruszki.

Ile czasu na grillu?
Na grillu zapiekaj do rozpuszczenia masła i lekkiego zagotowania!
Gotowe ślimaki mazurskie po burgundzku - kupisz w naszym sklepie online tutaj

Chcesz stworzyć własną propozycję?

szaszłyki ze slimakami z grillaPolecamy szaszłyki ze ślimakami z grilla. Mięso ślimaka zamarynuj w przyprawie do gulaszu z odrobiną oliwy. Mięso, pierś lub wieprzowe marynujemy w przyprawie do marynowania. Dodatki: boczek, cebula, papryka, pieczarki. Całość nadziewamy na długie wykałaczki, smarujemy kropelką oliwy i posypuje delikatnie przyprawą na grilla. Czas grillowania około 15 min.

Gotowe filety ślimaków mazurskich na szaszłyki - kupisz w naszym sklepie online tutaj

 

Udanego sezonu grillowego życzymy i oczywiście – smacznego!