slogan

     

TourismTrendsAwards Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Eksperci z kraju i zagranicy spotkają się 6 kwietnia w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku na 9. edycji konferencji Nowe Trendy w Turystyce 2018. Tematami wydarzenia będą m.in. wykorzystanie najnowszych technologii w turystyce, spójność marki czy budowa skutecznej strategii wideo marketingowej przy pomocy „stories” na portalach społecznościowych. Gospodarzem konferencji będzie Jarosław Kuźniar.

Nasz koncept "Bistro Ślimaka" został nominowany do II etapu konkursu Tourism Trends Awards 2018!!! Łatwo nie będzie, ale dostaliśmy info, że jesteśmy wśród najlepszych. Tym razem Snails Garden realizować będzie z innymi swój pomysł na turystukę kulinarną, propagując idę powrotu ślimaków na polskie stoły.

Rodzinna polska firma Marioli i Grzegorza Skalmowskich, zajmuje się produkcją kawioru białego, hodowlą i przetwórstwem ślimaków jadalnych. Dzięki zdobytej wiedzy oraz bogatemu doświadczeniu, jako pierwsi w Polsce zapragnęli rozwijać nie tylko sektor hodowlany, ale także sektor żywnościowy, wykorzystując wszystkie dobrodziejstwa jakie niesie ze sobą ślimak.

Mariola i Grzegorz Skalmowscy SnailsGarden W 2017 roku, Mariola i Grzegorz postanowili wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie i na fali coraz większego zainteresowania ślimakiem, postanowili uruchomić sprzedaż ślimaka w miejscu jego produkcji pod nazwą marketingową ,,Bistro Ślimaka''. Koncept ma za zadanie przyciągać gości na Warmię i Mazury do małego Krasina pod Pasłękiem, aby każdy Polak mógł spróbować produkty, które osobiście przygotowywali, kojarząc ich nazwiska ze ślimakami w całej Polsce.

Foto: Mistrzostwa Polski w Przyrządzaniu Ślimaków.
#ntt2018 #nowaofertaturystyczna

 

 

 

oseski śllimakiZapraszamy do współpracy osoby zainteresowane założeniem hodowli ślimaków. W przypadku rozpoczęcia hodowli od jaj czy „osesków” hodowca pomija najtrudniejszy etap, jakim jest rozmnażanie, nie musi inwestować w budynki, wyposażenie ( woda, prąd, ogrzewanie, kanalizacja). Nie musi martwić się czy na pewno uda mu się wyprodukować odpowiednią ilość jaj na hodowlę, zwłaszcza że dopiero zaczyna i brak mu doświadczenia. Rozpoczęcie hodowli od jaj bądź osesków jest najprostszym sposobem, a po przeliczeniu kosztów poniesionych na budynki, cena jest również bardzo atrakcyjna. Ilość ograniczona, kontakt online na stronie snailsgarden.com/ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - cała Polska.

Slimaka Kulinarna Podroz SnailsGarden Walentyki 14 luty..to czas miłości.. Zaskocz Swoją połowę. Do każdego zamówienia książka gratis. Nieśmiałe pocałunki w 3 odsłonach na rumie z dodatkiem miodu. Receptura na 2 osoby🍴 Czas przygotowania 45 minut. Salsa, słonecznik, sezam. Sklep on-line: zapraszamy. Na restauracje mamy specjalną ofertę cenową...

Kontakt: 660 512 199 / snailsgarden.com
__________
Wykonanie: Piotr Domański - Juror II Mistrzostwa Polski w Przyrządzaniu Ślimaków i Owoców Goji & Ślimaka kulinarna podróż - o tym, co zapomniane, a przypomnienia warte - Najlepsza książka kulinarna na świecie!
#toinspiruje🗝 #slowtourism #Poland #Culinary #Vacations

mistrzostwa slimaka Michelin Euro-Toques Polska przekazało jako nagrodę główną jedno ze swoich szkoleń! Nagroda dla najlepszych 💪 staż z trzema *** gwiazdkami Michelin z Martín Berasategui w San Sebastian w Hiszpanii. Gratulacje dla organizatorów  -  17 marca w Serocku odbędą się II Mistrzostwa Polski w Przyrządzaniu Ślimaków i Owoców Goji. To już druga edycja. Celem konkursu jest propagowanie i pogłębianie wiedzy na temat ślimaka, jako produkt POLSKI i owoców goji. Organizatorem wydarzenia jest Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Legionowie, a pomysłodawcą Daniel Twardo. Patronat: Ambasada Republiki Mołdawii w Polsce, Starostwo Legionowskie. Wsparcie merytoryczne: Euro-Toques Polska oraz Stowarzyszenie Kucharzy Polskich. Więcej informacji...

 
 
 

hodowla slimakowFoto: facebook. Dywersyfikacja, trudne słowo..otóż to! Teraz w tym miejscu jest przetwórnia ślimaków Snails Garden. Jak widać na filmie, jest to rząd piętrowych klatek do rozmnażania. Po 15 latach przecierania szlaku, większość hodowli wzoruję się na tym modelu. Ze swojej strony dziękujemy wszystkim uczestnikom wczorajszego licznego spotkania, a nowych hodowców zapraszamy już 23 lutego na Szkolenie - hodowla i przetwórstwo ślimaków. Liczba miejsc ograniczona. Zapisz się!
____________________
#SnailsGarden: kontakt online snailsgarden.com / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefon 660 512 199
pracujemy od poniedziałku do piątku 8-16.00

 

 

 

Fine Dine Musimy z Wami podzielić się tym obrazem. Nas zamurowało, kolory ziemi 🌎 widzicie to ? Nam w duszy gra 🎻Fine Dine - linie beryzyl, lazur, a nasze ślimaki Snails Garden na okładce. Zastawa stołowa powstała z inspiracji żywymi odcieniami natury oraz zmieniającymi się porami roku. Fine Dine to marka premium na mapie polskiej gastronomii, stworzona z myślą o prestiżowych obiektach gastronomicznych, które poszukują sprawdzonych, rekomendowanych produktów, znanych na całym świecie. Pobierz: Nowy katalog #FineDine 2018

________

Fine Dine to marka premium na mapie polskiej gastronomii, stworzona z myślą o prestiżowych obiektach gastronomicznych, które poszukują sprawdzonych, rekomendowanych produktów, znanych na całym świecie. Reprezentujemy najwyższą jakość, aktywnie dążąc do pozycji lidera w swojej branży. Nieustannie aktualizujemy nasza ofertę i dostosowujemy ją do potrzeb naszych klientów. Sukces i zadowolenie naszych klientów jest dla nas priorytetem.

mistrzostwa polski w przyrzadzaniu slimakow jury Mamed Chalidow 17 marca w Serocku odbędą się II Mistrzostwa Polski w Przyrządzaniu Ślimaków i Owoców Goji. To już druga edycja. Celem konkursu jest propagowanie i pogłębianie wiedzy na temat ślimaka, jako produkt POLSKI i owoców goji. Organizatorem wydarzenia jest Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Legionowie, a pomysłodawcą Daniel Twardo. Patronat: Ambasada Republiki Mołdawii w Polsce, Starostwo Legionowskie. Wsparcie merytoryczne: Euro-Toques Polska oraz Stowarzyszenie Kucharzy Polskich. Zachęcamy do udziału! W składzie Jury VIP Mamed Chalidow. Więcej informacji: Szef Kuchni Magazyn Branży GastronomicznejKsiążka Ślimaka kulinarna podróż - o tym, co zapomniane, a przypomnienia warte miała swoją premierę w I edycji, jeszcze nikt wtedy nie przypuszczał, że zostanie uznana za najlepszą na świecie! BEST IN THE WORLD!

hodowla slimakow Hodowla ślimaka to biznes dla osób związanych z rolnictwem lub posiadających własny kawałek niewykorzystanej ziemi. Firma Snails Garden od 15 lat służy radą i pomocą dla rolników z całej Polski, zainteresowanych założeniem hodowli ślimaków jadalnych. Snails Garden poprzez własne doświadczenia i miliony prób, ujednoliciła system hodowli ślimaków w Polsce - z którego korzystają teraz hodowcy ze stażem. Klatki do rozmnażania tzw. "ule" zostały naszkicowane podczas podróży do Francji w latach 2004/2005. System przyjął się na tyle dobrze w Polsce, że postanowiono stworzyć wielopoziomowe regały do rozmnażania ślimaków, wzorując się na produkcji pieczarek. Fartuchy tzw. ekrany przypominają plastry - tak jak w ulu dla pszczół.

Naszym zdaniem, powodzenie w hodowli - zależy od tego, na ile hodowcy przestrzegają zaleceń, które są im przedstawiane podczas szkoleń. Kontakt w sprawie szkoleń -  online w dni robocze 8-16.00 na stronie snailsgarden.com lub tel: 660 512 199 / 698 388 531 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tym czasem zapraszamy na nasz kanał YouTube. Nasza playlista ma już prawie 1 mln wyświetleń.. w ślimaczym tempie, ale idzie. "15 lat ..jak jeden dzień" -

FINGER FOOD SNAILS GARDEN SLIMAKI Karnawał w pełni, dlatego przedstawiamy trendy w imprezowym jedzeniu. Przekąski, finger foody, tapasy - zobaczcie, co będzie królować w 2018 roku i dlaczego warto to wprowadzić do menu swojej restauracji, według Unilever Food Solutions Polska. Idac tym tropem, z naszej strony proponujemy filety ślimaka Snails Garden - idealne na PRZEKĄSKI na raz "Finger Food" (tu klikaj)Cała produkcja w naszej przetwórni to wszystko manufaktura - ręczna specjalistyczna praca. Przygotowujemy filety ślimaka w ściśle określony sposób w naszej przetwórni Eko Snails Garden. Podczas obróbki mięczaków, po usunięciu części niejadalnych pozostaje sama stopa, która jest częścią jadalną. Produkt wysokiej jakości, o ściśle określonym wyglądzie i parametrach. Jakość produkowanego towaru spełnia najwyższe standardy i wymogi co do jakości na rynku polskim.

 Najważniejsze atuty HoReCa:

  1. mięso naszego ślimaka jest miękkie, ma krótki czas przygotowania co jest ważne w restauracji
  2. struktura mięsa wysokiej jakości, mięso jest delikatne
  3. mięso łatwe w obróbce termicznej, można podawać gotowane, pieczone, duszone , smażone, mielone, marynowane, jako pasztet
  4. łatwo się łączy z innymi składnikami, możemy sami kreować jego smak poprzez zioła i przyprawy

Nasze produkty:

  1. Nie zawierają konserwantów, polepszaczy i sztucznych środków barwiących żywność
  2. Pochodzą z polskich gospodarstw
  3. Mogą być pakowane w różnej wielkości i ilości
  4. Występują w postaci, mrożonej i świeżej
  5. Posiadają najwyższą jakość Smaku!

Trendy 2018 Unilever Food Solutions Polska

Certyfikat szkolenia hodowla slimakowSnails Garden przy współpracy z gospodarstwem Bio Partners pragnie zaproponować Państwu szkolenia z zakresu hodowli ślimaków. Szkolenie ma na celu przekazanie wiedzy dotyczącej samego produktu, jak i sposobów produkcji. W celu wzięcia udziału w szkoleniu prosimy o potwierdzenie telefonicznie lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkolenie składa się z dwóch części.

Część pierwsza : Teoria

Podczas teoretycznej części szkolenia poznają Państwo produkt i jego specyfikę, otrzymają informacje niezbędne do rozpoczęcia hodowli, zdobędą wiedzę z zakresu przygotowania ziemi pod hodowlę, pomieszczeń do reprodukcji, systemów wentylacji i nawadniania, i wiele innych cennych wskazówek niezbędnych przy produkcji ślimaków.

Część druga : Wizytacja

Oczywiście sama teoria to nie wszystko, tym bardziej, że ślimak hodowlany jest produktem szczególnym, który wymaga ścisłego przestrzegania zasad weterynaryjnych. Dlatego też druga część szkolenia, to zajęcia praktyczne na farmie ślimaków w ubojni ślimaków jadalnych.

Będą Państwo mieli niepowtarzalną okazję osobiście obejrzeć dobrze przystosowane miejsce do produkcji i zobaczyć obróbkę ślimaka w każdym stadium. Dzięki temu przekonacie się, jak ciekawa jest praca polegająca na przetwórstwie ślimaków. Dowiecie się także, że nie jest to praca łatwa i lekka, lecz wymagająca wiedzy, czasu i zaangażowania.

Wszystkim uczestnikom szkolenia, chcielibyśmy uczciwie przedstawić zalety i wady hodowli ślimaków. Mamy nadzieję, że wiedza, którą Państwo zdobędą podczas szkolenia, pozwoli na podjęcie właściwej decyzji - zaangażowanie się w hodowlę lub rezygnację z prowadzenia działalności tego typu.

Dodatkowe zalety szkolenia

Jeśli podejmą Państwo wyzwanie i postanowią rozpocząć hodowlę, dodatkową zaletą szkolenia będzie - oprócz wiadomości i materiałów szkoleniowych, które wliczone są w cenę - otrzymanie specjalnego numeru telefonu "POGOTOWIE". Jest to numer, pod którym będą Państwo mogli skontaktować się z doświadczonym hodowcą i uzyskać pomoc w nagłych przypadkach i sytuacjach kryzysowych.

Spotkanie będzie prowadzone w formie dyskusji. W trakcie szkolenia będą udzielane odpowiedzi na pytania uczestników oraz omawiane konkretne przypadki inwestycji.

Plan i szczegóły szkolenia: 

Zapisz się na najbliższe spotkanie: 23 luty 2018 r. Kontakt telefoniczny : 660 512 199/698 388 531

Mariola i Grzegorz Skalmowscy Rodzinna polska firma Marioli i Grzegorza Skalmowskich, zajmuje się produkcją kawioru białego, hodowlą i przetwórstwem ślimaków jadalnych. Dzięki zdobytej wiedzy oraz bogatemu doświadczeniu, jako pierwsi w Polsce zapragnęli rozwijać nie tylko sektor hodowlany, prowadząc pierwszą polską ekologiczną farmę ślimaków Bio Partners, ale także sektor żywnościowy, wykorzystując wszystkie dobrodziejstwa jakie niesie ze sobą ślimak, należąc do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Od 2003 roku starają się łączyć tradycję polskiej kuchni z nowoczesnością, jaką dla wielu konsumentów w Polsce wciąż jest ślimak na talerzu. Od roku 2012 systematycznie wprowadzają na rynek polski, kosmetyki ze śluzem ślimaka pod własną rodzinną marką Snails Garden, nagrodzone Marszałkowskim certyfikatem "Produkt Warmii i Mazur".

Innowacyjność to nie wybór, a klucz do przetrwania i rozwoju.

W 2017 roku, Mariola i Grzegorz postanowili wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie i na fali coraz większego zainteresowania ślimakiem, oraz korzystając z udogodnień dla rolników, uruchomić sprzedaż ślimaka w miejscu jego produkcji pod nazwą marketingową ,,Bistro Ślimaka''. Koncept ma za zadanie przyciągać gości na Warmię i Mazury do małego Krasina pod Pasłękiem, aby każdy Polak mógł spróbować produkty, które osobiście przygotowywali, kojarząc ich nazwiska ze ślimakami w całej Polsce. Na farmie Snails Garden gotowali i degustowali: Tomasz Jakubiak ( Canal+), Maciej Nowak ( Dzień Dobry TVN), czy Pytanie na Śniadanie. Farmę odwiedziła z kamerą telewizja TVP, Polsat, TTV oraz Polska Agencja Prasowa, jak i Agence France Presse - nakręcając film na YouTube, tłumacząc na język angielski i francuski, czy Der Spiegel – największy i najbardziej wpływowy niemiecki tygodnik. Jako główną ciekawostkę warto dodać, że na farmie Snails Garden, były nagrywane ujęcia do filmu "Ślimaki" - produkcji szkoły filmowej, założonej przez samego Andrzeja Wajdę. Dokument zdobył 12 nagród na całym świecie, uwieńczając w 2017 roku nagrodami Jury i publiczności w USA.

Twoj Styl slimaki SnailsGarden \_(ツ)_/¯Nowy Rok 2018 z przytupem...Tym razem zapraszamy i polecamy na karnawał. Ślimaki w złotych muszlach, z lodowym musem ziołowym, pierożki z gremolatą i ślimakami w sosie serowym...Francja elegancja. Kabanosy z indykiem i ślimakiem. Odświeżona makieta „Twojego Stylu”. Nowe fonty zaprojektowane przez Christiana Schwartza i Paula Barnesa. Ma ona nawiązywać do światowych trendów w projektowaniu luksusowych pism.

Twój Styl 280 tysięcy egzemplarzy! #toinspiruje🗝

________
#TwójStyl #bistroslimaka Styl.pl snailsgarden.com #SnailsGarden #snail

szkolenie hodowla slimakow Dziękujemy wszystkim gościom za dzisiejsze spotkanie. Szkolenie tak zainspirowało wszystkich, że przedłużyło się o 3 godziny..Już teraz zapraszamy chętnych na 26 stycznia. Liczy się kolejność zgłoszeń, ponieważ warsztaty są w formie dyskusji. Przewidziana liczba osób max 8. Pełen program i koszty tutaj: 

________
Kontakt online czat na stronie snailsgarden.com lub tel: 660 512 199 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kevin Aiston Slimtto Ślimaki mazurskie w rękach mistrza!

Tym razem nasze Ślimaki mazurskie #SnailsGarden, zawędrowały na Pomorze na otwarcie Bazarku Dzieje się, a to za sprawą Kevina J. Aistona, który tak pokochał nasze ślimaki! Autorskie danie Kevina "Ślimotto"..zawsze wzbudza wielkie emocje.. a oto chodzi!..nie ma osoby, której ta wersja.. by nie smakowała ..musicie sami spróbować.

Trojmiasto.pl

slimotto Kevin Aiston snailsgarden Zobaczcie jak to się robi, klikajcie tutaj!

 

 

slimaki mazurskie losos marineharvest snailsgarden  Wyprawy kulinarne - Expéditions culinaires. Marine Harvest Polska łosoś ekologiczny i ślimaki mazurskie Snails Garden.

Marine Harvest Polska S.A. jest częścią norweskiej grupy Marine Harvest z siedzibą w Bergen w Norwegii. Specjalizującej się w hodowli i przetwórstwie łososia atlantyckiego. W tej kategorii jest niekwestionowanym liderem na świecie. Obecnie ich wyroby można kupić na 70 rynkach. To czyni ją jedną z największych firm na świecie w branży.

EKO SNAILS GARDEN - rodzinna polska firma, zajmująca się produkcją kawioru białego, hodowlą i przetwórstwem ślimaków jadalnych. Producent ślimaków mazurskich, ekologicznych, potwierdzonych certyfikatem zgodności. Oferujemy ślimaki mazurskie najwyższej jakości dedykowane dla rynku HoReCa, zakwalifikowane do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Producent polskich kremów kosmetycznych na bazie czystego śluzu ślimaka.

Snails Garden to zastrzeżony w Urzędzie Patentowym znak towarowy należący do Marioli i Grzegorza Skalmowskich.

Odwiedziny szefów kuchni z pomorskiego na hodowli ślimaków Snails Garden, ziemi Dziedzictwa Kulinarnego Warmia Mazury i Powiśla. Wspólne gotowanie, razem możemy więcej…łosoś ekologiczny i ślimaki mazurskie.

_(ツ)_/¯ Organizujemy szkolenia, eventy, warsztaty z hodowli i przetwórstwa ślimaków. Program tutaj.

Pasuje? To Sprawdź piątkowe terminy (12.01 - 26/01) i zapisz się!
Tel: 660 512 199 /  698 388 531 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poradnik Restauratora pasztet ze slimaka Najlepsze pismo o HoReCe! "Poradnik Restauratora" jest pismem, które od momentu powstania przeszło drogę dynamicznego rozwoju, czego wyrazem jest wysoka pozycja w niezależnych badaniach (zlecanych przez producentów). Wydawany jest nieprzerwanie od 1999 roku, a poprzedzony był numerem "sygnalnym". "Poradnik Restauratora" to specjalistyczny magazyn o profilu poradniczo - informacyjnym. Dostarczany jest bezpośrednio do rąk specjalistów w branży gastronomicznej. Adresatami są właściciele lokali gastronomicznych oraz osoby, które podejmują decyzje zakupowe (dyrektorzy, szefowie kuchni, barmani). Wydawcą "Poradnika Restauratora" jest Biuro Promocji i Reklamy Generalczyk spółka jawna, które w swoim portfolio posiada także Poradnik Handlowca - czołowy tytuł wśród pism branży FMCG oraz magazyn Handlowiec, skierowany do sieci franczyzowych FMCG.

Grzegorz Skalmowski SnailsGarden slimaki Już jest pierwszy tegoroczny numer Poradnik Restauratora. W tym wydaniu lekturze polecamy artykuł „Trendy kulinarne A.D. 2018”. Kuchnią 2018 r. ma być kuchnia koreańska. Najprawdopodobniej ów wybór ma jakiś związek z tegorocznymi igrzyskami olimpijskimi w Pjongczang. Ponadto coraz więcej wielbicieli zyskuje kuchnia hawajska. Zachęcamy też do bliższego poznania Marcina Budynka, właściciela i szefa kuchni restauracji Tawerna Fisza Concept by Marcin Budynek w Augustowie oraz laureatem Hermesa Poradnika Restauratora 2012 w kategorii osobowość kulinarna. Polecamy także tekst autorstwa Marek Kropielnicki i Grzegorz Skalmowski „Polskie ślimaki pierwiastkiem życia”.

Marek KropielnickiPoza tym warto zapoznać się z tekstem „Mikroprzedsiębiorca a obowiązek sporządzenia JPK” bowiem od stycznia 2018 r. każdy przedsiębiorca będzie miał obowiązek przygotowywać Jednolity Plik Kontrolny. Jest to jednak nowość dla mikroprzedsiębiorców, którzy po raz pierwszy w tym roku dołączą do grona podatników VAT prowadzących elektroniczną ewidencję VAT.

pasztet ze slimaka„Polskie ślimaki pierwiastkiem życia”.
Ślimaki dzielimy na gatunki jak ryby czy wołowinę i krewetki. Ślimak ma polskie korzenie i warto o tym mówić, a już na pewno spróbować, aby ocenić, czy jest warty grzechu. Z danych, jakie do nas docierają – w przyszłości może zabraknąć naturalnego białka, a ślimak zawiera go w swoim składzie minimum 16%. Do 2050 r. liczba ludności na świecie ma sięgnąć 9–10 mld. Produkcja żywności musiałaby wzrosnąć niemal dwukrotnie, by starczyło jej dla wszystkich.

Serdecznie zapraszam Państwa na kolejne strony Poradnika Restauratora, a w nim pasztet ze ślimaka...

 

 

Slimaki Studio Wajdy Snails Garden Skalmowscy

Dzięki zdobytej wiedzy oraz bogatemu doświadczeniu, jako pierwsi w Polsce pragniemy rozwijać nie tylko sektor hodowlany, ale także sektor żywnościowy i kosmetyczny, wykorzystując wszystkie dobrodziejstwa jakie niesie ze sobą ślimak. Od 2003 roku staramy się łączyć tradycję polskiej kuchni z nowoczesnością, jaką dla wielu konsumentów w Polsce wciąż jest ślimak na talerzu. Na farmie Snails Garden były nagrywane ujęcia do filmu "Ślimaki" - Wajda Studio, który zdobył szereg nagród na całym świecie, uwieńczając nagrodą Jury i publiczności w USA. Zapraszamy na krótki zwiastun, który Państwa rozbawi.

"Ślimaki" to film dokumentalny w reżyserii Grzegorza Szczepaniaka, wyprodukowany przez Wajda Studio.

zdjęcia - Daniel Wawrzyniak, Marek Kozakiewicz
montaż - Wojciech Janas
dźwięk - Paulina Bocheńska
producent wykonawczy - Zuzanna Król

Slimaki Studio Wajdy sg Francuzi są oburzeni! Co drugi ślimak na ich stole pochodzi z Polski. Przemysł ślimaczany kwitnie, a polscy hodowcy eksportują ślimaki nie tylko do Francji czy Włoch ale podbijają Chiny i Japonie. Na fali popularności ślimaczanego “złotego” interesu dwóch przyjaciół, Andrzej i Konrad postanawia założyć własną hodowlę i zarobić miliony. W tajniki ślimaczanego świata wprowadza ich ekspert, pan Grzegorz Skalmowski znany jako "Ślimaczany Król". Ślimaki pierwsze na mecie Annapolis Film Festival 2017! I to w dwóch kategoriach:

- Nagroda jury za najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
- Nagroda publiczność za najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny

Czekamy na kolejne sukcesy 2018!