slogan

      

Ostrygi ziemi i ich biały kawior ślimaka.

bialy kawior truflowy SnailsGardenKilka tysięcy mięczaków spowodowało najnowszą gastronomiczną modę w Europie - popyt na "biały kawior", czyli jajeczka ślimaków. Szefowie kuchni w całej Europie odkrywają na nowo przysmak, który wiele wieków temu królował na przyjęciach u zamożnych Rzymian, Egipcjan i Greków. Maleńkie jajeczka, które mają lekko ziemisty posmak i zwykle marynowane są w soli morskiej, zwane bywają także "perłami Afrodyty", ponieważ rzekomo działają jak afrodyzjak. By napełnić jeden 50-gramowy słoiczek, potrzeba kilka godzin, ponieważ każde maleńkie jajeczko zbierane jest ręcznie. To ekskluzywny przysmak na szczególne okazje. Po piętnastu latach prób i błędów przekonaliśmy się, że ślimakom najlepiej służy dieta złożona z ziół i zielonych liści Mniszka lekarskiego, a najlepsze warunki na hali zapewniają małe parki hodowlane, zainstalowane na specjalistycznych hamakach.

kawior slimakaKażdy ślimak wykopuje dołek w podłożu, w którym składa łącznie około 3 gramów jajeczek - od 80 do 100 pojedynczych "perełek". Po wyciągnięciu donic z zagród jajeczka są skrupulatnie wybierane, myte oraz oczyszczane. Następnie przechodzą proces maceracji w warunkach HACCP, gdzie są delikatnie solone i zamykane. Szefowie kuchni odkrywają na nowo smaki natury, ślimaki, a zwłaszcza ich kawior. Niektórzy nazywają je "ostrygami ziemi". Są zaskoczeni, że tak pospolity mięczak może być wykorzystany w tak oryginalny sposób.

Ostrzegamy jednak: - Póki co popyt na kawior ślimaka nie jest zbyt duży. Ta produkcja nie zapewni fortuny, a dużo bardziej dochodowa w dłuższej perspektywie jest wciąż hodowla ślimaków. Polecamy szkolnia na żywo...

Dobre bo POLSKIE! Pierwsze nasze próby były w 2007 roku, wtedy rynek Polski, nie był jeszcze gotowy. Teraz jest odpowiedni czas. Perły natury z Dziedzictwem Kulinarnym Warmii i Mazur od Snails Garden.

Zapraszamy do współpracy!

Szlak Ślimaka! Dołącz do nas!

Połącz w jedną atrakcje! - mapka    Bursztyn LOGO