slogan

      

Szkolenie z certyfikatem - chów i hodowla ślimaków jadalnych

Firma Snails Garden jest jedyną w Polsce, która prowadziła szkolenia grupowe na zlecenie Państwowych Ośrodków Doradztwa Rolniczego.

 • 2019 r. - szkolenia zakresu wykorzystania potencjału ślimaka w przetwórstwie, gastronomii i kosmetologii. Zbyt (skup i transport) ślimaków po okresie tuczu, eksport bez pośredników - konkretne adresy. Działalność pozarolnicza - dotacje. Cena ślimaków żywych - giełda towarowa.

Nasze referencje znajdą Państwo pod tym linkiem >>> Jesteśmy Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich


 Oferując nasze usługi, zapraszamy do współpracy doradców rolniczych z całej Polski, firmy i inne instytucje. Tel: 660 512 199 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich (KSOW) powstała w celu wspierania współpracy i wymiany doświadczeń na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. 

Cele Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich:

 • Zwiększenie udziału zainteresowanych stron we wdrażaniu inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich; 
 • podniesienie jakości realizacji Programu; 
 • informowanie społeczeństwa i potencjalnych beneficjentów o polityce rozwoju obszarów wiejskich i wsparciu finansowym; promowanie innowacji w rolnictwie, produkcji żywności i w leśnictwie;
 • aktywizacja mieszkańców wsi na rzecz podejmowania inicjatyw w zakresie rozwoju obszarów wiejskich, w tym kreowania miejsc pracy na terenach wiejskich.
Priorytety PROW:
  • I. Transfer wiedzy i innowacje
   • Innowacje w hodowli zwierząt
   • Innowacje w rolnictwie ekologicznym
   • Transfer wiedzy
 • II. Rentowność i konkurencyjność gospodarstw
  • Małe gospodarstwa rolne
  • Rolnictwo precyzyjne
  • Alternatywne źródła dochodów dla rolników (różnicowanie dochodów gospodarstw) 


c_162_145_16777215_00_images_certyfikaty_2016_Certyfikat_szkolenia_hodowla_slimakow.jpgW dobie koncentracji produkcji i tworzenia gospodarstw wielkotowarowych, właściciele niewielkich areałów ziemi zmuszeni są do podejmowania ciekawych i opłacalnych źródeł dochodu.

Zainteresowanie nietypową hodowlą ślimaków cały czas rośnie, co może być związane z wzrastającym zapotrzebowaniem rynku na mięso ślimaka. Wiedzę tę pozyskali nasi uczestnicy podczas wykładów. 

Ponadto, rozpoczęcie tej jeszcze niszowej hodowli nie wymaga dużych nakładów pieniężnych, ani specjalistycznych budynków, czy też dużych powierzchni gruntów.

c_162_145_16777215_00_images_news_2018_10_03_szkolenie-hodowla-slimakow.jpgMając kilkuhektarowe gospodarstwo z powodzeniem można hodować ślimaki.

Jednak, aby hodowla przynosiła zyski, należy się do niej przygotować organizacyjnie i merytorycznie. Wyjazd studyjny był dobrą okazją do zdobycia wiedzy o biologii, fizjologii, wymaganiach żywieniowych i środowiskowych ślimaków. Poznanie naturalnego rytmu ślimaka ułatwia organizację pracy.

Specjalistyczna wiedza jest kluczem do dostosowania technologii i minimalizowania strat wynikających z niezrozumienia natury zwierzęcia.

szkolenie hodowla slimakaUczestnicy szkolenia mieli niepowtarzalną okazję przyjrzeć się praktycznej stronie hodowli, tj. skonfrontować zdobytą podczas wykładów wiedzę z faktyczną hodowlą ślimaka jadalnego w warunkach fermowych.

Dodatkowo, specjalnie dla nich udostępniono także przetwórnię i ubojnię ślimaków, aby zobaczyli, jak powstaje produkt finalny i gotowy do spożycia. Produkcja mięsa ze ślimaków to jedna z możliwości wykorzystania tych zwierząt w celach zwiększenia swoich dochodów, niemniej uczestników zainteresowało również pozyskiwanie śluzu ślimaków na cele lecznicze i kosmetyczne"

Źródło : ODR Szepietowo