Nieopłacalna hodowla ślimaków.

po mysliwsku slimakFarma Eko Snails Garden od 2017 roku całkowicie przekształciła się w system ekologicznej hodowli ślimaków jadalnych bez użycia pasz sypkich (w których występuje m.in. modyfikowana soja) - ślimaki żyją i rozmnażają się w naturze w tzw. parkach hodowlanych, żywią się naturalną roślinnością, pokrzywami i dzikimi trawami.

Storyous Polska - "Cudze chwalicie, a swego nie znacie – czyli mazurskie królestwo ślimaków"

Kto jest Waszym odbiorcą, produkujecie głównie na eksport czy na polski rynek?

Jakiś czas temu podjęliśmy decyzję o zmniejszeniu produkcji na eksport, głównie skupiając się na rynku polskim. Uważamy, że obecnie hodowla ślimaków na eksport już jest nieopłacalna, tym bardziej, że do sprzedaży na rynki zagraniczne dopuszczone są wyłącznie ślimaki pierwszej klasy z dobrze wykształconą muszlą (która przy eksporcie jest głównym wyznacznikiem ceny) i odpowiednią wagą pojedynczej sztuki. To podnosi koszty produkcji. Do tego dochodzi słaba cena i brak płynności finansowej – wielokrotnie zdarzyło nam się, że klienci zagraniczni nie zapłacili za towar.

Kiedy zaczynaliśmy 14 lat temu, ceny przy eksporcie były zupełnie inne, ale za to rynek polski nie był jeszcze gotowy na lądowe ślimaki jadalne. W tej chwili wszystko się odwróciło – naszymi głównym odbiorcą jest polski Klient, co bardzo nas cieszy.

Hodowla działa też z myślą o produkcji własnej – prowadzicie własne bistro.

Przez kilka ostatnich lat, co roku organizowaliśmy Dzień Ślimaka, połączony z dniami otwartymi na naszej farmie i degustacją ślimaków. Zainteresowanie było bardzo duże, goście opowiadali, że z chęcią jadaliby tu dania ze ślimaka częściej, na co dzień, dlatego postanowiliśmy otworzyć się szerzej na naszych gości. Tak powstało Bistro Ślimaka, w którym serwujemy wyłącznie dania ze ślimakami. Podajemy ślimaki na 14 sposobów.

Jesteśmy mile zaskoczeni frekwencją, goście chwalą nasze dania i wracają do nas. W menu są m.in. pierogi z mięsem ślimaków, ślimaki myśliwego z grzybami mazurskimi, ślimaki po burgundzku czy ślimaki zawijane w boczku – ten produkt to fenomen, nie ma osoby której to danie by nie smakowało.

Obszerny wywiad, zapraszamy na stronę Storyous Polska 

 

Nasza duma!

Wyróżnienie naszej marki! Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur 2022 z kosmetykami SnailsGarden ze śluzem ślimaka.
Uroda, odwaga, charyzma, ma swoje prawa⚘

KobietySukcesuWarmiiiMazur2022zkosmetykamiSnailsGardensluzslimaka