slogan

      

"Ślimaka kulinarna podróż" o tym, co zapomniane, a przypomnienia warte" Kulinarny Oscar dla Polaków!

Jak donoszą źródła historyczne, pierwsze POLSKIE przepisy ze ślimaków pojawiły się w XVII wieku i były bardziej popularne niż dania z wieprzowiny!

c_162_145_16777215_00_images_news_2017_06_03_foto_Slimaka_Kulinarna_Podroz_best.jpg

Za nami 22. gala Gourmand World Cookbook Awards. To jeden z największych konkursów książek kulinarnych na świecie, a w tegorocznej edycji, która odbyła się w Yantai w Chinach, wzięło udział kilkanaście tysięcy publikacji niemalże z całego świata, a wśród nich polska pozycja, która odniosła niepodważalny sukces. Nagroda Gourmand World Cookbook Awards jest przyznawana od 1995 roku przez Edouarda Cointreau. Każdego roku honorowane nią są najlepsze książki związane z branżą gastronomiczną i winiarską, zarówno drukowane, jak i cyfrowe. Tytuł Best in the world to najważniejszy w świecie laur dla książek z tych branż. W konkursie z 2017 roku uczestniczyły książki z 205 krajów! Prestiż nagrody porównywalny jest do Oscara, a jej inspiracją są igrzyska olimpijskie. Pełna lista nominowanych książek dostępna jest na stronie organizatora.

Każdego roku Gourmand wręcza nagrody w ważnym dla gastronomii miejscu. Ceremonia jest zawsze okazją do spotkania się z ważnymi osobami ze świata gastronomii i książek barażowych. W wydarzeniu uczestniczą setki wydawców, autorów, szefów kuchni i dziennikarzy. "Ślimaka kulinarna Podróż" została okrzyknięta najlepszą książką w kategorii mięso, pokonując takie kraje jak: Canada, Norway, Sweden.

podziekowania od Prezydenta Slimaka Kulinarna PodrozPodziękowania od Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy! Najsławniejsi mistrzowie kulinarni oraz uczestnicy Top Chef, MasterChef i Hell's Kitchen wzięli udział w premierze książki "Ślimaka kulinarna podróż - o tym, co zapomniane, a przypomnienia warte", która odbyła się w podwarszawskiej Zielonce 10 lipca 2016 roku. Wydarzeniu towarzyszyły pierwsze Mistrzostwa Polski w Przyrządzaniu Ślimaka. Pozycja wydana przez Wydawnictwo Editorial jest pierwszą na polskim rynku książką w całości poświęconą potrawom ze ślimaka i kawioru ślimaczego. Zawiera ona 120 oryginalnych receptur stworzonych przez 64 mistrzów kulinarnych. Książka uzupełniona jest wieloma zdjęciami i liczy ponad 250 stron. Książka ta powstała z pasji. Wszystko zaczęło się od Grzegorza Skalmowskiego, prekursora i wizjonera ślimakowego biznesu w Polsce. 

Znak towarowy © Snails Garden

Gourmand World Cookbook Awards w Chinach /  Yantai - przyznanie nagrody!

Szlak Ślimaka! Dołącz do nas!

Połącz w jedną atrakcje! - mapka    Statkiem po Trawie  

logo