slogan

      

KSIĄŻKA KUCHARSKA

foto Slimaka Kulinarna Podroz"Ślimaka kulinarna podróż" o tym, co zapomniane, a przypomnienia warte"

Kulinarny Oscar dla Polaków!
Za nami 22. gala Gourmand World Cookbook Awards. To jeden z największych konkursów książek kulinarnych na świecie, a w tegorocznej edycji, która odbyła się w Yantai w Chinach, wzięło udział kilkanaście tysięcy publikacji niemalże z całego świata, a w śród nich polskie pozycje, które odniosły niepodważalny sukces.

 

Slimaka Kulinarna PodrozZe względu na niezwykle prestiżowy charakter gala Gourmand World Cookbook Awards przez media nazywana jest kulinarnymi Oskarami. Tym większa jest nasza radość, że to właśnie polska książka otrzymała główną nagrodę. Książka „Ślimaka kulinarna podróż" o tym, co zapomniane, a przypomnienia warte, została okrzyknięta najlepszą książką w kategorii mięso, pokonując takie kraje jak: Spain, Sweden, Norway, Canada, Belgium, UK.

Przy tworzeniu tej książki przyświecała nam idea przywrócenia ślimaka na polskie stoły. Wielu osobom ślimak na talerzu kojarzy się z obcą, francuską lub hiszpańską kuchnią. Mało kto wie, że dla naszych przodków dania ze ślimaka były codziennością. Jak donoszą źródła historyczne, pierwsze przepisy ze ślimaków pojawiły się w XVII wieku i były bardziej popularne niż dania z wieprzowiny, co potwierdza najstarsza polska książka kucharska (Compendium ferculorum) wydana w 1682 roku przez Stanisława Czernieckiego, w opracowaniu dr Jarosława Dumanowskiego.

Slimaka Kulinarna Podroz 1BEST IN THE WORLD! Najlepsza kulinarna książka świata! "Ślimaka kulinarna podróż - o tym, co zapomniane, a przypomnienia warte" Najsławniejsi mistrzowie kulinarni oraz uczestnicy Top Chef, MasterChef i Hell's Kitchen - autorzy przepisów, wzięli udział w premierze książki "Ślimaka kulinarna podróż " o tym, co zapomniane, a przypomnienia warte, która odbyła się w podwarszawskiej Zielonce 10 lipca 2016 roku. Wydarzeniu towarzyszyły pierwsze Mistrzostwa Polski w Przyrządzaniu Ślimaka.

Pozycja wydana przez Wydawnictwo Editorial jest pierwszą na polskim rynku książką w całości poświęconą potrawom ze ślimaka i kawioru ślimaczego. Zawiera ona 120 oryginalnych receptur stworzonych przez 64 mistrzów kulinarnych. Książka uzupełniona jest wieloma zdjęciami i liczy ponad 250 stron.

Znak towarowy © Snails Garden

Slimaka Kulinarna PodrozKsiążka ta powstała z pasji. Wszystko zaczęło się od Grzegorza Skalmowskiego, prekursora i wizjonera ślimakowego biznesu w Polsce. Rozczarowany polskimi realiami biznesu gastronomicznego kupił dom na wsi, gdzie szukał natchnienia na nowy biznes. W 2003 roku założył firmę Snails Garden.

Od tamtej chwili ślimaki stały się jego pasją, którą z czasem postanowił zarazić szersze grono. Próba ta trafiła na podatny grunt i tak ślimaki stały się elementem, który połączył pasje twórcy Snails Garden i szefów kuchni. W ten sposób powstało niepowtarzalne dzieło, które z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce.

Na rynku wydawniczym jest zaledwie kilka książek kucharskich uwzględniających przepisy ze ślimakami w roli głównej, a pozycji zawierających przepisy poświęcone wyłącznie im - nie ma w ogóle. Książka "Ślimaka kulinarna podróż. O tym, co zapomniane, a przypomnienia warte" jest więc pierwszą na polskim rynku pozycją w całości poświęconą przepisom na dania ze ślimaka. Adresatem tej książki jest właściwie każdy. Szczególnie jednak chcielibyśmy widzieć ją w rękach szefów kuchni, restauratorów, pasjonatów ślimaków.
Wydawca - Studio Editorial

Gourmand World Cookbook Awards w Chinach /  Yantai - przyznanie nagrody!