slogan

      

Kulinarne Mistrzostwa Polski - Robert Sowa

KMP2016

Zgodnie z ideą firmy, propagujemy konsumpcje ślimaków w Polsce!

Nasza firma Snails Garden została zaproszona jako partner Kulinarnych Mistrzostw Polski by Robert Sowa!
Produktem obowiązkowym były między innymi ślimaki Snails Garden, podwójnie parzone, hodowane na jarmużu.

Największe wydarzenie kulinarne jesieni - finał pierwszej edycji Kulinarnych Mistrzostw Polski! Konkurs odbył się 12 października 2016 roku podczas Targów WorldHotel organizowanych w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.

Konkurs poprowadził, wraz z Robertem Sową, przesympatyczny Paweł Pochwała, a finałowe dania oceniały dwa zespoły jurorskie – jury profesjonalne i jury gwiazd. Oceniane były m.in. mis en place i , techniki kulinarne, a także smak i estetyka podania, czyli to, na co zwracają uwagę Klienci restauracji.

jury degRobert Sowa
Mistrz Kulinarny, kreator menu największych wydarzeń kulturalno-kulinarnych w Polsce. Znany z programów telewizyjnych i audycji radiowych. Współzałożyciel i wiceprezes elitarnej Fundacji Klub Szefów Kuchni, były kucharz polskiej reprezentacji w piłce nożnej, twórca menu dla pasażerów Polskich Linii Lotniczych LOT.

W gronie jurorów degustacyjnych zasiadali:
- Małgorzata Ohme (psycholog, aktualnie pracuje w Grupie Wirtualna Polska, prowadzi również portal Oh!me. Prywatnie mama Klary i Jurka)
- Agustin Egurrola (znany i lubiany tancerz i choreograf, właściciel szkół tańca, sędzia międzynarodowy tańca towarzyskiego i nowoczesnego)
- Zygmunt Chajzer (doskonały głos, radiowiec i zapalony siatkarz)
- Mateusz Borek (komentator najważniejszych wydarzeń sportowych, dziennikarz, a prywatnie tata Jakuba)
- Tomasz Iwan (były polski piłkarz i reprezentant Polski. Obecnie dyrektor reprezentacji Polski ds. organizacyjnych)
- Tomasz Olejniczak (jeden z najzdolniejszych polskich projektantów. Twórca znanej marki TOMAOTOMO. Niedawno świętował 5-lecie działalności, a jego pokaz w Muzeum Etnograficznym zachwycił wszystkich ekspertów branży modowej)


jury profW jury profesjonalnym obradowali:
- Jerzy Pasikowski (przewodniczący jury, ekspert kulinarny, organizator strony merytorycznej i przewodniczący jury większości konkursów kulinarnych w Polsce).
- Grzegorz Łapanowski (propagator zdrowej, ekologicznej kuchni. Jego akcja „Szkoła na widelcu” uczy najmłodszych jak mądrze i zdrowo jeść)
- Andrzej Polan (człowiek z pasją do gotowania, znany ze szklanego ekranu, właściciel restauracji „Mała Polana Smaków” na warszawskim Mokotowie)
- Tomasz Jakubiak (ostatnio specjalista od kanapek i właściciel żółtego food trucka, w telewizji kuchnia + promuje to, co pyszne i lokalne)
- Wiesław Bober (szef kuchni Fabryka Wełny Hotel & SPA w Pabianicach, w którym niedawno otwarta została autorska restauracja Wzorcownia by Wiesław Bober)

W finałowych zmaganiach uczestniczyło dwanaście osób, w tym dziesięciu zawodowych kucharzy i dwóch uczniów reprezentujących szkoły gastronomiczne. Ich zadanie z pozoru wydawało się łatwe. Wystarczyło przygotować danie główne, które swym smakiem zachwyci jurorów.

Gratulujemy laureatom konkursu, którzy w drodze do kulinarnego podium pokonali bardzo silną konkurencję. Oto najlepsi z najlepszych...

Pierwsze miejsce zajął Paweł Laśkiewicz pracujący w Hotelu Bohema w Bydgoszczy (zwycięskie danie: polędwica wieprzowa/ boczek/ ślimak/ kasztan/ seler/ czarny bez)

Drugi był Grzegorz Miśta z pabianickiego hotelu Fabryka Wełny (danie: polędwiczka wieprzowa/ purée z kalafiora, gruszki i kajmaku/ sos jeżynowo-kawowy/ ślimak marynowany w ziołach/ dynia piżmowa confit)

Na trzecim miejscu uplasowała się Aleksandra Siekierko z Warszawy (danie: polędwiczka wieprzowa/ boczek glazurowany/ kawior).

Cały reportaż przeczytacie na stronie Roberta

 

 

Szlak Ślimaka! Dołącz do nas!

Połącz w jedną atrakcje! - mapka    Bursztyn LOGO