slogan

      

Nagroda według opinii odwiedzających

Bistro slimaka

Restaurant Guru to Twój przewodnik w świecie dobrego jedzenia. 

Slimaki SnailsGarden

Jedyne takie miejsce w Polsce. Znajdujemy się kilka minut drogi od jednego z siedmiu cudów Polski! Jak dojechać z Pochylni Buczyniec do nas ?  Mapka

Bistro Ślimaka = farma ślimaków - atrakcja turystyczna, można porównać trochę do włoskiej "Osterii"

Zapraszamy Państwa do złożenia wizyty na farmie ślimaków Snails Garden, gdzie będziecie mogli doznać nowych doświadczeń kulinarnych, smakując ryb, raków i ślimaków w wersji regionalnej w naszym ,,Bistro Ślimaka’’ - zobaczcie nasze menu. 

Chcecie zobaczyć jak wyglądają prawdziwe, naturalne i jadalne "Perły Afrodyty". Zapraszamy do obejrzenia, naszej wizyty w studio Pytanie na Śniadanie. Perły Afrodyty - w wydaniu bistro, serwujemy na bagietce z wędzonym łososiem...
Szerszy opis tutaj...
 
 
Niepowtarzalne atrakcje dla najmłodszych i nie tylko; Żywe Muzeum ŚLIMAKA, wyścigi ślimaków, zwiedzanie farmy, ryby w stawie oraz nasze zwierzaki, mini owieczki (najmniejsze na świecie - tylko u nas), kózki miniaturki i kucyki szetlandzkie. Gęś włoska biała, Biegus indyjski, małe przepiórki, króliczki domowe i Kaczka Pekin!
 
UWAGA! Brak płatności kartą! Wyścigi ślimaków, park mini zoo i żywe muzeum ślimaka -  to atrakcja dla gości indywidualnych "Bistro Ślimaka" - czekających na dania!
Nie jesteś gościem, wstęp 5 zł - Płatne w bufecie. 

Bistro Slimaka

Miejsc siedzących mamy 25 w ślimaku + 45 latem w ogródku pod namiotem.

Bistro Ślimaka 14-400 Krasin 16a (koło Pasłęka) czynne:

  • od maja do września 12.00 - 19.00

  • jesteśmy 5 km od trasy S7 (Gdańsk -Warszawa) -  25 minut drogi od Elbląga, 30 minut od Ostródy, 5 minut od Pasłęka

  • znajdujemy się kilka minut drogi od pochylni Buczyniec, Oleśnica i Kąty - rejsu "Statkiem Po Trawie"

BistroSlimaka mapa

Skąd jedziesz:
 

Atrakcje w okolicy - jednym z 7 cudów Polski!

 logo                                        Statkiem po Trawie

Tak wyglądamy od środka i na zewnątrz - kraina ślimaka zaprasza @ park zoo.

bistro slimaka10245298 641 Bistro Slimaka Krasin 5Mpixbistro slimaka lato 2018bistro slimaka sgwyscigi slimakow Bistro Slimakabistro slimaka lato 2018bistro slimaka lato 201815 bistro slimaka lato 2018bistro slimaka lato 2018kroliki Bistro Slimakaprzepiorki BistroSlimakabistroslimaka

 foto: Bartosz Rybaczewski copyright ⓒ KE LGD licencja 

 

Odwiedź Króla Ślimaków.. NoiZZ już to zrobił!

EkoFarma Snails Garden "Hodowla powoli wkracza na drugie miejsce jako największa atrakcja turystyczna zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego - zaraz po polu Bitwy pod Grunwaldem i festiwalu muzyki reggae w Ostródzie, a "Król Ślimaków" to prawdopodobnie najbardziej zakręcony Polak stąpający po Warmii od czasów Zbyszka z Bogdańca i Juranda ze Spychowa" Czytaj całość...

 Kulinarne dziedzictwo slimaki 1Europejska Sieć Dziedzictwa Kulinarnego do którego dołączyła farma Eko Snails Garden jako pierwsza w Polsce czerpie z bogatej oferty  rodzimej natury - lasów, łąk, czystego powietrza  oraz ślimaków mazurskich.

Wiecie, że na naszej farmie ślimaków nagrywany był film "Ślimaki" - szkoły Andrzeja Wajdy, który zdobył wiele nagród na całym świecie! O tajnikach ślimaczanego świata opowiada ekspert, pan Grzegorz znany jako "Król Ślimaków". 

slimaki mazurskieDania ze ślimaków które proponujemy, są przygotowane z produktów ekologicznych i regionalnych, które sami uprawiamy. Jest to jedyne takie miejsce, gdzie posmakujesz niepowtarzalnych potraw, zrobisz zakupy oraz poczujesz błogi spokój na łonie natury pijąc kawę i kosztując cudownych deserów.

Farma SnailsGardenW sercu farmy jest położony dom o kształcie ślimaka, którego ściany zostały wykonane z gliny i słomy, po której chodziły ślimaki a dach z gontu dębowego. Jest to symbol farmy ślimaków Snails Garden. Zapraszamy do odwiedzin. 

Kanał Elbląski z wnioskiem o wpisanie na Listę Informacyjną Światowego Dziedzictwa UNESCO! 

Statkiem po trawieGdzie można pływać statkiem bez wody ? Zagadka a oto odpowiedź - Kraina Kanału Elbląskiego, niby nie możliwe a jednak zapraszamy! Kanał Elbląski zbudowany w latach 1844-81 jest unikatowym w skali świata zabytkiem, dzięki czynnemu systemowi pięciu pochylni z tzw. suchym grzbietem - statki i jachty, żeby pokonać różnicę poziomów, są umieszczane na wózkach i przeciągane po torowisku za pomocą stalowych lin, bez użycia prądu. Pochylnia Oleśnica oddalona jest od Bistro Ślimaka kilka minut drogi. 

Bistro Slimaka MPRMPR - Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Więcej o szlaku przeczytać można na stronie internetowej www.greenvelo.pl. Pasłęk - Krasin - Oleśnica Kanał Elbląski – szlak rowerowy czarny łącznikowy. Szlak prowadzi na całej długości drogi wojewódzkiej nr 526 prosto do Bistro. Łatwy, o niewielkim natężeniu ruchu samochodowego, dostępny dla każdego turysty, łączy dwa szlaki regionalne:

- żółty z Elbląga do Gorynia
- zielony z Elbląga do Iławy

Długość szlaku: wytyczony, uzgodniony i oznakowany: 7,4 km Rodzaj nawierzchni: drogi asfaltowe: 7,4 km Czas przejazdu: 30 min.
Przebieg szlaku: Pasłęk – 0,0 km, Nowiny – 3,0 km, Krasin – 5,6 km, Kanał Elbląski - 7,4 km

Bistro SlimakaKrasin - wieś pochodzi z tego samego okresu co Pasłęk (1297 rok). Leży na szlaku Pocztyliona (z Berlina przez Kwidzyn do Królewca. W 1814 roku przejeżdżała tędy caryca Elżbieta Aleksiejewna, żona Aleksandra I. Istniał tu niegdyś browar, karczma, stadnina koni, zakład ceramiczny, zakład karny.

Jesteśmy 5 km od trasy S7 (Gdańsk-Warszawa) - 25 minut drogi od Elbląga, 30 minut od Ostródy, 5 minut od Pasłęka. Znajdujemy się kilka minut drogi od pochylni Buczyniec, Oleśnica i Kąty. 

Mapka dojazdu do naszych atrakcji

Szlak Ślimaka! Dołącz do nas!

Połącz w jedną atrakcje! - mapka    Statkiem po Trawie