slogan

      

Bistro Ślimaka Facebook Nasza historia.

Jesteśmy firmą rodzinną z wieloletnią tradycją kulinarną (więcej o nas). Ślimakami zajmujemy się od 15 lat, nasze ślimaki  śródziemnomorskie pewnie nie raz próbowaliście we włoskich czy hiszpańskich restauracjach. Na polskim rynku kulinarnym pokazaliśmy się 3 lata temu, tworząc zbiór receptur na ślimaka i kawior biały, który zostały wydany w 2016 roku w postaci książki "Ślimaka  Kulinarna  Podróż", a rok później książka została okrzyknięta najlepszą pozycją kulinarną na świecie! Drugim naszym pomysłem było stworzenie linii kremów kosmetycznych ze śluzem ślimaka Snails Garden. Można śmiało powiedzieć, że to zapoczątkowało wielką kampanie w Polsce na tego typu produkty, przez zagraniczne koncerny. Jednak nasze kremy pasłęckie, pozostały dalej wierne idei rodzinnej firmy. Zapraszamy do naszego sklepu online. Tutaj natomiast znajdziesz nasze menu...

Bistro Slimaka Food Business Awards

Wszystko co robimy, robimy z myślą o Was, dlatego JAKOŚĆ i NATURA jest dla nas najważniejsza. W 2017 roku postanowiliśmy wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie i na fali coraz większego zainteresowania ślimakiem, uruchomić sprzedaż ślimaka w miejscu jego produkcji pod nazwą marketingową ,,Bistro Ślimaka''. Z marszu trafiliśmy na konkurs Food Business Awards, znajdując się w finale w kategorii: Debiut Konceptu Gastronomicznego roku 2017.  Zapraszamy do odwiedzin, jedynej takiej atrakcji w Polsce z rekomendacją Marszałkowską "Produkt Warmia Mazury", położonej 7 minut drogi od jedynej działającej na świecie pochylni, gdzie statki pływają nie tylko po wodzie, ale i po trawie - pobierz ulotkę.

                Bistro Slimaka

Zapraszamy również firmy do organizacji spotkań firmowych w pysznym wydaniu w Bistro Ślimaka. Szczegóły oferty poznacie kontaktując się z nami mailowo lub telefonicznie. Miejsc siedzących mamy 25 w ślimaku + 45 latem w ogródku pod namiotem.

 Bistro Ślimaka aktualne menu »  

Bistro Ślimaka 14-400 Krasin 16a czynne:

  • dla gości indywidualnych od maja do września 12.00-19.00. 

  • cały rok - rezerwacje dla grup zorganizowanych / tel: 660 512 199 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • jesteśmy 5 km od trasy S7 (Gdańsk -Warszawa) - 25 minut drogi od Elbląga, 30 minut od Ostródy, 5 minut od Pasłęka.
  • znajdujemy się kilka minut drogi od pochylni Buczyniec, Oleśnica i Kąty.

Po dobrym jedzeniu ..polecamy rejsy statkiem w (nie) ślimaczym tempie...

Bursztyn LOGO   logo 1

Tak wyglądamy od środka i na zewnątrz - kraina ślimaka zaprasza i nasze mini zoo.

bistro slimaka10245298 641 Bistro Slimaka Krasin 5Mpixbistro slimaka lato 2018bistro slimaka sgwyscigi slimakow Bistro Slimakabistro slimaka lato 2018bistro slimaka lato 201815 bistro slimaka lato 2018bistro slimaka lato 2018kroliki Bistro Slimakaprzepiorki BistroSlimakagesi bistro slimaka

 foto: Bartosz Rybaczewski copyright ⓒ KE LGD licencja 

 

 

Kraina Kanału Elbląskiego w rytmie slow  Bistro Ślimaka

 Kulinarne dziedzictwo slimaki 1Europejska Snieć Dziedzictwa Kulinarnego do którego dołączyła farma Eko Snails Garden jako pierwsza w Polsce czerpie z bogatej oferty  rodzimej natury - lasów, łąk i czystego powietrza.

Wiecie, że na naszej farmie ślimaków nagrywany był film "Ślimaki" - Wajda Studio, który zdobył w Annapolis Film Festival odbywający się USA, dwie nagrody ? c_155_145_16777215_00_images_bistro_annapolis.jpgZwiastun filmu "Ślimaki". - (kliknij tutaj). O tajnikach ślimaczanego świata opowiada ekspert, pan Grzegorz znany jako "Ślimaczany Król".

Odwiedź Mazury Zachodnie, gdzie do Morza Bałtyckiego dzieli nas odległość tylko 60 km, ziemię tysiąca tradycji, smaków i zapachów.

Bistro Slimaka SnailsGardenZapraszamy Państwa do złożenia wizyty na farmie ślimaków Eko Snails Garden, gdzie będziecie mogli doznać nowych doświadczeń kulinarnych, smakując ślimaków mazurskich w wersji regionalnej w naszym ,,Bistro Ślimaka’’.

 

Bistro SlimakaDania ze ślimaków które proponujemy, są przygotowane z produktów ekologicznych i regionalnych, które sami uprawiamy. Jest to jedyne takie miejsce, gdzie posmakujesz niepowtarzalnych potraw, zrobisz zakupy oraz poczujesz błogi spokój na łonie natury pijąc kawę i kosztując cudownych deserów.

Bistro SlimakaW sercu farmy jest położony dom o kształcie ślimaka, którego ściany zostały wykonane z gliny i słomy, po której chodziły ślimaki a dach z gontu dębowego. Jest to symbol farmy ślimaków Snails Garden. Zapraszamy do odwiedzin. 

 

Bistro Slimaka Snails GardenNiepowtarzalne atrakcje dla najmłodszych i nie tylko; wyścigi ślimaków, zwiedzanie farmy, łowienie ryb oraz nasze zwierzaki, baranek i mini owieczki (najmniejsze na świecie - tylko u nas), kózki miniaturki i kucyki szetlandzkie, paw, perliczki, małe przepiórki i króliczki. 

Kanał Elbląski z wnioskiem o wpisanie na Listę Informacyjną Światowego Dziedzictwa UNESCO! 

c_155_145_16777215_00_images_bistro_kanale.jpgGdzie można pływać statkiem bez wody ? Zagadka a oto odpowiedź - Kraina Kanału Elbląskiego, niby nie możliwe a jednak zapraszamy! Kanał Elbląski zbudowany w latach 1844-81 jest unikatowym w skali świata zabytkiem, dzięki czynnemu systemowi pięciu pochylni z tzw. suchym grzbietem - statki i jachty, żeby pokonać różnicę poziomów, są umieszczane na wózkach i przeciągane po torowisku za pomocą stalowych lin, bez użycia prądu. Pochylnia Oleśnica oddalona jest od Bistro Ślimaka 1,5 km. 

Bistro Slimaka MPRMPR - Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Więcej o szlaku przeczytać można na stronie internetowej www.greenvelo.pl. Pasłęk - Krasin - Oleśnica Kanał Elbląski – szlak rowerowy czarny łącznikowy. Szlak prowadzi na całej długości drogi wojewódzkiej nr 526 prosto do Bistro. Łatwy, o niewielkim natężeniu ruchu samochodowego, dostępny dla każdego turysty, łączy dwa szlaki regionalne:

- żółty z Elbląga do Gorynia
- zielony z Elbląga do Iławy

Długość szlaku: wytyczony, uzgodniony i oznakowany: 7,4 km Rodzaj nawierzchni: drogi asfaltowe: 7,4 km Czas przejazdu: 30 min.
Przebieg szlaku: Pasłęk – 0,0 km, Nowiny – 3,0 km, Krasin – 5,6 km, Kanał Elbląski - 7,4 km

Bistro Sliamka Produkt Warmia Mazury

Krasin - wieś pochodzi z tego samego okresu co Pasłęk (1297 rok). Leży na szlaku Pocztyliona (z Berlina przez Kwidzyn do Królewca. W 1814 roku przejeżdżała tędy caryca Elżbieta Aleksiejewna, żona Aleksandra I. Istniał tu niegdyś browar, karczma, stadnina koni, zakład ceramiczny, zakład karny.

Jesteśmy 5 km od trasy S7 (Gdańsk -Warszawa) -  25 minut drogi od Elbląga, 30 minut od Ostródy, 5 minut od Pasłęka - Bistro Ślimaka i mini zoo
14-400 Krasin 16A

Skąd jedziesz: