slogan

     

FoodTrekkingAwards SnailsGarden  

Nasza farma Snails Garden w finale World Food Travel Association USA  - Doskonałość w turystyce żywności i napojów! Category: Best Farm or Farmers' Market Experience.

Druga nasza duma..u nas był nagrywany film "Ślimaki" - Wajda Studio, który zdobył w USA nagrodę Jury i publiczności. Poznajcie ślimaka :)

SNAILS GARDEN & BISTRO ŚLIMAKA  

Zapraszamy do odwiedzenia ślimaczej farmy Snails Garden i mini zoo. Doznacie nowych wrażeń kulinarnych za sprawą ślimaków z Krainy Kanału Elbląskiego. Potrawy degustacyjne przyrządzamy według naszych autorskich receptur, których książkowy zbiór został bardzo wysoko oceniony w kulinarnym świecie, zdobywając I miejsce w Chinach. W sercu farmy znajdziecie dom w kształcie ślimaka, gdzie ściany wykonano z gliny i słomy. Zachęcamy do ZAKUPÓW pasłęckich kremów kosmetycznych ze zbawiennym śluzem ślimaka i wyjątkowych wyrobów kulinarnych.

Dojazd: z trasy S7  - 5 minut drogi, 14-400 Krasin 16a (koło Pasłęka) - droga wojewódzka 526
 Jak pracujemy:
  • w okresie zimowym - Sklep (kosmetyki, puszki, wyroby ze ślimaków) czynny od poniedziałku do piątki 8.00-16.00.
  • Bistro Ślimaka i mini zoo czynne dla grup zorganizowanych i osób indywidualnych. Wycieczki - zwiedzanie, zakupy - poczęstunek - degustacja.
  • od kwietnia do września cały tydzień od 12.00 do 20.00
  • OTWARTE dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych

Zorganizujemy wypoczynek skrojony dla Ciebie – zobacz jak bawią się polscy kucharze prywatnie!

INNe atrakcje ?

Tak działają pochylnie "Statkiem po Trawie" - transport w górę i w dół... warto już dziś planować wycieczkę rodzinną, rejs statkiem i odwiedziny do Bistro Ślimaka i mini zoo - 5 minut drogi od Pochylni!

logo 1  logo

Jesteśmy do Waszej dyspozycji, zapraszamy na zakupy i degustację.

ZESTAWY UPOMINKOWE - dostępne w Bistro od 15 zł

  • ślimaki w bulionie warzywnym i w zalewie octowo miodowej
  • pierogi  i paszteciki ze mięsem ślimaka
  • kawior biały z ikry ślimaka 
  • kremy z linii PRESTIGE ze śluzem ślimaka 
  • PROMOCJA!

fb

 

Świat ślimaka zaprasza i nasze mini zoo.

10245271 625 Bistro Slimaka Krasin 5Mpix10245298 641 Bistro Slimaka Krasin 5Mpix10245307 646 Bistro Slimaka Krasin 5Mpix10245274 626 Bistro Slimaka Krasin 5Mpix10245269 629 Bistro Slimaka Krasin 5Mpix10245340 636 Bistro Slimaka Krasin 5Mpix10245275 635 Bistro Slimaka Krasin 5Mpix10245270 630 Bistro Slimaka Krasin 5Mpix10245283 633 Bistro Slimaka Krasin 5Mpix10245286 634 Bistro Slimaka Krasin 5Mpix10245293 639 Bistro Slimaka Krasin 5Mpix10245338 640 Bistro Slimaka Krasin 5Mpix

 WSTĘP WOLNY!

Jesteśmy 5 km od trasy S7 (Gdańsk -Warszawa) -  25 minut drogi od Elbląga, 30 minut od Ostródy, 5 minut od Pasłęka - Bistro Ślimaka i mini zoo
14-400 Krasin 16A

 

 

FOOD BUSINESS AWARDS 2017Turystyka Kulinarna - Świat ślimaka z degustacją!

 

Kto pamięta taki program „Zwierzyniec” ? Zapraszamy na wideo opowieść.. która Was zadziwi!

Tytułem wstępu..zdeżenie sprzed 100 lat. Wiedzieliście o tym, że tu było tyle gospód, gdzie flisacy zostawiali ostatni grosz ? Tak nazywała się jedna z gospód „Ostatni Grosz”
W filmie zobaczycie ujęcia dosłownie sprzed 100 lat i oczywiście Pana Michała Sumińskiego.. niestety już Świętej pamięci ..Zwierzyniec, emocje powróciły :)

Kochani :) nasze Bistro Ślimaka nie jest gospodą i nie wyciągniemy od was ostatniego grosza..ale kilka na pewno :) Znajdujemy się 5 minut drogi od pochylni Oleśnica, tuż przy drodze 526. Zapraszamy!

 

 Kulinarne dziedzictwo slimaki 1Europejska Sieć Dziedzictwa Kulinarnego do którego dołączyła farma Eko Snails Garden jako pierwsza w Polsce czerpie z bogatej oferty  rodzimej natury - lasów, łąk i czystego powietrza.

Wiecie, że na naszej farmie ślimaków nagrywany był film "Ślimaki" - Wajda Studio, który zdobył w Annapolis Film Festival odbywający się USA, dwie nagrody ? c_155_145_16777215_00_images_bistro_annapolis.jpgZwiastun filmu "Ślimaki". - (kliknij tutaj). O tajnikach ślimaczanego świata opowiada ekspert, pan Grzegorz znany jako "Ślimaczany Król".

Odwiedź Mazury Zachodnie, gdzie do Morza Bałtyckiego dzieli nas odległość tylko 60 km, ziemię tysiąca tradycji, smaków i zapachów.

Bistro Slimaka SnailsGardenZapraszamy Państwa do złożenia wizyty na farmie ślimaków Eko Snails Garden, gdzie będziecie mogli doznać nowych doświadczeń kulinarnych, smakując ślimaków mazurskich w wersji regionalnej w naszym ,,Bistro Ślimaka’’.

 

Bistro SlimakaDania ze ślimaków które proponujemy, są przygotowane z produktów ekologicznych i regionalnych, które sami uprawiamy. Jest to jedyne takie miejsce, gdzie posmakujesz niepowtarzalnych potraw, zrobisz zakupy oraz poczujesz błogi spokój na łonie natury pijąc kawę i kosztując cudownych deserów.

Bistro SlimakaW sercu farmy jest położony dom kształcie ślimaka, którego ściany zostały wykonane z gliny i słomy, po której chodziły ślimaki a dach z gontu dębowego. Jest to symbol farmy ślimaków Snails Garden. Zapraszamy do odwiedzin. 

 

Bistro Slimaka Snails GardenNiepowtarzalne atrakcje dla najmłodszych i nie tylko; wyścigi ślimaków, zwiedzanie farmy, łowienie ryb oraz nasze zwierzaki, baranek i mini owieczki (najmniejsze na świecie - tylko u nas), kózki miniaturki i kucyki szetlandzkie, paw, perliczki, małe przepiórki i króliczki. 

Kanał Elbląski z wnioskiem o wpisanie na Listę Informacyjną Światowego Dziedzictwa UNESCO! 

c_155_145_16777215_00_images_bistro_kanale.jpgGdzie można pływać statkiem bez wody ? Zagadka a oto odpowiedź - Kraina Kanału Elbląskiego, niby nie możliwe a jednak zapraszamy! Kanał Elbląski zbudowany w latach 1844-81 jest unikatowym w skali świata zabytkiem, dzięki czynnemu systemowi pięciu pochylni z tzw. suchym grzbietem - statki i jachty, żeby pokonać różnicę poziomów, są umieszczane na wózkach i przeciągane po torowisku za pomocą stalowych lin, bez użycia prądu. Pochylnia Oleśnica oddalona jest od Bistro Ślimaka 1,5 km. 

Szlak rowerowy czarny Bistro SlimakaPasłęk - Krasin - Oleśnica Kanał Elbląski – szlak rowerowy czarny łącznikowy.

Szlak łącznikowy prowadzi na całej długości drogi wojewódzkiej nr 526 prosto do Bistro. Łatwy, o niewielkim natężeniu ruchu samochodowego, dostępny dla każdego turysty, łączy dwa szlaki regionalne:

- żółty z Elbląga do Gorynia
- zielony z Elbląga do Iławy

Długość szlaku: wytyczony, uzgodniony i oznakowany: 7,4 km Rodzaj nawierzchni: drogi asfaltowe: 7,4 km Czas przejazdu: 30 min.
Przebieg szlaku: Pasłęk – 0,0 km, Nowiny – 3,0 km, Krasin – 5,6 km, Kanał Elbląski - 7,4 km

warmia logo

Krasin - wieś pochodzi z tego samego okresu co Pasłęk (1297 rok). Leży na szlaku Pocztyliona (z Berlina przez Kwidzyn do Królewca. W 1814 roku przejeżdżała tędy caryca Elżbieta Aleksiejewna, żona Aleksandra I. Istniał tu niegdyś browar, karczma, stadnina koni, zakład ceramiczny, zakład karny.

freewifiBistro SlimakaU nas surfowanie gratis!