slogan

     

kevin aiston slimottoDzięki autorskiej hodowli ślimaków BIO, nasze filety mają strukturę, która pozwala w szybkim czasie.. przyrządzić wyjątkowe danie "Ślimotto" czyli risotto ze ślimakami mazurskimi. To autorski przepis słynnego strażaka Kevin J. Aistona, dla którego polska kuchnia, stała się pasją. Kevin ukończył Catering College w Londynie, prowadzi pokazy kulinarne, gotuje dla największych polskich stacji telewizyjnych; jest także autorem trzech książek kucharskich oraz posiadaczem dwóch kulinarnych Rekordów Guinnessa. Jest również Członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni oraz Stowarzyszenia Lubelscy Kucharze Dzieciom.

Kevina przepis to kunszt kulinarny, nasz pomysł przedstawiamy poniżej. Risotto ze ślimakami, jak to zrobić?

slimotto slimaki mazurskieKroimy drobno czosnek, cebulę i natkę pietruszki. Na patelni rozpuszczamy łyżkę masła i przesmażamy cebulę i czosnek (1 ząbek), do tego wrzucamy ugotowane wcześniej (30 minut) ślimaki w bulionie, można pokroić w paski lub posiekać (ok. 100 gram), całość smażymy, razem z pietruszką. Rozgrzewamy łyżkę masła i łyżkę oliwy i wrzucamy ryż (200 gram). Smażymy mieszając i wlewając białe wino (50 ml). Czekamy ( mieszając) aż odparuje wino, a potem dolewamy trochę bulionu w którym gotowaliśmy ślimaki. Całość trwa ok. 15 minut, w zależności od ryżu. Gotowy ryż jest miękki na zewnątrz. Na koniec dodajemy jeszcze łyżkę masła, mieszamy i dodajemy podsmażone wcześniej ślimaki. Następnie ser parmezan ( 50 g) starty, część sera możemy zostawić dla ozdoby.

Smacznego !

Ślimaki mazurskie na risotto kupicie w naszym sklepie online

Kevin Aiston "Ślimotto" na Międzynarodowych Targach w Rzeszowie. Dziękujemy za film dla Marcina Bożka, który zaskoczył nas miętą z azotem. 

Prowadzący: Szymon Taranda / Konferansjer

Tags: ślimaki , snails garden, kevin aiston, slimakimazurskie, Ślimotto, risotto