slogan

      

foto Slimaka Kulinarna Podroz best

Spróbujcie dań inspirowanych najlepszą książką kulinarną świata!

Zestaw konesera dla 2 osób / PLN 79 zł. Polecamy!

  • Ślimaki po burgundzku, podawane w specjalnym naczyniu z bagietką
  • Muszelki nadziewane mięsem ślimaka i niebieskim serem pleśniowym
  • Łosoś na bagietce z białym kawiorem

 

 

 

Turystyka kulinarna jest unikalna i  niezapomniana, jest doświadczaniem, w którym obowiązuje zasada: 

To nie tylko posiłek, ale również wspomnienie...

 USA World Food Travel Association - Światowe Stowarzyszenie Turystyki Kulinarnej nagrodziło farmę ślimaków "Snails Garden" za doskonałość w turystyce żywności i napojów!

 Bistro Slimaka SnailsGarden

 Zapraszamy do naszego Bistro Ślimaka!

Miejsc siedzących mamy 25 w (ślimaku) + 45 (letni ogródek w sezonie)

Bistro Ślimaka pobierz całe menu.

Jesień jest miesiącem zbiorów ślimaka z parków hodowlanych »

Nie ściany tworzą restaurację, tylko ludzie, cieszy nas gdy nasi goście są zadowoleni. Lubimy to co robimy, tworzymy dania w oparciu o najlepszą książkę kulinarną świata "Ślimaka Kulinarna Podróż", którą napisaliśmy wspólnie z 64 mistrzami polskiej gastronomii. Na naszej farmie ślimaków, Snails Garden jest idealny klimat i otocznie do odpoczynku w otoczeniu natury. Jako jedyni w Polsce tworzymy kosmetyki z naturalnym śluzem ślimaka, w zgodzie z naturą. Produkujemy również ekskluzywny wyrób jakim jest biały kawior z jaj ślimaka.

Jako ciekawostka, okazuje się, że w najstarszej zachowanej polskiej książce kucharskiej – "Compendium ferculorum" wydanej w Krakowie w 1682 roku - przepisów na dania ze ślimaka jest więcej niż przepisów na dania z wieprzowiny, co oznacza że Polacy jadali ślimaki i na dodatek byli ich wielkim smakoszami :)

Co przemawia za tym aby jeść ślimaki ? Ich mięso zawiera w 100 gramach: min 16% białka, ponad 70% nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym z grupy Omega i Selenu, pierwiastka życia, porównywalnie do ryb morskich. Zdrowe, z ekologicznej uprawy i smaczne. Polecamy ZESTAW KONESERA DLA DWÓCH OSÓB w cenie 79 zł.

Dla chętnych na uczczenie wyjątkowej okazji istnieje możliwość wynajęcia sali w ,, ślimaku'', ustalając indywidualne menu. 

Bistro Ślimaka przyjmuję gości indywidualnych:

  • w sezonie letnim codziennie od maja do końca września w godzinach 12.00- 19.00
  • grupy zorganizowane przyjmowane są przez cały rok.

W tym celu prosimy o wcześniejszą rezerwację.
Kontakt telefon: 660 512 199 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasze 10 letnie doświadczenie w gastronomii i 15 letnie przy hodowli ślimaków, zaowocowało nowościami na rynku polskim. Z informacji jakie do nas dopływają, wiemy... że nikt na świecie nie ma takiej książki kucharskiej, a we Francji uważanej za kolebkę ślimaków ( mit totalny, o czym opowiemy na miejscu) nie ma restauracji z menu tylko ze ślimakami. Nasze dania tworzymy w bardzo prosty sposób bez zbędnych udziwnień i sztucznych dodatków, abyście czuli się bardzo swobodnie. Z tego względu i dla spełnienia wymogów sanitarnych dla Gospodarstw Rolnych, dania serwujemy w naczyniach jednorazowych.

Dla naszych gości proponujemy:

  • Burger z mięsem ślimaka 80% + 20 % najlepszej wołowiny
  • Zupa gulaszowa ze ślimakami i wieprzowiną
  • Łosoś na bagietce z białym kawiorem ze ślimaka
  • Ślimaki (filety smażone) na sałacie z krewetkami 
  • Muszelki nadziewane mięsem ślimaka...

burger ze slimaka

zupa rybna ślimakami

slimaki po mysliwsku

 

Tags: snailsgarden, Bistro Ślimaka, menu