slogan

      

foto Slimaka Kulinarna Podroz best

Spróbujcie dań inspirowanych najlepszą książką kulinarną świata!

Zestaw konesera dla 2 osób / PLN 79 zł. Polecamy!

 • Ślimaki po burgundzku, podawane w specjalnym naczyniu z bagietką
 • Muszelki nadziewane mięsem ślimaka i niebieskim serem pleśniowym
 • Łosoś na bagietce z białym kawiorem

 

 

 

Turystyka kulinarna jest unikalna i  niezapomniana, jest doświadczaniem, w którym obowiązuje zasada: 

To nie tylko posiłek, ale również wspomnienie...

 USA World Food Travel Association - Światowe Stowarzyszenie Turystyki Kulinarnej nagrodziło farmę ślimaków "Snails Garden" za doskonałość w turystyce żywności i napojów!

 Bistro Slimaka SnailsGarden

 Zapraszamy do naszego Bistro Ślimaka!

Miejsc siedzących mamy 25 w (ślimaku) + 45 (letni ogródek w sezonie)

Bistro Ślimaka pobierz całe menu - nasze dania nie przekraczają 30 zł! »

Nie ściany tworzą restaurację, tylko ludzie, cieszy nas gdy nasi goście są zadowoleni. Lubimy to co robimy, tworzymy dania, inspirując się najlepszą książką kulinarną świata "Ślimaka Kulinarna Podróż", którą napisaliśmy wspólnie z 64 mistrzami polskiej gastronomii. Na naszej farmie ślimaków, Snails Garden jest idealny klimat i otocznie do odpoczynku w otoczeniu natury. Jako jedyni w Polsce tworzymy kosmetyki z naturalnym śluzem ślimaka, w zgodzie z naturą. Produkujemy również ekskluzywny wyrób jakim jest biały kawior z jaj ślimaka.

Jako ciekawostka, okazuje się, że w najstarszej zachowanej polskiej książce kucharskiej – "Compendium ferculorum" wydanej w Krakowie w 1682 roku - przepisów na dania ze ślimaka jest więcej niż przepisów na dania z wieprzowiny, co oznacza że Polacy jadali ślimaki i na dodatek byli ich wielkim smakoszami :)

Co przemawia za tym aby jeść ślimaki ? Ich mięso zawiera w 100 gramach: min 16% białka, ponad 70% nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym z grupy Omega i Selenu, pierwiastka życia, porównywalnie do ryb morskich. Zdrowe, z ekologicznej uprawy i smaczne. Polecamy ZESTAW KONESERA DLA DWÓCH OSÓB w cenie 79 zł.

Dla chętnych na uczczenie wyjątkowej okazji, istnieje możliwość wynajęcia sali w ,, ślimaku'', ustalając indywidualne menu i godziny. 

Bistro Ślimaka przyjmuje gości:

 • w sezonie letnim codziennie od maja do końca września w godzinach 12.00- 19.00
 • kontakt telefon: 660 512 199 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasze 10 letnie doświadczenie w gastronomii i 15 letnie przy hodowli ślimaków, zaowocowało nowościami na rynku polskim. Z informacji jakie do nas dopływają, wiemy... że nikt na świecie nie ma takiej książki kucharskiej, a we Francji uważanej za kolebkę ślimaków ( mit totalny, o czym opowiemy na miejscu) nie ma restauracji z menu tylko ze ślimakami. Nasze dania tworzymy w bardzo prosty sposób bez zbędnych udziwnień i sztucznych dodatków, abyście czuli się bardzo swobodnie. Z tego względu i dla spełnienia wymogów sanitarnych dla Gospodarstw Rolnych, dania serwujemy w naczyniach jednorazowych.

Dla naszych gości proponujemy:

 • Burger z mięsem ślimaka 80% + 20 % najlepszej wołowiny
 • Snajki lub Pierogi Pasłęckie
 • Zupa gulaszowa ze ślimakami i wieprzowiną
 • Łosoś na bagietce z białym kawiorem ze ślimaka
 • Ślimaki (filety smażone) na sałacie z krewetkami 
 • Muszelki nadziewane mięsem ślimaka
 • Perły Afrodyty na słodko

burger ze slimaka

zupa rybna ślimakami

slimaki po mysliwsku

 

Tags: snailsgarden, Bistro Ślimaka, menu