slogan

      

c_155_145_16777215_00_images_news_2019_07_19_SnailsGarden-Mariola-Pilat-Skalmowska.jpgHonorowy Patronat nad XIX edycją konkursu „Sposób na Sukces” sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Celem konkursu jest wyróżnianie i promowanie najciekawszych przedsięwzięć gospodarczych, które przyczyniają się do społecznego i regionalnego rozwoju obszarów wiejskich.

SNAILS GARDEN, która zajmuje się hodowlą ślimaków oraz tworzy naturalne kosmetyki ze śluzem ślimaka. Skąd pomysł na taki biznes?

- Pomysł powstał w głowie mojego męża w 2003 roku, obecnie działamy już razem rodzinnie wraz z dziećmi. Prowadzimy jako jedyni w kraju sprzedaż ślimaków w miejscu produkcji. Nasze miejsce nazywa się Bistro Ślimaka, jest tu sklep firmowy z naszymi kosmetykami marki Snails Garden ze śluzem ślimaka i bardzo wyjątkowe menu. Kosmetykami zajęliśmy się już 8 lat temu, stało się to po tym jak eksportowaliśmy 50 litrów śluzu pozyskanych z naszych ślimaków do Belgii. Wtedy nas oświeciło, czemu nie mamy mieć własnej lokalnej marki kremów.

c_155_145_16777215_00_images_news_2019_06_07_krem-Snails-Garden.jpgTak to się potoczyło, nasze kosmetyki zostały docenione także przez Marszałka województwa, który nadał kremom certyfikat "Produkt Warmia Mazury" i możliwość użycia naszego pięknego loga województwa na opakowaniu. Wszak jest tam błękitny żagiel, symbol jezior, a wiadomo ślimaki bez wody ani rusz, żółte słońce, przecież to ślimaki śródziemnomorskie i jasna zieleń, prawie jak symbol naszej Ekofarmy ślimaków "Snails Garden"  

To wszystko wyróżnia nasze kremy na tle konkurencji, przecież kupić krem na farmie ślimaków, to nie to samo co w markecie. Porozmawiać osobiście z producentem, zobaczyć te ślimaki na żywo w naszym żywym muzeum ślimaka, to na każdym zrobi wrażenie.

Dumni jesteśmy, że mogliśmy wziąć udział w tak prestiżowym konkursie!

Mariola Piłat Skalmowska - kosmetyki ślimaka

 

 

 

 

c_155_145_16777215_00_images_news_2019_05_11_Farma-SnailsGarden.jpgTaka sytuacja..doznacie szoku, a te baranki to nasze :)
" (...) Dzisiejszy #turysta jest całkowicie bierny, oczekuje, że ciekawe rzeczy wydarzą się same, wszystko będzie przygotowane dla niego i ze względu na niego. To zwrot o 180 stopni w stosunku do tego, od czego turystyka się zaczęła, czyli od wysiłku opuszczenia własnego świata i wstąpienia w obcy" Widzicie te rogi... to nasz ślimak i jego strefa relaksu.

Otwieramy codziennie od 12.00 do 19.00! Zapraszamy do Krasina koło Pasłęka. Poczuj POLSKĄ wieś i zjedz coś o czym byś nawet nie pomyślał. Sam zobacz...

Źródło: Polityka - Czy Polak jest turystą stadnym?

burger slimakaBurgery to podstawa domowych fast foodów. Różnorodność i bogactwo dodatków, które mogą je wypełniać, nie zna granic. Nic więc dziwnego, że w Kuchni Bistro Ślimaka czeka na was wyjątkowy w swoje klasie, dzięki któremu za każdym razem przygotuj się na bombę smaku. Tylko spójrzcie! Wiedzieliście, że burgery to jeden z najlepszych i najtańszy sposobów aby spróbować mięsa ze ślimaków śródziemnomorskich, prosto od Ekofarma "Snails Garden"

W Bistro Ślimaka zjemy w cenie 27 zł, a frytki są gratis.


- Ślimak z gatunku Cornu aspersum jest bardzo specyficznym mięsem, także dlatego, że kojarzony jest jako ryba, wychodzi z niego mięso, a można go pomylić… z grzybami. Gdyby obok siebie podać usmażoną sztukę pieczarki i filet ślimaka, niewprawne oko i smak tego nie zauważy.
A jak smakuje ślimak? Według właścicieli konceptu jest on nieporównywalny z niczym innym. Zobacz całe menu..

 

woman SlowTourismNasza działalność jest ściśle połączona z Dziedzictwem kulinarnym Warmii i Mazur i jako jedyna atrakcja w Polsce jesteśmy w sieci Europejskiej z naszymi produktami. Jeżeli chcą Państwo przeżyć, coś ...czego jeszcze nie doświadczyliście i aby każdy turysta z Państwa z grupy miał niezapomniane wspomnienia na długo po wycieczce, to trafiliście w idealne miejsce. Więcej o nas tutaj, pod tym linkiem.   

Jednym z nowych sposobów na podróże Slow travels (inaczej slow tourism) to przede wszystkim koncentracja na działaniach zgodnych z harmonią przyrody… zatem tu liczą się: ludzie, kultura, jedzenie, dziedzictwo narodowe i co najważniejsze – środowisko przyrodnicze – natura.

Slow tourism wiąże się z promocją regionu – próbą wsparcia lokalnego rynku.

Turysta identyfikujący się z slow tourism ma wysoką świadomość ekologiczną – próbując wywoływać jak najmniejszy wpływ na przyrodę otaczającą go. Nie szuka standardowych rozwiązań, a raczej zainteresowany jest nawiązaniem relacji z tubylcami, próbując doświadczyć jak najbardziej prawdziwego obrazu danego regionu. Prostota i autentyzm stanowią jedne z kryteriów przypisanych do slow tourism. Tutaj ogromną rolę odgrywa regionalna kuchnia, która powinna bazować na lokalnych produktach.

SLOW TOURISM – NOWE ZJAWISKO W TURYSTYCE, KTÓRE POWOLI ZACZYNA KREOWAĆ NIEBANALNY STYL PODRÓŻOWANIA MŁODEGO I STAREGO POKOLENIA…

ilove w m Bistro SlimakaSlow tourism polega na spowolnieniu tempa podróży, wydłużeniu pobytu w jednym miejscu, skoncentrowaniu się na obcowaniu z przyrodą. Nade wszystko relaks i próba doświadczania miejsca za pomocą pięciu zmysłów… taki pobyt wiąże się nie tylko z ulotna chwilą, ale stanowi raczej styl życia turysty, dla którego priorytetem staje się ochrona tego co unikatowe.

Ekofarma "Snails Garden" w 2017 roku, została nagrodzona przez Światowe Stowarzyszenie Turystyki Kulinarnej - World Food Travel Association, której motto brzmi: "Turystyka kulinarna jest unikalna i niezapomniana, jest doświadczaniem, w którym obowiązuje zasada: To nie tylko posiłek, ale również wspomnienie..."

W tym duchu, zapraszamy Państwa na nową przygodę kulinarną z degustacją, której jeszcze nigdy nie doświadczyliście! Przedstawiamy nasz program na sezon 2019 - Mariola i Grzegorz Skalmowscy.

_________________
SLOW TOURISM definicja - źródło lowmania.pl

Szlak Ślimaka! Dołącz do nas!

Połącz w jedną atrakcje! - mapka    Statkiem po Trawie