slogan

     

HODOWLA SLIMAKOW BEZ PASZYZgodnie z zapowiedziami udowadniamy, że można dotuczyć ślimaki bez użycia pasz.

Na naszym polu, gdzie były wypuszczone na początku maja ślimaki, po nie całych 2 miesiącach, zebraliśmy ślimaki w I klasie. Nie nasypaliśmy choćby grama paszy, a skorupy są twarde i wywinięte!

Między bajki należy sobie włożyć opinie, że ślimaki nie wyrosną bez paszy. Nasze zajadały tylko i wyłącznie chwasty jadalne, głównie Mniszek lekarski - jedno z najbardziej rozpoznawalnych ziół w Polsce, na terenie naszego kraju uznawany za roślinę pospolitą. To roślina jadalna, miododajna i pastewna, a w uprawach postrzegana jako chwast!

Na wzrost muszli i odpowiednią ilość wapna, zadbaliśmy mieszając na jesień odpowiednią dawkę wapna rolniczego, które ślimaki w naturalny sposób jedzą wraz z ziemią. Na naszym terenie ziemia jest gliniasta co widać na muszlach ślimaków.. co w żaden sposób im nie przeszkadza, a raczej pomaga, ponieważ glina nagrzewając się oddajcie ciepło…

Zapraszamy na krótki film i do zakupu technologii hodowli ślimaków (tu klikaj) 

____________________

geocache bistroslimakaHello 😉 Macie ochotę pobawić się w poszukiwaczy skarbów? 💰 Wiecie, co to jest geocaching? #Geocaching – to gra terenowa użytkowników odbiorników GPS (można wykorzystać telefon), polegająca na poszukiwaniu tzw. skrytek uprzednio ukrytych przez innych uczestników. Zapraszamy do zabawy (tu klikajcie)

🐌 skrytka na Pochylni Buczyniec jest oddalona od nas kilka minut drogi, tutaj mapka dojazdu 🚕 

konferencje bistro slimakaTaka sytuacja...skoro trafiliśmy na listę eliminacji "Lokal z Duszą 2018" - Gazeta Olsztyńska, to przedstawiamy Wam nasze atuty. Na dole filmu znajdziecie zakładkę z naszym pełnym menu 🌀 Sami oceńcie, czy zasługujemy na tę nominacje ☝lokal, a raczej miejsce z duszą..Gazeta Olsztyńska "Nasza akcja///Lokale mogą mieć różne dusze. Staropolskie i młodopolskie, mazurskie i warmińskie, kresowe i kurpiowskie, jeziorne i rzeczne, nowoczesne i tradycyjne. Każdy widzi w lokalu taką duszę, jaką widzi.

"Bistro Ślimaka, a czemu? Bo to prawdziwa Polska wieś na której jest farma ślimaków. Co najlepsze, lokal jest wykonany z gliny i słomy i do tego w kształcie ślimaka. Jedzenie? Zaskakujące, ja myślałem, że ślimaki to domena Francji, a tu zdziwienie, jak się okazuje, Polacy jadali ślimaki, o czym informują każdego gościa sami właściciele. Zresztą mają na swoim koncie najlepszą książkę kulinarną świata..z której to podają dania na swojej farmie. Możecie, wierzyć lub nie, ale smak Was zaskoczy. Polecam każdemu, tym bardziej, że to Dziedzictwo Kulinarne Warmii i Mazur i to jest ten efekt wow! " - Turysta Kulinarny

🌀 "Lokal z Duszą 2018" To ogromne dla nas wyróżnienie i zaszczyt, że nasza pasja została zauważona. Jeżeli chcielibyście nam pomóc (macie swoje zdjęcie) - podajemy opis organizatora...
Bistro Slimaka2018Lokal z duszą musi mieć też to „coś”! Takich lokali w naszym regionie na pewno nie brakuje.

Propozycje prosimy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Można je też zostawić jako komentarz pod tekstem. Będziemy wdzięczni, jeżeli do zgłoszenia dodacie krótkie uzasadnienie. Zdjęcia mile widziane. 1 zdjęcie zamieścimy, kiedy dany lokal będzie miał minimum 10 smsów - info GazetaOlsztyńska
________
Zdjęcia oczywiście Bartek Rybaczewski z serii #CzteryPoryRoku w Kraina Kanału Elbląskiego #wiosna2018
#bistroslimaka

Nasze menu... 

Bistro Slimaka Mistrzostwa Świata coraz bliżej ⚽ Kochani, chcecie poczuć się jak Car Rosji?

Był taki wielki smakosz Hrabia Talleyrand (minister Napoleona), który to polecił przygotować ślimaki na kolację, właśnie dla cara Rosji!

Неподалеку от Эльблонгского канала находится единственная семейная фирма в Польше, которая занимается выращиванием и переработкой съедобных улиток, а также приготовлением и подачей на стол готовых блюд в «Бистро Улитки» на ферме улиток. Рецепты для меню взяты из собственной книги " Кулинарное Путешествие улитки", которая была признана лучшей кулинарной книгой мира.

Więcej informacji na Poland Travel Moskwa, Kaliningrad - Бистро Улитки» - мир улитки с дегустацией
____________
Bistro Ślimaka - zaprasza codziennie od 12.00 do 19.00 #PolandTravel - W Bistro Ślimaka spróbujcie dań z najlepszej książki kulinarnej ŚWIATA!

Nasze menu (tu klikaj)