slogan

      

EKOGWARANCJA

Hodowla ślimaków Snails GardenJakość podkreślona certyfikatem. Co to oznacza? Dużo! Mało kto się orientuje, ale towarowy chów ślimaków odbywa się za pomocą pasz przemysłowych. Każdemu ślimak kojarzy się z ekologią (słusznie), to możemy powiedzieć tylko o ślimakach z natury, Helix Pomatia. Ekstensywna gospodarka rolna w przypadku Helikultury, czyli hodowli ślimaków, gatunku Cornu aspersum, określa zużycie pasz ok. 1 kg na przyrost 1 kg ślimaków jadalnych.

Według szacunkowych danych w ciągu najbliższych 20 lat nastąpi pięciokrotny wzrost konsumpcji ślimaków. Gwarancją jakości mięsa ślimaczego, jest zielony prostokąt z listkiem i numerem poniżej.

Certyfikat eko to gwarancja absolutnej naturalności - czystej i wolnej od jakichkolwiek skażeń chemicznych czy modyfikacji genetycznych. Oznacza, że mięso ślimaka jako składnik dania w restauracji, pochodzi z upraw ekologicznych.

W naszym przypadku glina jako podłoże dla ślimaków, nadal występująca naturalnie na farmie, ma ogromne znacznie dla parametrów jakościowych mięsa ślimaków, których chów odbywa się tylko i wyłącznie na wolnym wybiegu w systemie ekologicznym, bez użycia pasz GMO. Chwasty jadalne, a głównie mniszek lekarski, służy za pokarm. Natomiast poranna rosa uzupełnia wodę.

Współpraca HoReCa link...

slimaki hodowlaOd 1 stycznia 2019 weszła w życie ustawa z dnia 9 listopada 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia sprzedaży żywności przez rolników do sklepów i restauracji. Dotyczy ona rolniczego handlu detalicznego. Głównymi celami nowelizacji było zwiększenie limitu zwolnienia przedmiotowego z podatku dochodowego z 20 do 40 tyś zł oraz rozszerzenie możliwości zbywania produktów wytworzonych w ramach rolniczego handlu rolniczego do zakładów prowadzących handel detaliczny z przeznaczeniem dla konsumenta finalnego. Do kogo skierowany jest serwis rolniczyhandel.pl? Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego, strażnikiem wiarygodności.

Sprawdź, co mamy dla Ciebie do zaoferowania odnośnie hodowli ślimaków link

Do kogo skierowany jest serwis rolniczyhandel.pl?

"Na rynku mamy bardzo dużo różnych marek i ich historii sukcesu. Nie warto ich powielać jeden do jednego, ale czerpać z nich inspiracje. Klienci szukają autentycznych historii, a z drugiej strony nie mają czasu, żeby je czytać i zgłębiać, dlatego trzeba dawać im proste komunikaty..." 

c_155_145_16777215_00_images_news_2019_10_21_BistroSlimaka.jpgTo samo jest z hodowlą ślimaków, pasja nie bierze się sama z siebie, rodzi się przez doskonalenie swoich umiejętności. Dzisiaj mamy w Polsce masę firm pośredniczących, dumnie używających haseł typu "najlepsi, najwięksi" Czy to naprawdę jest takie ważne? Według nas ważniejsza jest autentyczność, tak jak w opisanym cytatcie poniżej. W dzisiejszych czasach sama hodowla ślimaków bez wypracowanego własnego rynku zbytu, jest bardzo ryzykowna. Na naszych warsztatach, staramy się pokazać chów ślimaków od innej strony.

W jaki sposób mogę mieć własny sklep z produktami ze ślimaka. Czy mogę otworzyć własną gastronomię z wyrobami ze ślimaków? Oczywiście TAK! Tego właśnie uczymy. Nasze doświadczenie nie wynika z pisania sponsorowanych artykułów i naśladowania innych.

Już dziś zarezerwuj termin by odkryć tajniki hodowli ślimaków!


Zdecydowanie jeden z najciekawszych paneli na tegorocznym Forum FRSiH 2019 !


"Nasi Bracia Sadownicy naprawdę znają się na jabłkach, są sadownikami w trzecim pokoleniu, a ich sady istnieją w rzeczywistości, gdy wiele znanych firm ich nie posiada. To nas odróżnia od innych, dużych brandów. Za wszystkim u nas stoją bracia, którzy z jednej strony kultywują tradycję, a z drugiej strony robią po swojemu. I to jest nasza wartość dodana do tego segmentu. Finalnie te twarze sprawiają, że nasza marka jest wiarygodna, bo stoją za nią ludzie, którzy są odpowiedzialni za to, co robią" – powiedział Dawid Błaszczyk.

Więcej info: Koniec ery NO NAME. Budowa marki więcej znaczy niż stworzenie produktu (relacja)

Najpierw przykład, potem wykład!

Rolniczy Handel Detaliczny hodowla slimakow szkolenieZapraszamy na pierwsze profesjonalne szkolenie z cyklu "Dobry Biznes Na Wsi", prowadzone przez wybitnych specjalistów z dziedziny Helikultury. Wiedza i podjęcie odpowiednich działań czy decyzji, jest bardzo istotnym punktem, decydującym o dalszym sukcesie. Przystąp do Grupy Producentów. Najbliższe szkolenie odbędzie się w Elblągu - 14 grudzień. 

Koncept "Snails Garden" został wskazany, jako jedno z 20 inspirujących miejsc w Polsce i zdecydowanie jeden z najważniejszych punktów na mapie dla miłośników innowacji kulinarnych i kosmetycznych. Wybrane inicjatywy biznesowe wyróżnia innowacyjność, potencjał mediowy i profesjonalizm. 


To może być także Twój "Sposób na Biznes" Więcej tutaj...

Szlak Ślimaka! Dołącz do nas!

Koncept "Snails Garden" jednym z 20 inspirujących miejsc w Polsce, wybranych przez Polską Organizację Turystyczną, jako zdecydowanie jeden z najważniejszych punktów na mapie dla miłośników innowacji kulinarnych i kosmetycznych. Już dziś zarezerwuj termin by odkryć tajniki hodowli ślimaków i skosztować nagrodzonych Snajków.


Połącz w jedną atrakcje z rejsami po trawie! Mapka dojazdu   Statkiem po Trawie