slogan

      

c_155_145_16777215_00_https___www.sklepslimaka.pl_images_snails_garden_slimaki_hodowla.jpgHodowla ślimaków - "(...) Badania prowadzono w pełnym cyklu produkcyjnym, tj. od obsadzenia w maju zagród doświadczalnych podchowanym wylęgiem ślimaków do okresu ich zbioru we wrześniu, po osiągnięciu przez nie dojrzałości handlowej. 

Stwierdzono, że na wskaźniki wartości odżywczej mięsa Helix aspersa większy wpływ miał..." - więcej link

 

logo plska ekologiaStowarzyszenie Polska Ekologia  powstało w 2006 roku i skupia producentów, którzy podjęli produkcję żywności z surowców ekologicznych z przekonaniem, że produkty te są bardziej wartościowe dla człowieka. Działając na szybko rozwijającym się rynku żywności ekologicznej członkowie Stowarzyszenia uznają, że więcej ich łączy niż dzieli. Dynamiczny rozwój rolnictwa ekologicznego niesie ze sobą wiele nowych wyzwań, którym łatwiej sprostać działając wspólnie w ramach Stowarzyszenia. Ekofarma "Snails Garden" to jedyna hodowla ślimaków w Polsce, która spełniła wymogi i należy do sieci Dziedzictwa Kulinarnego i pierwsza która wyznaczyła standarty chowu ślimaków w certyfikacji Eko. Patrz Film...  Zapraszamy na konsulatcje. Jak założyć farmę ślimaków ? link...

snails garden śluz eko slimakiTo jest oryginał naszej wypowiedzi na tamte lata i to jest opis kosztów jakie my ponieśliśmy i ceny ślimaków na rynku po okresie tuczu, czyli w skupie. " Dodaje, że dużym ułatwieniem w prowadzeniu działalności było wejście do Unii Europejskiej. Nie chodzi tylko o łatwiejsze przejazdy, ale również o zawieranie kontraktów.

Zwłaszcza że hodowcy z Polski są tańsi. – Natomiast droga do dotacji jest..." Więcej info na blogu Sklep Ślimaka szukajcie! > tutaj...

c_155_145_16777215_00_images_news_2019_09_06_Dobry-Biznes-Na-Wsi-slimaki-10minutspokoju-SnailsGarden.jpgO tym, jak zacząć produkcję ślimaka śródziemnomorskiego, a także o warunkach hodowli ekologicznej, opowiada Mariola Piłat Skalmowska, Prezes Spółki "Snails Garden". Często pytacie nas co to znaczy eko, przy chowie ślimaków? To bardzo dużo! Bo mało kto sobie zdaję sprawę, że przy helikulturze.. tak nazywa się branża zajmująca się hodowlą lądowych ślimaków jadalnych, używa się pasz przemysłowych (...)... i to olbrzymie ilości!

Wiemy to z doświadczenia, mieliśmy je w obrocie z wyłącznością na całą Europę. Eko moi drodzy to manufaktura, to max 30 sztuk ślimaka na 1 m2 pola (nie 500!) i pokarm naturalny np: mniszek lekarski.

Zapraszamy na film z cyklu ogólnopolskiej akcji #DobryBiznesNaWsi i odwiedziny #SnailsGarden znanej blogerki #10MinutSpokoju.

Tutaj znajdziesz ofertę dla siebie  >>> Sklep Ślimaka

Szlak Ślimaka! Dołącz do nas!

Połącz w jedną atrakcje! - mapka    Statkiem po Trawie  

logo