Wiecie czemu nasze #ślimaki smakują jakoś inaczej niż te z marketu czy hurtowni gastro?

slimaki bistro krasinIntensywny rozwój sektora żywnościowego w Polsce zaowocował pojawieniem się na rynku nowych rodzajów żywności. Należą do nich między innymi ślimaki, które od tysięcy lat stanowią element diety człowieka. Pierwsze fermowe hodowle ślimaków w naszym kraju powstały w latach 90. XX wieku w regionie południowo-wschodnim i południowo-zachodnim, a następnie w Wielkopolsce,  oraz województwie warmińsko-mazurskim. Były one wzorowane na modelu słowackim i cały cykl produkcyjny odbywał się w pomieszczeniach zamkniętych. 

Teraz o nas słowem wyjaśnienia...  Wiecie czemu nasze #ślimaki smakują jakoś inaczej niż te z marketu czy hurtowni gastro?

Otóż są dwa najważniejsze powody:

  1. Eko, czyli konsument ma gwarancje, że mięso ślimaka jest hodowane w naturalnych warunkach. Co wcale nie jest takie oczywiste. Normalnie, przy hodowli towarowej ślimaka, karmi się je paszami przemysłowymi w których skład wchodzi soja modyfikowana.
  2. Filety nasze są małe, czyli tuszki nie są łykowate i twarde tak jak u winniczka. To są ślimaki śródziemnomorskie, czyli prawie pięciokrotnie mniejsze...

Na foto ślimaki z patelni, a tutaj menu Bistro Ślimaka...

 

Kraina Ślimaka! Dołącz do nas!

Nasz koncept został wybrany do projektu „Dobry biznes na wsi”, w przeprowadzonej kampanii przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich (KSOW) i partnera projektu Polską Organizację Turystyczną. Jest jednym z 20 inspirujących miejsc w Polsce, a sama posiadłość stanowi jedną z większych atrakcji turystycznych województwa warmińsko- mazurskiego i jest zdecydowanie jednym z najważniejszych punktów na mapie dla miłośników innowacji kulinarnych i kosmetycznych.


Połącz w jedną atrakcje z rejsami po trawie! Mapka dojazdu   Statkiem po Trawie