Start rozmnażania 2020 - hodowla ślimaków w warunkach krajowych

hodowla slimaka eko Snails GardenSzkolenie /  - hodowli ślimaków - program tutaj. Reprodukcja 2020 -  Ślimak hodowlany ratuje od wyginięcia populację winniczka pozyskiwanego do tej pory w Polsce z natury. Dodatkowym plusem hodowli ślimaka jest to, że mając niewielki areał ziemi, można już hodować. Hodowla ślimaka ma tę przewagę nad innymi znanymi w Polsce hodowlami (świnie, drób itp.), że zajmuje niewielką powierzchnię, nie wymaga dużych nakładów finansowych, a utrzymana w odpowiednich warunkach sanitarnych nie jest uciążliwa zapachowo oraz nie wiąże się z dużym wysiłkiem fizycznym. Przy aktualnych trendach na rok 2020, proponujemy do założenia hodowli ślimaka ( w rozsądnej cenie - 15 zł/kg ) gatunek Helix aspersa Maxima, ze względu na łatwiejszy proces rozmnażania i możliwość sprzedaży w klasie II np: na mięso, gdyby z jakieś przyczyny nie wyrosły.

Czy to dobry biznes na wsi?

Wybór jest prosty i uwarunkowany, brakiem naszego polskiego winniczka w naturze, a co za tym idzie i jego ochrony. Ślimak Maxima ( Cornu aspersum) jest zbliżony wielkością do Helix Pomatia (winniczek) i jest poszukiwany w wielu restauracjach świata.

W odróżnieniu od gatunku ślimaka Mullera, który jak jest za mały o połowę swojej wagi, trzeba go dotuczać na drugi rok, a to podnosi koszty przechowywania i tuczenia. Ślimak gatunku Maxima, wystarczy jak wyrośnie połowę swojej wagi, czyli ok 10-12 gram i już nadaje się na przetwórstwo.

Reprodukcja: Proponujemy 10 000 sztuk ślimaka przygotowanego do uzyskania, ilości ok. 600 tys sztuk wylęgu, podczas procesu rozmnażania i inkubacji jaj w określonych warunkach. Co daje ponad 10 ton ślimaka po okresie tuczu w określonych warunkach, licząc średnią wagę sztuki w klasie I (pierwszej) 18 gram.

Parametry ślimaka

 • ślimaki zebrane z pól Snails Garden, region Warmii i Mazur, czyli odporne na spadki temperatur  *nie skupione z całej Polski, jak w przypadku firm pośredniczących i sprzedawane jako własne!
 • ślimaki zebrane z pola przed okresem znoszenia jaj na polu
 • ślimaki przetrzymane w chłodni nie dłużej jak 6 miesięcy, co jest gwarancją kondycji ślimaka, po okresie kondycjonowania w warunkach sztucznych
 • ślimaki przygotowane do rozmnażania, po pełnej hibernacji w ściśle kontrolowanych warunkach ok 6 (stopni) C na plusie, wilgotność względna ok. 70%, powolna wymiana powietrza
 • ręcznie selekcjonowana każda sztuka, pod kątem przydatności do rozmnażania
 • ślimaki przygotowane do transportu i odbioru z farmy Snails Garden, zapakowane w worki żyłkowe i skrzynki
 • film live z procesu rozmnażania, gatunek H.A Maxima 

Dokumenty:

 • HDI Handlowy dokument identyfikacyjny z numerem weterynaryjnym Snails Garden
 • Rachunek i pochodzenie ślimaków eko z Europejskim Numerem Zgodności.

Gratis do zamówienia:

 • Wewnętrzny imienny certyfikat z logo zielonego listka - obecność logo na ślimakach, oznacza zgodność tego wyrobu z zasadami rolnictwa ekologicznego, w szczególności z Rozporządzeniem Rady nr 834/2007 z dnia 28 czerwca 2007 r. w sprawie produkcji ekologicznej i znakowania produktów ekologicznych i Rozporządzeniem Komisji (WE) nr 889/2008 z dnia 5 września 2008 r. ustanawiającym szczegółowe zasady wdrażania rozporządzenia Rady (WE) nr 834/2007 w sprawie produkcji ekologicznej i znakowania produktów ekologicznych w odniesieniu do produkcji ekologicznej, znakowania i kontroli.

*Źródło: Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt, Polska Akademia Nauk, Jastrzębiec, ul. Postępu 1, 05-552 Wólka Kosowska, Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy, 32-083 Balice k. Krakowa

"Do wychowania partii ślimaka towarowego o biomasie 10 ton potrzebne są zagrody polowe o łącznej powierzchni około 20–30 a, do których obsadzenia potrzeba 600 tys. sztuk, gatunku Maxima -  wiosennego wylęgu podchowanego, uwzględniając straty przy podchowie 10 tys. sztuk reproduktorów potrzebnych do otrzymania tego wylęgu..."

Kontakt, celem ustalenia dokładnych paramterów zamówienia i przygotowania hodowli pod konkretne zamówienie:

 • Snails Garden  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kraina Ślimaka! Dołącz do nas!

Nasz koncept został wybrany do projektu „Dobry biznes na wsi”, w przeprowadzonej kampanii przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich (KSOW) i partnera projektu Polską Organizację Turystyczną. Jest jednym z 20 inspirujących miejsc w Polsce, a sama posiadłość stanowi jedną z większych atrakcji turystycznych województwa warmińsko- mazurskiego i jest zdecydowanie jednym z najważniejszych punktów na mapie dla miłośników innowacji kulinarnych i kosmetycznych.


Połącz w jedną atrakcje z rejsami po trawie! Mapka dojazdu    Statkiem po Trawie