Światowa telewizja kulinarna Food Network odwiedziła nasz koncept z kamerą!

Kuchnia dla odwaznych slimakiJak to powiedział Mikołaj Rej - "Bo zawżdy ci więcej jedzą, którzy bliżej misy siedzą"

To nie było zwykłe gotowanie. Co tam się działo! Ekscentryczny Walenty Kania podróżuje po Polsce w swoim food trucku, by odnaleźć jedzeniowe osobliwości. To jedne z niewielu produktów, z których Walenty Kania potrafi przyrządzić prawdziwą ucztę. Food Network Polska, zaprasza na relację, co tam się działo!!!  - "Kuchnia dla odważnych w Snails Garden"

Ślimaki pasłęckie pochodzą ze specjalystycznej farmy SNAILS GARDEN na której występuje specyficzny mikroklimat!

Co wpływa na smak ślimaków pasłęckich?

Na terenie Snails Garden, powstała pierwsza w Polsce certyfikowana ekologiczna farma ślimaków jadalnych z certyfikatem. Na nasze zlecenie, jednostka certyfikująca razem z nami przetarła szlaki dla tego typu hodowli w Polsce, a Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowało "Zasady chowu ślimaków w gospodarstwie ekologicznym"

Lokalna odrębność klimatyczna pobliskich Żuław przejawia się w dużej wilgotności powietrza i gruntu, związanej z wysokim poziomem wód gruntowych oraz lokalnym wpływem morza. Stąd tak częste występowanie w tym rejonie mgieł przyziemnych, potrzebnych do życia ślimakom. Nie ma konieczności montowania sztucznych "deszczowni" z chlorowaną wodą miejską, która jest niekorzystna.

c_162_145_16777215_00_images_news_2019_09_04_EkoFarma-Snails-Garden.jpgDeszczówka jest bogata w substancje odżywcze, nie zawiera szkodliwych dla roślin pierwiastków, które znajdziemy w wodzie dostępnej w sieci wodociągowej. 

Glina natomiast jako podłoże, reguluje wilgotność powietrza. Ma zdolność szybkiego wchłaniania i oddawania wilgoci. Nie pozwala by było zbyt sucho ani zbyt wilgotno, ponadto zmniejsza żywotność wielu bakterii i wirusów, redukuje przykre zapachy i magazynuje ciepło. Przy pasywnym korzystaniu z energii słonecznej staje się doskonałą masą termiczną gromadzącą ciepło na chłodną noc, podczas żerowania ślimaków na przestrzeni otwartej.

Na wzrost muszli, dawkowana jest odpowiednia ilość wapna, mieszana na jesień wraz z ziemią, którą ślimaki w naturalny sposób także spożywają. 

Dlaczego ślimaki pasłęckie, tak smakują?

Ślimaki pasłęckie - winniczek (Helix pomatia), zbierane są w miesiącach kwiecień - maj na terenie gminy Pasłęk, natomiast ślimak pasłęcki - szary, hodowlany (Cornu aspersum) z końcem września. Wszystkie ślimaki muszą przejść min. 14 dniowy okres oczyszczania organizmu, aby mięso miało odpowiedni smak i nie smakowało ziemią, a gotowe filety SNAILS GARDEN, przechodzą "kruszenie" w temperaturze poniżej – 20°C, minimum 30 dni!

Mrożenie powoduje kruszenie włókien mięsa ślimaków czego następstwem jest łatwiejsza obróbka termiczna oraz delikatność spożywanego mięsa. Dla osób, które z obróbką ślimaków nie są do końca obyci, mrożonki z pewnością będą lepszą opcją. Są już bowiem odpowiednio oprawione, dzięki czemu ich przygotowanie nie jest specjalnie kłopotliwe.

Gdzie zjemy ślimaki pasłęckie ?

Zapraszamy do rezerwacji terminu na odwiedziny SNAILS GARDEN, program i koszty tutaj....

Dołącz do nas!

Zajmuje się tworzeniem konceptów gastronomicznych ze ślimakami dla restauracji Hotelowych i indywidualnych *łącznie z szeroko pojętym marketingiem, a także dystrybucją kosmetyków ze śluzem ślimaka własnej marki dla salonów, sklepów i gabinetów SPA.

Grzegorz Skalmowski / tel: 690 495 220 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Polecam rejs STATKIEM po trawie "Bursztyn" z Kapitanem BartkiemStatkiem po Trawie