Szkolenie grupowe | hodowla ślimaków | Franczyza

Hotel Arbiter szkolenie hodowla slimakowZapraszamy na pierwsze profesjonalne szkolenie z cyklu "Dobry Biznes Na Wsi", prowadzone przez wybitnych specjalistów z dziedziny Helikultury. Wiedza i podjęcie odpowiednich działań czy decyzji, jest bardzo istotnym punktem, decydującym o dalszym sukcesie.

Wybór należy do Ciebie! Nie da się tego zrobić w momencie, kiedy już mamy hodowlę w toku, gdyż narażamy się na duże koszty nakładów i straty materiału już wyprodukowanego. Badania naukowe udowodniły, że trendy gatunkowe ślimaka, odnośnie zapotrzebowania, zmieniają się mniej więcej co 3 lata. Zapraszamy osoby z całej Polski, każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia kursu. Pomocny przy ewentualnych planowanych dotacjach czy kredytach preferencyjnych. 

„Dobry biznes na wsi” może być inspiracją zarówno dla mieszkańców obszarów wiejskich, którzy już prowadzą działalność, jednak szukają nowego źródła dochodu lub po prostu chcą się rozwijać, jak i dla mieszkańców miast – tych, którzy dopiero planują takowe przedsięwzięcie i tych, którzy podjęli już pierwsze kroki i są w fazie realizacji. Akcja da im konkretną wiedzę w tej dziedzinie i impuls do inwestycji w wymarzoną przyszłość. - przystąp do Grupy Producentów. Najbliższy WOLNY termin szkolenia, pełen opis szkolenia, program i trenerów, znajdą Państwo tutaj //szkolenia.com

Zostanie omówiony skup ślimaków - informacje gdzie sprzedać ślimaki bez pośredników na rynki zagraniczne i w jakiej cenie. Najbliższe szkolenie odbędzie się w Elblągu - proszę już teraz rezerwować miejsca. Koszt szkolenia obejmuje materiały informacyjne, książki i technologię hodowli - w tym szkice klatek. Biznes plan w zarysie na 3 lata + aktualna cena giełdowa ślimaków na zachodzie i konkretny adres przetwórni - gdzie sprzedać ślimaki po okresie tuczu. Szkolenie ma na celu przekazanie wiedzy dotyczącej samego produktu, jak i sposobów produkcji.

Podczas szkolenia poznają Państwo produkt i jego specyfikę, otrzymają informacje niezbędne do rozpoczęcia hodowli, zdobędą wiedzę z zakresu przygotowania ziemi pod hodowlę, pomieszczeń do reprodukcji, systemów wentylacji i nawadniania, i wiele innych cennych wskazówek niezbędnych przy produkcji ślimaków. Podczas spotkania, nawiążemy także rozmową do ewentualnych dotacji, opierając się na pomyślę ślimaków. Przedstawiając innowacyjny pomysł na wykorzystanie całego szeregu korzyści, wynikającego z zagospodarowania ogólnego ślimaków hodowlanych w Rolniczym Handlu Detalicznym, od gastronomii po własny sklep.

Dobry Biznes Na Wsi

c_162_145_16777215_00_images_news_2019_09_17_Dobry_Biznes_Na_Wsi_Snails_Garden_slimaki.pngDowiecie się także, że nie jest to praca łatwa i lekka, lecz wymagająca wiedzy, czasu i zaangażowania. Wszystkim uczestnikom szkolenia, chcielibyśmy uczciwie przedstawić zalety i wady hodowli ślimaków. Mamy nadzieję, że wiedza, którą Państwo zdobędą podczas szkolenia, pozwoli na podjęcie właściwej decyzji - zaangażowanie się w hodowlę lub rezygnację z prowadzenia działalności tego typu.

Innowacyjny biznes - o hodowli ślimaków
Czy hodowla ślimaków jest dobrym pomysłem na biznes? Na pewno innowacyjnym dla rolników. Warto wspomnieć, iż Polska jest jednym z głównych eksporterów ślimaków w Europie. Dlatego taka hodowla może być alternatywą, szczególnie dla małych lub niekorzystnie położonych gospodarstw. Dobrze prowadzona przynosi dochody.

Dodatkowe zalety szkolenia
Jeśli podejmą Państwo wyzwanie i postanowią rozpocząć hodowlę, dodatkową zaletą szkolenia będzie - oprócz wiadomości i materiałów szkoleniowych, które wliczone są w cenę - otrzymanie specjalnego numeru telefonu "POGOTOWIE". Jest to numer, pod którym będą Państwo mogli skontaktować się z doświadczonym hodowcą i uzyskać pomoc w nagłych przypadkach i sytuacjach kryzysowych.

Szkolenie w godzinach 11.00 - 15.00

Kursy z zakresu hodowli ślimaków są rozszerzone o tematykę możliwości przetwórstwa ślimaków, tego uproszczonego, działającego na rynku lokalnym i małej gastronomii. 

Program szkolenia z certyfikatem.

 • Rozpoczęcie hodowli ślimaka metodą konwencjonalną z paszami - omówienie infrastruktury, budynki, parki hodowlane
 • Dokumentacja przy rozpoczęciu hodowli ślimaka
 • Etapy hodowli - reprodukcja, inkubacja
 • Wylęg podrostków, etap -tunel foliowy
 • Parki hodowlane- etap chowu w parkach hodowlanych
 • Zbiory, hibernacja
 • Hodowla ekologiczna ślimaka
 • Skup ślimaków
 • RHD - Rolniczy Handel detaliczny (gastronomia, własny sklep)
 • Dotacje
 • Obiad
 • Bufet kawowy
 • Poczęstunek, słynne Snajki
 • Zakończenie szkolenia, rozdanie certyfikatów
 • Rozmowy Biznesowe w kontekście tworzenia trendów i boomu start-upowego  - Franczyza!

Darmowa rezerwacja 

Zgłoszenie na szkolenie z zakresu Helikultury " Dobry Biznes Na Wsi" - hodowla ślimaków

Miejsce szkolenia

Arbiter Hotel ***
Pl. Słowiański 2, 82-300 Elbląg

marketing
tel. +48 (55) 230 61 36
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ewentualny nocleg, należy rezerwować we własnym zakresie.

partnerProwadzący Snails Garden Grzegorz Skalmowski - partner Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) i Polskiej Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. 

Koszt szkolenia: 890 zł/osoba *Ilość miejsc ograniczona - o udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.


*Wysłanie zapytania rezerwacyjnego nie jest równoznaczne z rezerwacją. Każda Państwa rezerwacja będzie potwierdzona mailowo bądź telefonicznie. UWAGA: Ilość miejsc ograniczona. Jeżeli na szkolenie nie zgłosi się wymagana liczba gości - zostanie przesunięte na inny termin.

Gałąź produkcji zwierzęcej obejmująca fermową hodowlę ślimaków jadalnych w Europie nosi nazwę Helikultura.

Kraina Ślimaka! Dołącz do nas!

Nasz koncept został wybrany do projektu „Dobry biznes na wsi”, w przeprowadzonej kampanii przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich (KSOW) i partnera projektu Polską Organizację Turystyczną. Jest jednym z 20 inspirujących miejsc w Polsce, a sama posiadłość stanowi jedną z większych atrakcji turystycznych województwa warmińsko- mazurskiego i jest zdecydowanie jednym z najważniejszych punktów na mapie dla miłośników innowacji kulinarnych i kosmetycznych.


Połącz w jedną atrakcje z rejsami po trawie! Mapka dojazdu   Statkiem po Trawie