Wysyłamy bezpłatne pliki informacyjne - "Dobry Biznes Na Wsi"

c_162_145_16777215_00_images_certyfikaty_zaswiadczenie1.jpgPozyskiwanie ze środowiska naturalnego ślimaków winniczków, przyczyniło się do znacznego zmniejszenia jego populacji z okresowymi zakazami zbiorów. Obecnie z uwagi na brak na rynku i w przetwórstwie ślimaka z natury, wzrósł popyt na ślimaki hodowlane. Dokładną i pełną wiedzę z zakresu hodowli ślimaków, można zdobyć na kursach prowadzonych przez specjalistów z zakresu Helikultury z SG i profesjonalnego biura usług doradczych w obszarze rolnictwa i dotacji. 

Jesteś zainteresowany kursem "Dobry Biznes Na Wsi" od hodowli, po gastronomię i sklep ( u siebie na posesji!), napisz do NAS. Wysyłamy bezpłatne pliki informacyjne. * reproduktory 15 PLN/kg!

Proszę wypełnić formularz

Nasze kursy z zakresu hodowli ślimaków są rozszerzone o tematykę możliwości przetwórstwa ślimaków, tego uproszczonego, działającego na rynku lokalnym i małej gastronomii.


Należy pamiętać, że przeczytanie nawet najlepiej napisanego poradnika hodowcy, rozmowa ze sprzedającym pseudo „stada zarodowe” nie świadczy o uzyskaniu pełnej wiedzy z zakresu technologii hodowli. Ślimak to organizm żywy, kierujący się własnym cyklem biologicznym. Bez poznania tych funkcji, biologii, zasad rozrodu i karmienia (nie wspomnę o przepisach sanitarno-weterynaryjnych) każda próba będzie skazana na niepowodzenie. Autor artykułu od blisko 20 lat zajmuje się badaniem ślimaków pod kątem produkcji wielkotowarowej - obserwując poczynania większości hodowców, którym zależy jedynie na sprzedaży ślimaków do dalszej hodowli większość tych działań ocenia negatywnie. Mistrz ciętego języka Stańczyk stwierdził, że najwięcej w Polsce mamy lekarzy! – twierdzę, że najwięcej mamy hodowców i „technologów” hodowli ślimaków. Zadaję pytanie: jak długo i dokąd doprowadzi nas ta beztroska w podejmowaniu hodowli, o której większość ma tylko mgliste, połowiczne pojęcie ?. Na ślimakach można zarobić, i to wcale nieźle – nie dajmy się jednak omamić się ogłoszeniom w stylu „sprzedam ślimaki reproduktory, nauczę, zapewnię zbyt itd…itd…” To droga donikąd!!! Podejmując hodowlę ślimaków należy pamiętać o jednej z podstawowych zasad działania współczesnego, dobrze zorganizowanego rynku producenta i konsumenta, a mianowicie o konieczności zrzeszania się hodowców, producentów w grupy producenckie, których zadaniem będzie prowadzenie negocjacji cenowych, hurtowy (a zarazem tańszy) zakup sprzętu i wyposażenia gospodarstw hodowlanych, środków do produkcji (głównie pasz) dla wszystkich członków grupy, podejmowanie działań związanych z eksportem i promocją...


Obecnie, dzięki pomocy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyszli hodowcy mają możliwości uzyskania środków pomocowych (kredyty, dotacje) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, jak również skorzystania z dotacji w ramach funduszy strukturalnych. Od ponad 15 lat marka SNAILS GARDEN zajmuje się PRAKTYCZNYMI badaniami ślimaków jadalnych pod kątem wykorzystania ich zasobów - od hodowli ślimaków opartej na paszach przemysłowych i hodowlę Bio, po przetwórstwo, hurtownie poza granicami Polski, salon kosmetyków ze śluzem ślimaka w galerii handlowej i pierwszy koncept gastronomiczny tego typu w Polsce, który stał się drogowskazem dla wielu restauracji, łącząc tradycję polskiej kuchni z nowoczesnością.


 *Jerzy Kapeliński - Przedsiębiorstwo Doradztwa Rolniczego „AQUA-AGRO PROJECT”

Dziękujemy za inspiracje i początek...

Kraina Ślimaka! Dołącz do nas!

Nasz koncept został wybrany do projektu „Dobry biznes na wsi”, w przeprowadzonej kampanii przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich (KSOW) i partnera projektu Polską Organizację Turystyczną. Jest jednym z 20 inspirujących miejsc w Polsce, a sama posiadłość stanowi jedną z większych atrakcji turystycznych województwa warmińsko- mazurskiego i jest zdecydowanie jednym z najważniejszych punktów na mapie dla miłośników innowacji kulinarnych i kosmetycznych.


Połącz w jedną atrakcje z rejsami po trawie! Mapka dojazdu   Statkiem po Trawie