Ślimaki Snails Garden pod lupą HoReCa Trends..nasza historia!

Mariola Grzegorz Skalmowscy SnailsGardenŚlimaki mają wiele właściwości odżywczych, od setek lat uważane są również za afrodyzjak. Francuzi uwielbiają je jeść, Polacy nadal się ich uczą. 24 maja obchodzimy Dzień Ślimaka. Podobno ślimaki w Polsce były dostępne już w latach 70 tych. Można było je kupić za dolary na Zachodzie lub za pośrednictwem magazynów centralnych, przy obsłudze grup i turystów zagranicznych. Wówczas traktowano je w kategoriach nowinek. Poza tym były bardzo drogie, więc dostępne wyłącznie dla zamożnych konsumentów m.in. w drogich knajpach. Później, kiedy wprowadzono stan wojenny w Polsce, słuch o nich zaginął.
Jak się mają ślimaki na Instagramie? Okiem horecatrends.pl 
_______________
Czytaj również: Snails Garden: Ślimaki wracają do gastronomii. Jednak w żółwim tempie!
"Z gastronomią związani jesteśmy od 1994 roku. Zaczynaliśmy od własnego foodtrucka. Wtedy, w najśmielszych snach byśmy nie pomyśleli, że zajmiemy się ślimakami...."

Zobacz także: MENU główne, czyli kwestionariusz horecatrends.pl: Bistro Ślimaka

"Panie i Panowie dziś w MENU głównym, czyli kwestionariuszu horecatrends.pl, o kulinarnych traumach, inspiracjach i afrodyzjakach opowiedzą założyciele Bistro Ślimaka..."

Kraina Ślimaka! Dołącz do nas!

Nasz koncept został wybrany do projektu „Dobry biznes na wsi”, w przeprowadzonej kampanii przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich (KSOW) i partnera projektu Polską Organizację Turystyczną. Jest jednym z 20 inspirujących miejsc w Polsce, a sama posiadłość stanowi jedną z większych atrakcji turystycznych województwa warmińsko- mazurskiego i jest zdecydowanie jednym z najważniejszych punktów na mapie dla miłośników innowacji kulinarnych i kosmetycznych.


Połącz w jedną atrakcje z rejsami po trawie! Mapka dojazdu    Statkiem po Trawie