slogan

      

Atrakcja kulinarna... Kanału Elbląskiego!

c_162_145_16777215_00_images_news_2018_05_16_konferencje_bistro_slimaka.jpgZdecydowanie najciekawszą turystyczną atrakcją naszego regionu jest wycieczka szlakiem pochylni i śluz Kanału Elbląskiego – unikalnego na skalę światową kanału żeglownego, a przez nas zwaną szlak ślimaka

Będąc na Mazurach i chcąc zobaczyć największe atrakcje regionu, nie sposób pominąć Kanału Elbląskiego i oczywiście farmę ślimaków ze słynnym na cały świat ślimakiem z gliny w którym jest Bistro Ślimaka. Sławę jako atrakcja turystyczna Kanału Elbląskiego, zdobył dzięki filmowej szkole Andrzeja Wajdy i dokumencie pod tytułem "Ślimaki", który został pokazany bez mała na całym świecie na festiwalach filmowych (na których zdobył wiele nagród), a także w polskich kinach i TVP.

Bistro Ślimaka - atrakcja turystyczna, można porównać trochę do włoskiej "Osterii" - zdecydowanie nieformalnego miejsca z dość krótkim menu. Czyli rodzinny biznes serwujący miejscową atrakcje kulinarną, której na próżno szukać w innym miejscu w Polsce - dania z użyciem ślimaków śródziemnomorskich z własnej eko farmy. Atrakcja kulinarna regionu, czynna jest codziennie od 12.00 do 19.00, a do wyboru w menu - dania obiadowe i degustacyjne.

Skąd jedziesz:
 

Szlak Ślimaka! Dołącz do nas!

Połącz w jedną atrakcje! - mapka    Statkiem po Trawie  

logo