slogan

      

c_155_145_16777215_00_images_news_2019_07_19_SnailsGarden-Mariola-Pilat-Skalmowska.jpgHonorowy Patronat nad XIX edycją konkursu „Sposób na Sukces” sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Celem konkursu jest wyróżnianie i promowanie najciekawszych przedsięwzięć gospodarczych, które przyczyniają się do społecznego i regionalnego rozwoju obszarów wiejskich.

SNAILS GARDEN, która zajmuje się hodowlą ślimaków oraz tworzy naturalne kosmetyki ze śluzem ślimaka. Skąd pomysł na taki biznes?

- Pomysł powstał w głowie mojego męża w 2003 roku, obecnie działamy już razem rodzinnie wraz z dziećmi. Prowadzimy jako jedyni w kraju sprzedaż ślimaków w miejscu produkcji. Nasze miejsce nazywa się Bistro Ślimaka, jest tu sklep firmowy z naszymi kosmetykami marki Snails Garden ze śluzem ślimaka i bardzo wyjątkowe menu. Kosmetykami zajęliśmy się już 8 lat temu, stało się to po tym jak eksportowaliśmy 50 litrów śluzu pozyskanych z naszych ślimaków do Belgii. Wtedy nas oświeciło, czemu nie mamy mieć własnej lokalnej marki kremów.

c_155_145_16777215_00_images_news_2019_06_07_krem-Snails-Garden.jpgTak to się potoczyło, nasze kosmetyki zostały docenione także przez Marszałka województwa, który nadał kremom certyfikat "Produkt Warmia Mazury" i możliwość użycia naszego pięknego loga województwa na opakowaniu. Wszak jest tam błękitny żagiel, symbol jezior, a wiadomo ślimaki bez wody ani rusz, żółte słońce, przecież to ślimaki śródziemnomorskie i jasna zieleń, prawie jak symbol naszej Ekofarmy ślimaków "Snails Garden"  

To wszystko wyróżnia nasze kremy na tle konkurencji, przecież kupić krem na farmie ślimaków, to nie to samo co w markecie. Porozmawiać osobiście z producentem, zobaczyć te ślimaki na żywo w naszym żywym muzeum ślimaka, to na każdym zrobi wrażenie.

Dumni jesteśmy, że mogliśmy wziąć udział w tak prestiżowym konkursie!

Mariola Piłat Skalmowska - kosmetyki ślimaka

 

 

 

 

krem Snails GardenPamiątka jest ważnym elementem promocji regionu, kreuje jego pozytywny wizerunek oraz popularyzuje tutejsze atrakcje i tradycje. Ekofarma "Snails Garden" w Krasinie pod Pasłękiem stała się jedną z większych atrakcji turystycznych zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, przy drodze krajowej nr 7 między Ostródą a Elblągiem na szlaku Krainy Kanału Elbląskiego, tuż obok jednego z 7 cudów Polski, jakim są rejsy Statkiem po trawie..w ślimaczym tempie. Szlak ślimaka idealnie łączy te dwie atrakcje. Snails Garden od ponad 15 lat propaguję idę wykorzystania wszystkich dobrodziejstw jakie niesie ze sobą ślimak. Szczególnie ciekawe jest uruchomienie produkcji kosmetyków na bazie śluzu. Hasło „Snails Garden na straży Twojego piękna” z powodzeniem realizuje Pani Mariola Piłat Skalmowska, zdobywczyni wielu dyplomów i nagród, m.in. tytułu „Kobiety z charakterem” przyznanego przez Warmińsko Mazurskie Stowarzyszenie Forum Kobiet. Przebojowa bizneswoman podkreśla:

– Naszą misją jest tworzenie najlepszych kosmetyków z użyciem BIO śluzu ślimaka. Kremy doskonale się sprawdzają w walce z różnymi problemami skórnymi, niwelują też zmarszczki. W laboratorium tworzymy własne receptury doskonałe dla pań dbających o młody wygląd skóry. Śluz ślimaka zawiera naturalne składniki: alantoinę, kolagen, elastynę, kwas glikolowy, witaminy A, C i E oraz antybiotyki.

krem paslecki SnailsGardenKrem PRESTIGE z dodatkiem muszli dla turystów stanowi cenną pamiątkę z pobytu, przywołuje wspomnienia i zachęcać do ponownego odwiedzenia. Dziś pamiątką z podróży staje się atrakcją równą cudom przyrody, którą często staje się tą kropką nad przysłowiowym „i”. Nowy trend wyraźnie wskazuję, że obdarowujemy naszych bliskich po powrocie, autentycznymi produktami użytkowymi z którego słynie dany region! Wtedy lepiej przekazujemy idę miejsca by je poznać i zrozumieć. To wyjątkowa okazja by sprzedać również historię regionu, jego produktów, czy metod produkcji. Marka SNAILS GARDEN znalazła się w elitarnym gronie przedsiębiorstw uhonorowanych Laurem "Najlepszym z Najlepszych" w kategorii: Innowacje i rozwój. Krem Pasłęcki, uzyskał certyfikat Marszałkowski "Produkt Warmia Mazury".

Tym sposobem logo Warmii Mazur, znalazło się na pamiątce regionu! Zapraszamy na nasze Mazury Zachodnie! Pamiątka do kupienia w "Bistro Ślimaka" lub sklepie firmowym online...

c_155_145_16777215_00_images_news_2019_04_15__Mariola-Pilat-Skalmowska.jpgŚluz ze ślimaka jest hitem kosmetycznym ostatnich lat w Azji. Ten drogocenny dar natury wykazuje właściwości przeciwzmarszczkowe, przeciwzapalne, nawilżające i nie tylko. Kosmetyki z tym składnikiem produkuje się także w Polsce, m.in. na Warmii. Obecnie niemal każda koreańska firma kosmetyczna ma w swojej ofercie linię produktów ze śluzem ślimaka. A trzeba wiedzieć, że Koreanki są niezwykle wymagające w kwestii pielęgnacji skóry. Wszystko zaczęło się w latach 80. ubiegłego wieku od pewnej rodziny hodowców ślimaków w Chile. Zauważyli, że skóra na ich rękach była wyjątkowo miękka i delikatna, a otarcia i rany goiły się zdecydowanie szybciej w porównaniu do innych części ciała.

krem pasleckiEkofarma "Snails Garden" - jesteśmy pierwszą farmą, która wyznaczyła standardy certyfikowanego chowu ślimaków metodą EKO w Polsce. Jest to efekt naszej 15 letniej pracy, dzięki której uzyskaliśmy produkty cenione przez naszych klientów. Wiecie, czemu ślimaki potrzebują wody, tak jak nasza skóra?

Ślimaki to jedyne mięczaki, które mogą żyć na lądzie, jednak nie są w pełni przystosowane do środowiska lądowego. Przedstawiamy dwa filmy, pierwszy jest ofertą do organizacji eventów ze szkoleniami, na których wydajemy • Certyfikat potwierdzający - "udział w zabiegu z wykorzystaniem BIO śluzu ślimaka, kawioru białego oraz żywych ślimaków"

Szlak Ślimaka! Dołącz do nas!

Połącz w jedną atrakcje! - mapka    Statkiem po Trawie