slogan

      

sluz slimaka SnailsGardenSkład śluzu różni się w zależności od gatunku ślimaka, który go produkuje, a składa się głównie z mieszaniny: proteoglikanów, glikozaminoglikanów, glikoprotein, enzymów, kwasu hialuronowego, przeciwbakteryjnych peptydów i jonów metali. Już w średniowieczu ślimaki oraz pozyskiwany z nich śluz były wykorzystywane w lecznictwie ze względu na zdolność do stymulowania systemu odpornościowego. Na farmie ślimaków, w projekcie badawczo - edukacyjnym "Żywe Muzeum Ślimaka", utrzymuje się ponad 10 gatunków żywych ślimaków, celem wykorzystania śluzu do celów kosmetycznych. Kremy na bazie śluzu gatunków śródziemnomorskich, są już dostępne w sklepie firmowym w Krasinie koło Pasłęka ( ekofarma "Snails Garden") i w sklepie online Krem Ślimaka.


Więcej o śluzie...

Mariola Piłat Skalmowska Produkt Warmia MazuryZostałam poproszona jako leauratka ubiegłorocznej edycji, aby nagrać film, mówiący, że warto dołączyć do grona posiadaczy znaku "Produkt Warmia Mazury". Sytuacja rozwijała się dość dynamicznie i tym sposobem, miałam przyjemność opowiedzieć również osobiście o naszej drodze powstania kremu ze śluzem ślimaka z linii Prestige, przy boku mistrzach świata, fryzjer team Matrackich, Andrzej i Paweł Matraccy.

Gratuluje wszystkim nagrodzonym firmą, twórcą, organizatorom i kapitule, bo wiem, że za tymi działaniami stoją konkretni ludzie" - mówi Mariola Piłat Skalmowska. Prezes rodzinnej firmy Snails Garden.


Marka kosmetyczna "Snails Garden" jest posiadaczem trzech tych wspaniałych certyfikatów. Foto z wydarzenia

Mariola Pilat Skalmowska SnailsGardenHipokrates podobno miał zalecać nakładanie ślimaków na skórę w celu złagodzenia stanów zapalnych. Po śluz ślimaka sięgali także mieszkańcy południowych Włoch, którzy leczyli nim brodawki i trądzik. Tak samo jest w przypadku naszych kremów, mają za zadanie utrzymać piękną i zdrową skórę i nie dopuścić do jej „starzenia” . Jesteśmy pionierami i założycielami pierwszej certyfikowanej ekologicznej farmy ślimaków w Polsce, trochę to można porównać do historii już znanej w świecie kosmetyki, czyli farmera, hodowcy ślimaków z Chile. 

Mariola Piłat Skalmowska. Połączyłam pasję męża "hodowla ślimaków Bio" z pomysłem na piękno z natury. Czytaj więcej...

Mariola Pilat Skalmowska SnailsGardenAby utrzymać dobrą kondycję skóry i poprawić jej elastyczność, pamiętając o pigmentacji i naczynkach, polecamy kosmetyki, prosto z farmy ślimaków SNAILS GARDEN na bazie naturalnego  śluzu ślimaka. Spektakularny efekt zapewni pielęgnacja z zastosowaniem kremu ślimaka.

Zapraszam na mój blog Mariola Piłat Skalmowska  blog... 

Szlak Ślimaka! Dołącz do nas!

Koncept "Snails Garden" jednym z 20 inspirujących miejsc w Polsce, wybranych przez Polską Organizację Turystyczną, jako zdecydowanie jeden z najważniejszych punktów na mapie dla miłośników innowacji kulinarnych i kosmetycznych. Już dziś zarezerwuj termin by odkryć tajniki hodowli ślimaków i skosztować nagrodzonych Snajków.


Połącz w jedną atrakcje z rejsami po trawie! Mapka dojazdu   Statkiem po Trawie