slogan

      

Ślimaki są bardzo niezależne - poznaj Prezes Snails Garden - wywiad Bogaty Region

Mariol Pilat Skalmowska SnailsGardenBogaty Region to bezpłatna gazeta o zasięgu regionalnym m.in. Olsztyn, Elbląg, Braniewo, Pasłęk, Frombork, Lidzbark Warmiński, Bartoszyce, Ostróda i inne miejscowości. Tematy lokalne, krajowe, światowe, analizy, wywiady, dużo porad i podpowiedzi by codzienne życie było przyjemne i bogate … Połączenie doświadczenia i młodzieńczej energii. Zapraszamy do lektury.

Pani działalność i aktywność biznesowa jest doceniana przez ważne instytucje. Została Pani laureatką konkursu „Kobieta sukcesu Warmii i Mazur”, a w tym roku otrzymała Pani statuetkę „Kobieta z charakterem”. Jakie cechy charakteru pomagają Pani w osiąganiu kolejnych sukcesów?

c_162_145_16777215_00_images_news_2019_04_22_krem-paslecki.jpgTak, to dla mnie ogromne wyróżnienie. Nie da się pracować po tyle godzin dziennie bez pasji. Ważne jest, że są instytucje które to widzą i doceniają. Każdy ma charakter i swój sposób na życie, ja je poświeciłam właśnie …ślimakom ;) Trochę, te małe mięczaki mnie budują, podpowiadają, wszak są tak mocno niezależne, chodzą gdzie chcą, śpią gdzie chcą i tak szybko się adoptują do nowej sytuacji. Nie ma dla nich przeszkód nie do pokonania. Potrafią przecież przejść po ostrzu żyletki, dzięki swoim właściwościom, a dokładnie śluzowi, który jest w moich kremach. To trochę tak jak ja, często zdarza mi się chodzić po "ostrzu", mam nadzieję, że to ryzyko się opłaci...

Jakie jest Pani ulubione motto życiowe?

c_162_145_16777215_00_images_news_2019_06_07_krem-Snails-Garden.jpgEkspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie… Dokładnie jest tak ze mną, po wielu próbach czasami udaje mi się stworzyć coś z czego jestem zadowolona, trwa to latami. Tutaj wspomniany charakter, bardzo jest przydatny. Generalnie ja zawsze jako pierwsza jestem "królikiem" doświadczalnym, potem moja najbliższa rodzina. Nasza farma ślimaków, która nas otacza, daje nam wiele pomysłów z natury. Na dniach mamy nadzieję odebrać zasłużony certyfikat eko, także na śluz ślimaka i "Perły Afrodyty", wcześniej udało mi się stworzyć pierwszą ekologiczną farmę ślimaków w naszym kraju. To była długa droga od hodowcy do jednostki certyfikującej po Ministerstwo Rolnictwa.

Czym wyróżniają się Wasze kosmetyki i czy konkurencja na rynku jest duża?
c_162_145_16777215_00_images_news_2019_04_15__Mariola-Pilat-Skalmowska.jpgKosmetykami zajęłam się już 8 lat temu, stało się to po tym jak eksportowaliśmy 50 litrów śluzu pozyskanych z naszych ślimaków do Belgii. Wtedy mnie oświeciło, czemu nie mamy mieć własnej lokalnej marki kremów. Tak to się potoczyło, nasze kosmetyki ze śluzem ślimaka zostały docenione także przez Marszałka województwa, który nadał kremom certyfikat "Produkt Warmia Mazury" i możliwość użycia naszego pięknego loga województwa na opakowaniu.

Wszak jest tam błękitny żagiel, symbol jezior, a wiadomo ślimaki bez wody ani rusz, żółte słońce, przecież to ślimaki śródziemnomorskie i jasna zieleń, prawie jak symbol naszej Ekofarmy ślimaków "Snails Garden"

Szlak Ślimaka! Dołącz do nas!

Połącz w jedną atrakcje! - mapka    Statkiem po Trawie  

logo