Francuska kuchnia to nie ślimaki!? Stereotypy kulinarne Polaków…

c_162_145_16777215_00_images_news_2019_07_24_Culinary-Heritage-Bistro-Slimaka.jpg|Compendium ferculorum| - "W tej najstarszej polskiej książce kucharskiej wieprzowina występuje marginalnie. W zasadzie, jako dodatek lub zamiennik. Dopuszczano, żeby do francuskiej zupy włożyć schab, ale należało go wyjąć i nie jeść, bo to nieelegancko jednak. Polacy jedli więcej potraw ze ślimaków niż z wieprzowiny" - Jarosław Dumanowski – polski historyk, dr hab. nauk historycznych, prof. UMK.

Jeszcze w średniowieczu wielu teologów uważało, że chrześcijanie nie powinni jeść wieprzowiny. 

Jakie zdanie ma na ten temat David Gaboriaud?

Produkt Warmia MazuryGaboriaud: Francuska kuchnia to nie żabie udka i ślimaki  - "(...) z tymi żabimi udkami, czy ślimakami jest tak, że sprzedawane są w regionalnych restauracjach i często przyjeżdżają z Azji, a nawet z Polski. Kiedy słyszę o tym skojarzeniu, to zastanawiam się ilu Polaków zjada codziennie rano na śniadanie nóżki w galarecie albo flaki – mówi David Gaboriaud, kucharz i ambasador kampanii "French Touch".

Nasze zdanie na ten temat? We Francji ślimaki jadają obcokrajowcy, czyli głównie turyści, a w Polsce głównie rodacy. Nic w tym dziwnego, farma ślimaków Snails Garden jest jedyną w kraju, którą ma certyfikat potwierdzający Dziedzictwo Kulinarne Europy i znak "Produkt Warmia Mazury".. 

Hm...O ile ten drugi, nie powinien dziwić, to pierwszy daje do myślenia...

Jakim cudem Francja nie ma Dziedzictwa na ślimaki...tego już najstarsi kucharze nie wiedzą...

My tym czasem polecamy ryby, raki i... ślimaki. Bistro Ślimaka - zobaczcie nasze menu

___________________

Źródło -  fragmenty wypowiedzi:

  • poranny.pl
  • kobieta.dziennik.pl

Kraina Ślimaka! Dołącz do nas!

Nasz koncept został wybrany do projektu „Dobry biznes na wsi”, w przeprowadzonej kampanii przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich (KSOW) i partnera projektu Polską Organizację Turystyczną. Jest jednym z 20 inspirujących miejsc w Polsce, a sama posiadłość stanowi jedną z większych atrakcji turystycznych województwa warmińsko- mazurskiego i jest zdecydowanie jednym z najważniejszych punktów na mapie dla miłośników innowacji kulinarnych i kosmetycznych.


Połącz w jedną atrakcje z rejsami po trawie! Mapka dojazdu    Statkiem po Trawie