slogan

      

zywe muzeum slimaka Kochani turyści, pamiętajcie! Nie jesteśmy restauracją, a nawet nie do końca typowym bistro. My jesteśmy atrakcją turystyczną z degustacją. Bo podobno najlepiej smakują na farmie! W związku z tym, że na polu małe #ślimaki mają dopiero 2 mm i trudne je zauważyć, bo są to zwierzęta noce.

Otworzyliśmy Żywe Muzeum Ślimaka. Tutaj pokazujemy. To ma być dobra zabawa i wycieczka po historii i tajemnicach życia ślimaków jadalnych od Afryki po słoneczne kraje śródziemnomorskie. W polskiej naturze ich nie znajdziecie‼  Występują tylko na naszej Ekofarma "Snails Garden" od 15 lat!

Dodatkowo specjalnie dla Was, sprowadziliśmy - największe na świecie! Musicie je zobaczyć! Gatunek trafił do Księgi Guinness World Records jako największy lądowy ślimak świata. Rekordzista miał muszlę o długości 27.3 cm. Ich waga może sięgać nawet do 0,5 kg!

ps... ślimak na którym siedzimy, to też prawie rekord Guinnessa :)

zywe muzeum slimakaW naszym Żywym Muzeum Ślimaka, nie chodzi nam o przedstawienie dokładnych danych na temat rodzajów ślimaka. Raczej o wycieczkę po historii i tajemnicach życia ślimaków, lekcji przyrody, ekologii oraz biologii, którą każdy zapamięta na długie lata. Największe na świecie! Gatunek trafił do Książki Rekordów Guinnessa jako największy lądowy ślimak świata. Rekordzista miał muszlę o długości 27.3 cm. Ich waga może sięgać nawet do 0,5 kg!  Nazwa polska: Ślimaki olbrzymie!

Do rodzaju Achatina należą ślimaki, których systematyka nie jest jasna już od poziomu rzędu (Systellommatophora), w którym do tej pory nie jest poznany stopień pokrewieństwa między poszczególnymi rodzinami, rozróżnienie gatunków jest tym bardziej trudne. 

Wszystkie Achatina pierwotnie zasiedlały obszar Afryki, oraz wysp wokół tego kontynentu. W naszych zbiorach mamy "RETKI" tak je nazwaliśmy, a pochodzą z Zanzibaru.

szlak slimaka muzeum slimakaKochani, pamiętacie wczorajsze ślimaki olbrzymie z Zanzibaru? Największe na święcie. Były na zdjęciach podczas odwiedzin "Ostre Cìęcie" ✂️ To są autentyczne zdjęcia, zrobione komórką i przybliżone. Przyjrzyjcie się uważnie, te jajeczka są wielkości grochu!  Zanzibar to kraina gigantów. Odizolowane od afrykańskiego kontynentu, wyspy te są domem dla najbardziej unikalnych zwierząt, a wiele z nich należy do największych na całym świecie. Od gigantycznych ślimaków, aż po największego rekina na Ziemi – rekina wielorybiego, przy którym blado wypadają jego kuzyni. Gdy zapada noc na wyspie, ujawnia się największy z żyjących robali – zwierzę to trzeba zobaczyć, by uwierzyć w jego istnienie - National Geographic.

Nasze "Retki" :)  Nazwa polska: Ślimak olbrzymi. Waga dochodzi do 0,5 kg! 

Mamy to‼ Otwarcie "Żywe Muzeum Ślimaka" 

Ostre Ciecie muzuem slimakaJak już zapewne wiecie, wczoraj był program Ostre Cięcie w Pasłęku. Do nas Panowie zajechali na chwilę, zobaczyć nasze ślimaki. Panowie Tomasz Schmidt  i Andrzej Wierzbicki wpadli do nas na wyścigi ślimaków. Mamy parę ujęć z tej wizyty, a na dowód.. zrzut z TTV :) Ba, być w jednym odcinku z Joanna Jedrzejczyk ..marzenie!

Światowy Dzień Ślimaka, przypada na 24 maja, czyli datę naszego startu! Żywe Muzeum "Szlak Ślimaka" to nasz pomysł, na Ekomuzeum, ale tak naprawdę - atrakcja turystyczna, w której znajdziesz wiele gatunków ślimaka, również ze świata. Jesteśmy certyfikowanymi członkami sieci Ekomuzeum Krainy Kanału Elbląskiego. Przyjazd do nas gwarantuje niezapomnianą podróż o historii ślimaka.

Zywe Muzeum SlimakaZaczniemy od pokazu kilkunastu gatunków ślimaka, występujących w Polsce, ale i na świecie. Poznacie największego "Ślimaka Olbrzyma", który nie mieści się na dłoni, a pochodzi z Zanzibaru. Zapędzimy ślimaki do wyścigów, kibicując wybranemu okrzykami! Każdy wygrany, czyli "poganiacz ślimaków” otrzyma nagrodę. Czy padnie rekord świata? 

Szlak Ślimaka! Dołącz do nas!

Połącz w jedną atrakcje! - mapka    Bursztyn LOGO