slogan

      

slimakowy deszcz muzeumZapraszamy grupy na Szlak Ślimaka  - Obsługa Pilota dla dzieci. Wycieczkę rozpoczynamy na farmie ślimaków Snails Garden. Następnie pilot muzeum, oprowadzi wycieczkę po parku zoo, gdzie przywitamy się między innymi z kucykami szetlandzkimi, które zostały adoptowane ze schroniska, czyli z Józiem, Mufinką i Rudą! Poznacie naszą oswojoną Basię, najmniejszą rasę owiec na świecie i jej rodzinę. Przejdziemy do Żywego Muzeum Ślimaka, gdzie grupa będzie mogła zapoznać się na żywo ze ślimakami z różnych części świata i poznać Ślimaka Olbrzyma, który nie mieści się na dłoni, a którego gatunek trafił do księgi Rekordów Guinessa! Podczas wizytacji w Żywym Muzeum Ślimaka, pilot wycieczki uruchomi "Ślimakowy deszcz"...zobacz pełną ofertę - pobierz pdf

 

Zywe Muzeum SlimakaHej, będziecie? Czas przypomnieć sobie dzieciństwo i przekazać na pokolenia. W końcu my całe dnie spędzaliśmy na podwórku, więc opanowaliśmy do perfekcji sposoby spędzania tam czasu – dlaczego by nie przekazać naszych „sekretów” kolejnemu pokoleniu? Tak właśnie zrobili blogerzy - rodzice, którzy prowadzą bloga Mamo, Tato - pobawmy się.

"Zdecydowanie zamiast wielkich, zagranicznych wycieczek spędzonych w jednym miejscu wolimy nasze małe wycieczki, dzięki którym pokazujemy naszym dziewczynkom piękno naszego kraju oraz najbliższej okolicy. Uczymy ich miłości do wszystkich zwierząt (albo nauki ;)) a dzisiaj mieliśmy okazję pokazać im piękno… ślimaków!"

W tym roku, mamy kolejną niespodziankię - To trzeba zobaczyć, by uwierzyć w ich istnienie!!!

Zapraszamy na Dzień Dziecka ze ...ślimakami!

Na filmie Agnieszka z Kościerzyny :)

zywe muzeum slimaka Kochani turyści, pamiętajcie! Nie jesteśmy restauracją, a nawet nie do końca typowym bistro. My jesteśmy atrakcją turystyczną z degustacją. Bo podobno najlepiej smakują na farmie! W związku z tym, że na polu małe #ślimaki mają dopiero 2 mm i trudne je zauważyć, bo są to zwierzęta noce.

Otworzyliśmy Żywe Muzeum Ślimaka.  Tutaj pokazujemy. To ma być dobra zabawa i wycieczka po historii i tajemnicach życia ślimaków jadalnych od Afryki po słoneczne kraje śródziemnomorskie. W polskiej naturze ich nie znajdziecie‼  Występują tylko na naszej Ekofarma "Snails Garden" od 15 lat!

Dodatkowo specjalnie dla Was, sprowadziliśmy - największe na świecie! Musicie je zobaczyć! Gatunek trafił do Księgi Guinness World Records jako największy lądowy ślimak świata. Rekordzista miał muszlę o długości 27.3 cm. Ich waga może sięgać nawet do 0,5 kg!

ps... ślimak na którym siedzimy, to też prawie rekord Guinnessa :)

zywe muzeum slimakaW naszym Żywym Muzeum Ślimaka, nie chodzi nam o przedstawienie dokładnych danych na temat rodzajów ślimaka. Raczej o wycieczkę po historii i tajemnicach życia ślimaków, lekcji przyrody, ekologii oraz biologii, którą każdy zapamięta na długie lata. Największe na świecie! Gatunek trafił do Książki Rekordów Guinnessa jako największy lądowy ślimak świata. Rekordzista miał muszlę o długości 27.3 cm. Ich waga może sięgać nawet do 0,5 kg!  Nazwa polska: Ślimaki olbrzymie!

Do rodzaju Achatina należą ślimaki, których systematyka nie jest jasna już od poziomu rzędu (Systellommatophora), w którym do tej pory nie jest poznany stopień pokrewieństwa między poszczególnymi rodzinami, rozróżnienie gatunków jest tym bardziej trudne. 

Wszystkie Achatina pierwotnie zasiedlały obszar Afryki, oraz wysp wokół tego kontynentu. W naszych zbiorach mamy "RETKI" tak je nazwaliśmy, a pochodzą z Zanzibaru.

Szlak Ślimaka! Dołącz do nas!

Połącz w jedną atrakcje! - mapka    Statkiem po Trawie