Szybcy i wściekli. Żywe Muzeum Ślimaka

W naszych zbiorach mamy "RETKI" tak je nazwaliśmy, a pochodzą z ZanzibaruJak już dotrzecie na miejsce, zapytajcie opiekuna zoo * czerwona bluza, on wie o nich wszystko :)

c_162_145_16777215_00_images_news_2019_04_12_szlak-slimaka-muzeum-slimaka.jpg

Jaja tych ślimaków mają wygląd i wielkość jaj ptasich (do 2,5 cm) ślimaki olbrzymie z Zanzibaru! Największe na święcie. Przyjrzyjcie się uważnie, te jajeczka są wielkości grochu! Zanzibar to kraina gigantów. Odizolowane od afrykańskiego kontynentu, wyspy te są domem dla najbardziej unikalnych zwierząt, a wiele z nich należy do największych na całym świecie.

Od gigantycznych ślimaków, aż po największego rekina na Ziemi – rekina wielorybiego, przy którym blado wypadają jego kuzyni. Gdy zapada noc na wyspie, ujawnia się największy z żyjących ślimaków - to trzeba zobaczyć, by uwierzyć w jego istnienie - National Geographic.

 Kraina Ślimaka! Dołącz do nas!

Nasz koncept został wybrany do projektu „Dobry biznes na wsi”, w przeprowadzonej kampanii przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich (KSOW) i partnera projektu Polską Organizację Turystyczną. Jest jednym z 20 inspirujących miejsc w Polsce, a sama posiadłość stanowi jedną z większych atrakcji turystycznych województwa warmińsko- mazurskiego i jest zdecydowanie jednym z najważniejszych punktów na mapie dla miłośników innowacji kulinarnych i kosmetycznych.


Połącz w jedną atrakcje z rejsami po trawie! Mapka dojazdu   Statkiem po Trawie