slogan

      

Szybcy i wściekli. Żywe Muzeum Ślimaka

zywe muzeum slimakaW naszym Żywym Muzeum Ślimaka, nie chodzi nam o przedstawienie dokładnych danych na temat rodzajów ślimaka. Raczej o wycieczkę po historii i tajemnicach życia ślimaków, lekcji przyrody, ekologii oraz biologii, którą każdy zapamięta na długie lata. Największe na świecie! Gatunek trafił do Książki Rekordów Guinnessa jako największy lądowy ślimak świata. Rekordzista miał muszlę o długości 27.3 cm. Ich waga może sięgać nawet do 0,5 kg!  Nazwa polska: Ślimaki olbrzymie!

Do rodzaju Achatina należą ślimaki, których systematyka nie jest jasna już od poziomu rzędu (Systellommatophora), w którym do tej pory nie jest poznany stopień pokrewieństwa między poszczególnymi rodzinami, rozróżnienie gatunków jest tym bardziej trudne. 

Wszystkie Achatina pierwotnie zasiedlały obszar Afryki, oraz wysp wokół tego kontynentu. W naszych zbiorach mamy "RETKI" tak je nazwaliśmy, a pochodzą z Zanzibaru.

Jak już dotrzecie na miejsce, zapytajcie opiekuna zoo * czerwona bluza, on wie o nich wszystko :)

c_162_145_16777215_00_images_news_2019_04_12_szlak-slimaka-muzeum-slimaka.jpg

Jaja tych ślimaków mają wygląd i wielkość jaj ptasich (do 2,5 cm) ślimaki olbrzymie z Zanzibaru! Największe na święcie. Przyjrzyjcie się uważnie, te jajeczka są wielkości grochu! Zanzibar to kraina gigantów. Odizolowane od afrykańskiego kontynentu, wyspy te są domem dla najbardziej unikalnych zwierząt, a wiele z nich należy do największych na całym świecie.

Od gigantycznych ślimaków, aż po największego rekina na Ziemi – rekina wielorybiego, przy którym blado wypadają jego kuzyni. Gdy zapada noc na wyspie, ujawnia się największy z żyjących ślimaków - to trzeba zobaczyć, by uwierzyć w jego istnienie - National Geographic.

 



Tags: Żywe Muzeum Ślimaka, żywe SPA

Szlak Ślimaka! Dołącz do nas!

Połącz w jedną atrakcje! - mapka    Statkiem po Trawie