Koncept SNAILS GARDEN został wybrany do projektu „Dobry biznes na wsi”, w przeprowadzonej kampanii przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich (KSOW) i partnera projektu Polską Organizację Turystyczną.
Jest jednym z 20 inspirujących miejsc w Polsce, a sama posiadłość stanowi jedną z większych atrakcji turystycznych województwa warmińsko- mazurskiego i jest zdecydowanie jednym z najważniejszych punktów na mapie dla miłośników innowacji kulinarnych i kosmetycznych.   

Przygodę ze ślimakami zacząłęm w 2003 roku. Przeszedłem wszystkie szczeble produkcji, od hodowli ślimaków opartej na paszach przemysłowych i hodowlę Bio, po własną ubojnie z przetwórnią, hurtownie poza granicami Polski, salon kosmetyków ze śluzem ślimaka w galerii handlowej i pierwszy koncept gastronomiczny tego typu w Polsce, który stał się drogowskazem dla wielu restauracji, łącząc tradycję polskiej kuchni z nowoczesnością.

Długo sie zastawiałem, co mógłbym wyróżnić jako swoje wydarzenie z życia. Doszedłem do wniosku, że zdania jakie usłyszałem podczas "Wizjoner Roku 2014" idealnie pasują do mojego życia.

"Nassim Nicholas Taleb, autor m.in. „Czarnego łabędzia” i „Antykruchości. O rzeczach, którym służą wstrząsy”, zalicza ich do kategorii antykruchych, czyli takich, którzy rozwijają się tylko w warunkach stałej zmienności, niepewności, przypadkowości, ryzyka, stresu. Wzmacniają się, gdy nie ma stabilizacji, bezpieczeństwa, są za to intuicyjnie podejmowane decyzje, błędy i ofiary. Są wytrzymali na wszystko, cokolwiek się zdarzy. A nawet więcej – każdy wstrząs ich napędza. Trochę jakby żyli według scenariuszy filmów Alfreda Hitchcocka: najpierw trzęsienie ziemi, a potem napięcie rośnie…"

Nuda i przeciętność? Nie dla wizjonerów - Jadwiga Sztabińska redaktor naczelna Dziennika Gazety Prawnej.

Tym twardsi, im trudniejsze warunki!

"Żywioł ognia symbolizuje wolę, odwagę, ekspansję i pasję..."

Twórca marki SNAILS GARDEN  

Grzegorz Skalmowski 

Grzegorz Skalmowski

wizjonerzy gazetaprawnaCo nas jeszcze wyróżnia ? Sami zobaczcie...

Kraina Ślimaka! Dołącz do nas!

Nasz koncept został wybrany do projektu „Dobry biznes na wsi”, w przeprowadzonej kampanii przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich (KSOW) i partnera projektu Polską Organizację Turystyczną. Jest jednym z 20 inspirujących miejsc w Polsce, a sama posiadłość stanowi jedną z większych atrakcji turystycznych województwa warmińsko- mazurskiego i jest zdecydowanie jednym z najważniejszych punktów na mapie dla miłośników innowacji kulinarnych i kosmetycznych.


Połącz w jedną atrakcje z rejsami po trawie! Mapka dojazdu   Statkiem po Trawie