slogan

     

KSIĄŻKA KUCHARSKA

foto Slimaka Kulinarna Podroz"Ślimaka kulinarna podróż" o tym, co zapomniane, a przypomnienia warte"

Ślimaka Kulinarna Podróż z finałowym Oskarem - BEST IN THE WORLD!

To teraz już całkiem oficjalnie! Książka - "Ślimaka kulinarna podróż - o tym, co zapomniane, a przypomnienia warte" - zajęła I miejsce w kategorii mięso, czyli ślimaki na światowym konkursie Gourmand World Cookbook Awards w Chinach Yantai z tytułem BEST IN THE WORLD!

 

logoWierzyliśmy w ten projekt od samego początku. Moglibyśmy tu wiele napisać…wiele powiedzieć, poprzez radość i łzy wzruszenia, poprzez złość i pasję tworzenia. Powiemy więc jedno. Sukces to ludzie!
Dziękujemy wszystkim szefom polskiej gastronomii, którzy przyczynili się do tego.

Przy tworzeniu tej książki przyświecała nam idea przywrócenia ślimaka na polskie stoły. Wielu osobom ślimak na talerzu kojarzy się z obcą, francuską lub hiszpańską kuchnią. Mało kto wie, że dla naszych przodków dania ze ślimaka były codziennością. Jak donoszą źródła historyczne, pierwsze przepisy ze ślimaków pojawiły się w XVII wieku i były bardziej popularne niż dania z wieprzowiny, co potwierdza najstarsza polska książka kucharska (Compendium ferculorum) wydana w 1682 roku przez Stanisława Czernieckiego, w opracowaniu dr Jarosława Dumanowskiego.

Slimaka Kulinarna Podroz 1BEST IN THE WORLD! Najlepsza kulinarna książka świata!
"Ślimaka kulinarna podróż - o tym, co zapomniane, a przypomnienia warte"

 Autor: Snails Garden / praca zbiorowa
Typ: drukowana
Oprawa: twarda, szyta (200/200 mm)
ISBN: 978-83-944828-0-0
Liczba stron: ponad 250 stron
Liczba zdjęć: ponad 120
Liczba autorskich receptur: 120
Liczba kucharzy - autorów: 64

Zobacz spis treści ...

Najsławniejsi mistrzowie kulinarni oraz uczestnicy Top Chef, MasterChef i Hell's Kitchen - autorzy przepisów, wzięli udział w premierze książki "Ślimaka kulinarna podróż " o tym, co zapomniane, a przypomnienia warte, która odbyła się w podwarszawskiej Zielonce 10 lipca 2016 roku. Wydarzeniu towarzyszyły pierwsze Mistrzostwa Polski w Przyrządzaniu Ślimaka.

Pozycja wydana przez Wydawnictwo Editorial jest pierwszą na polskim rynku książką w całości poświęconą potrawom ze ślimaka i kawioru ślimaczego. Zawiera ona 120 oryginalnych receptur stworzonych przez 64 mistrzów kulinarnych. Książka uzupełniona jest wieloma zdjęciami i liczy ponad 250 stron.

ks1ks6ks4Książka ta powstała z pasji. Wszystko zaczęło się od Grzegorza Skalmowskiego, prekursora i wizjonera ślimakowego biznesu w Polsce. Rozczarowany polskimi realiami biznesu gastronomicznego kupił dom na wsi, gdzie szukał natchnienia na nowy biznes. W 2003 roku założył firmę Snails Garden.

Od tamtej chwili ślimaki stały się jego pasją, którą z czasem postanowił zarazić szersze grono. Próba ta trafiła na podatny grunt i tak ślimaki stały się elementem, który połączył pasje twórcy Snails Garden i szefów kuchni.

W ten sposób powstało niepowtarzalne dzieło, które z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce.

Na rynku wydawniczym jest zaledwie kilka książek kucharskich uwzględniających przepisy ze ślimakami w roli głównej, a pozycji zawierających przepisy poświęcone wyłącznie im - nie ma w ogóle. Książka "Ślimaka kulinarna podróż. O tym, co zapomniane, a przypomnienia warte" jest więc pierwszą na polskim rynku pozycją w całości poświęconą przepisom na dania ze ślimaka. Adresatem tej książki jest właściwie każdy. Szczególnie jednak chcielibyśmy widzieć ją w rękach szefów kuchni, restauratorów, pasjonatów ślimaków.
Wydawca - Studio Editorial

Książka do kupienia w naszym sklepie online..

Gourmand World Cookbook Awards w Chinach Yantai!