slogan

      

Ekofarma "Snails Garden"

 

Skalmowscy SnailsGardenNasze motto, zapytacie? Innowacyjność to nie wybór, a klucz do przetrwania i rozwoju.

Witamy na naszej stronie, jesteśmy rodzinną polską firmą Snails Garden. Mariola i Grzegorz Skalmowscy. Poznajcie naszą historię, widzianą okiem reportera. Nasze pierwsze kroki z gastronomią sięgają lat 90-tych, a od 2003 roku przygotowujemy i systematycznie wprowadzamy na rynek polski produkty helikultury. 

W niedawno wydanej książce, uznanej za najlepszą na świecie „Ślimaka kulinarna podróż – o tym, co zapomniane, a przypomnienia warte” (Snails Garden, Krasin, 2016 r.) znalazło się 120 oryginalnych receptur stworzonych przez 64 mistrzów kulinarnych. Powstał też film szkoły Andrzeja Wajdy "Ślimaki", który zdobył wiele nagród na całym świecie. Za wieloma tymi inicjatywami stoi „Ślimaczy Król” – Grzegorz Skalmowski – współwłaściciel farmy „Eko Snails Garden”, należącej do Stowarzyszenia „Polska Ekologia”.

- Wraz z żoną Mariolą stworzyliśmy nietypową firmę, wielofunkcyjną, która ma charakter nie tylko produkcyjno oświatowy, turystyczny, ale i doradczy. Tworząc 30 min. film i uczestnicząc w wydawaniu fachowej książki wspieramy rolników przy podejmowaniu innowacyjnych kroków. Przecież hodowlę można założyć już na 500 m.kw. Zaczynając kilkanaście lat temu nie mieliśmy więcej. Dziś nasza ślimaczarnia dostarcza zarówno produkty w postaci gotowych dań, jak i białego kawioru (tak, tak) i naturalnych kosmetyków na bazie śluzu. Prowadzimy „Bistro Ślimaka”, sklep i warsztaty szkoleniowe - nawet w połączeniu z imprezami korporacyjnymi, gdzie są ryby, raki i ślimaki. Muszę się pochwalić nagrodą za doskonałość kulinarną przyznaną przez Światowe Stowarzyszenie Turystyki Kulinarnej - mówi Skalmowski.

Farma Snails Garden w Krasinie pod Pasłękiem stała się jedną z większych atrakcji turystycznych zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, przy drodze krajowej nr 7 między Ostródą a Elblągiem. Szczególnie ciekawe jest uruchomienie produkcji kosmetyków na bazie śluzu. Hasło „Snails Garden na straży Twojego piękna” z powodzeniem realizuje Pani Mariola Piłat Skalmowska, zdobywczyni wielu dyplomów i nagród, m.in. tytułu „Kobiety z charakterem” przyznanego przez Warmińsko Mazurskie Stowarzyszenie Forum Kobiet. Przebojowa bizneswoman podkreśla:

– Naszą misją jest tworzenie najlepszych kosmetyków z użyciem BIO śluzu ślimaka. Kremy doskonale się sprawdzają w walce z różnymi problemami skórnymi, niwelują też zmarszczki. W laboratorium tworzymy własne receptury doskonałe dla pań dbających o młody wygląd skóry. Śluz ślimaka zawiera naturalne składniki: alantoinę, kolagen, elastynę, kwas glikolowy, witaminy A, C i E oraz antybiotyki.

Marka SNAILS GARDEN znalazła się w elitarnym gronie przedsiębiorstw uhonorowanych Laurem "Najlepszym z Najlepszych" w kategorii: Innowacje i rozwój. Co nas jeszcze wyróżnia ? Sami zobaczcie...

Ambasadorzy Warmii i Mazur

Najlepszym Najlepszych SnailsGarden

 

 

Szlak Ślimaka! Dołącz do nas!

Połącz w jedną atrakcje! - mapka    Statkiem po Trawie