slogan

      

Rezerwacje grupowe

"Rzuciliśmy wszystko i postawiliśmy na ślimaki" - Mariola i Grzegorz Skalmowscy. Witamy na naszej stronie! Aktualne zdjęcia i wydarzenia, znajdziecie na naszych kanałach social media: Facebook Bistro Ślimaka, Instagram Snails Garden. Już dziś zarezerwuj termin by odkryć tajniki hodowli ślimaków i skosztować nagrodzonych Snajków.

Dobry Biznes Na Wsi Snails Garden slimakiMarka "Snails Garden" jednym z 20 inspirujących miejsc w Polsce, wybranych przez Polską Organizację Turystyczną, jako zdecydowanie jeden z najważniejszych punktów na mapie dla miłośników innowacji kulinarnych i kosmetycznych. Spełniła również wszystkie formalne wymogi i została przyjęta w szeregi Sieci Zagród Edukacyjnych jako pionierskiej inicjatywy w zakresie rozwoju rolnictwa społecznego w Polsce. Znajdujemy się w zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, przy drodze krajowej nr 7 między Ostródą a Elblągiem. Szukasz miejsca na wypoczynek, integracje z degustacją, jakiej jeszcze nie znałeś ? Jest Was więcej niż 10 osób? Ta propozycja jest właśnie dla Was -  Zapraszamy Państwa na nową przygodę kulinarną z degustacją, której jeszcze nigdy nie doświadczyliście! Przedstawiamy nasz program na sezon 2020 - Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie: "Szlak Ślimaka" - pobierz tutaj PDF

Turystyka kulinarna - nowy trend na urlopowej mapie Polaków! 
W poszukiwaniu kulinarnych uniesień, czyli odkrywanie świata za pomocą zmysłu smaku i węchu, to najlepsze określenie dla nowego trendu w turystyce, który spotyka się z coraz cieplejszym przyjęciem podróżników. Dla wielu z nich kuchnia danego regionu staje się celem samym w sobie, połączona ze zwiedzaniem, poznawaniem kultury i przyrody. Jesteśmy jedyną firmą w Polsce z mięczakami, należąc do sieci dziedzictwa kulinarnego Europy. Warmia i Mazury!

Darmowa rezerwacja miejsc:

 • Miejsc siedzących mamy 25 w (ślimaku z gliny, patrz foto) + 45 (letni ogródek pod namiotem)
 • Degustacja z całym programem  - Bilet grupowy ( dorośli ) -  59 PLN 
 • Sama degustacja  - Bilet grupowy ( dorośli ) -  39 PLN
 • Młodzież w wieku szkolnym do lat 16, degustacja z programem  - 49 PLN
 • Sama degustacja  - Bilet grupowy ( młodzież do lat 16 ) -  29 PLN
 • Bilet grupowy bez degustacji: dzieci w wieku przedszkolnym - 19 PLN - Zagroda Edukacyjna "Żywe Muzeum Ślimaka"
 • Dania serwujemy na naczyniach biodegradowalnych
 • Przybliżony czas trwania wycieczki z programem i degustacją -  ok. 2 godziny 
 • Parking na autokar, Wi-Fi, mała sala konferencyjna ( rzutnik, tablice)

degustacja Bistro SlimakaTurystyka kulinarna - degustacja w formie stołu szwedzkiego – mięczaki śródziemnomorskie z własnej certyfikowanej hodowli Bio na różne sposoby: snajki, pierogi pasłęckie, muszle nadziewane, napoje, niespodzianka ”Perły Afrodyty”. Ekofarma ”Snails Garden” została nagrodzona przez Światowe Stowarzyszenie Turystyki Kulinarnej – World Food Travel Association, której motto brzmi: ”Turystyka kulinarna jest unikalna i niezapomniana, jest doświadczeniem, w którym obowiązuje zasada: To nie tylko posiłek, ale również wspomnienie…” zobacz nasze NOWOŚCI>>> menu na sezon 2020.

Wymagana rezerwacja - czynne dla grup zorganizowanych od maja do końca września 10.00 -19.00

 • jesteśmy 5 km od trasy S7 (Gdańsk -Warszawa) - 25 minut drogi od Elbląga, 30 minut od Ostródy, 5 minut od Pasłęka
 • znajdujemy się kilka minut drogi od pochylni Buczyniec, Oleśnica i Kąty - rejsu "Statkiem Po Trawie" - Jednego z 7 cudów Polski - Kanału Elbląskiego wpisanego na listę informacyjną światowego dziedzictwa UNESCO.
 • Pytania i rezerwacja miejsc: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Tel. +48 698 388 531

krem ze sluzem slimaka Snails GardenNasza Zagroda Edukacyjna - Żywe Muzeum Ślimaka to także produkcja kosmetyków ze śluzu ślimaka Cornu aspersum. Pochodzący z klimatu śródziemnmorskiego, kilkakrotnie mniejszy od polskiego winniczka, jest zwierzęciem hodowlanym w systemie bio, na naszej farmie ślimaków Snails Garden. Jak pozyskiwany jest śluz? Wyłącznie ze zdrowych, żywych ślimaków, które są hodowane pod kontrolą weterynaryjną. Nasze ślimaki spędzają czas w parku hodowlanym, gdzie żyją w warunkach naturalnych – jedzą rośliny i tu śpią... Jak dużo ślimaków potrzeba do zrobienia kosmetyków z ich śluzem? Jeden mięczak wydziela ok. łyżeczki śluzu, czyli 10g. Na miejscu jest sklep firmowy, w którym można zaopatrzyć się w nasze kremy, ale mamy także i sklep online www.kremslimaka.pl

Skąd jedziesz:
 

 

Szlak Ślimaka! Dołącz do nas!

Koncept "Snails Garden" jednym z 20 inspirujących miejsc w Polsce, wybranych przez Polską Organizację Turystyczną, jako zdecydowanie jeden z najważniejszych punktów na mapie dla miłośników innowacji kulinarnych i kosmetycznych. Już dziś zarezerwuj termin by odkryć tajniki hodowli ślimaków i skosztować nagrodzonych Snajków.


Połącz w jedną atrakcje z rejsami po trawie! Mapka dojazdu   Statkiem po Trawie