slogan

      

Rezerwacje grupowe

EkoFarma Snails GardenZapraszamy na "Szlak Ślimaka" z pełną Obsługą Pilota. Tak przedstawia się nasz program. Wycieczkę rozpoczynamy na farmie ślimaków Snails Garden, gdzie opowiemy skąd się wzięły ślimaki w polskim menu i że to wcale nie jest produkt francuski! Następnie pilot farmy, oprowadzi grupę po parku zoo, gdzie przywitamy się z kucami szetlandzkimi, które robią "swetry" na zimę i wielkim koniem sportowym o imieniu Magik! Poznacie naszą oswojoną Basię, najmniejszą rasę owiec na świecie i jej rodzinę. Przywitamy się z białą rasą mini kóz, białymi przepiórkami, mini królikami i biegusami indyjskimi. Następnie przejdziemy do Żywego Muzeum Ślimaka, gdzie grupa będzie mogła zapoznać się na żywo ze ślimakami z różnych części świata i poznać gatunek największych ślimaków na świecie, których przedstawiciel trafił do księgi Rekordów Guinessa!
 
Poznacie naszego Ślimaka Olbrzyma, który nie mieści się na dłoni! Podczas wizytacji na pokazowym stole, zostanie zademonstrowany proces, pozyskania jaj na kawior, czyli słynne "Perły Afrodyty"
 
c_162_145_16777215_00_images_news_2019_05_11_Slimaki-SnailsGarden.jpgZostanie omówiony system hodowli ślimaków BIO i zobaczycie na żywo różnice w gatunkach ślimaków jadalnych od śródziemnomorskich, afrykańskich po naszego winniczka. Przekażemy także informacje i zademonstrujemy jak pozyskuje się śluz do kremów kosmetycznych marki SNAILS GARDEN. Być może trafimy na małe ślimaki zaraz po "urodzeniu", które mają 2 mm i zupełnie inne jajeczka ślimaków olbrzymich! Ponownie powrócimy do ślimaków, tym razem jednak wyścigowych, gdzie staniemy do Turbo Wyścigów i pokonamy trasę na specjalnie przygotowanym torze wyścigowym z filmu "Ślimaki" szkoły Andrzeja Wajdy w którym mięliśmy przyjemność zagrać w roli głównej. W trakcie całej podróży po farmie ślimaków, gościom towarzyszyć będzie komentarz pilota, dostosowany do grupy wiekowej wycieczki.. 
 
Na farmie jest możliwość skorzystania z posiłku, ciepłych i zimnych napojów w Bistro Ślimaka. Ubierzcie się luźno, jedziecie na wieś!

 

Informacje dodatkowe: na terenie SNAILS GARDEN jest bezpłatny parking dla samochodów osobowych oraz autokarów, istnieje możliwość wykupienia obiadu domowego - proszę pytać!

Cennik wejścia bez degustacji:

  • Bilet wstępu 15 PLN dla grup
  • miejsc siedzących mamy 25 w (ślimaku z gliny, patrz foto) + 45 (letni ogródek pod namiotem)
  • kawa dla opiekunów GRATIS!

Przybliżony czas trwania wycieczki ok. 1-2 godziny w zależności czy z degustacją. Tutaj nasze menu...

Możliwa degustacja w formie stołu szwedzkiego (*usługa dodatkowo płatna) 

Opcja stołu szwedzkiego dla 15 osób 

  • snajki
  • pierogi pasłęckie
  • muszle nadziewane
  • nuggetsy drobiowe na zamówienie
  • napoje
  • niespodzianka "Perły Afrodyty" * zobacz film... 
  • Cena stołu  - 500 zł  * kawa dla opiekunów GRATIS! 

Rezerwacja:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Tel. +48 660 512 199

Połącz wycieczkę z rejsem szlakiem ślimaka! Takie atrakcje tylko u nas "Statkiem po Trawie"

c_162_145_16777215_00_images_news_2019_05_11_Statkiem-po-trawie.jpgRejs rozpoczyna się na przystani statku Bursztyn w Buczyńcu. Następnie jednostka wpływa na wózek pochylniowy. Gdzie można pływać statkiem bez wody ? Zagadka, a oto odpowiedź - Kraina Kanału Elbląskiego, niby nie możliwe a jednak zapraszamy! Kanał Elbląski zbudowany w latach 1844-81 jest unikatowym w skali świata zabytkiem, dzięki czynnemu systemowi pięciu pochylni z tzw. suchym grzbietem - statki i jachty, żeby pokonać różnicę poziomów, są umieszczane na wózkach i przeciągane po torowisku za pomocą stalowych lin, bez użycia prądu.
Dojazd prosto z Ekofarmy "Snails Garden"  -  tylko kilka minut drogi - mapka.

Szlak Ślimaka! Dołącz do nas!

Połącz w jedną atrakcje! - mapka    Bursztyn LOGO