slogan

      

hodowla slimakow snailsgardenDzięki Naszemu 15 letniemu doświadczeniu, mamy możliwość udzielenia Państwu wszelkich wskazówek na temat samego przygotowania do hodowli, przygotowania infrastruktury, a także odpowiedniego doboru gatunku ślimaka do hodowli z gatunku Helix aspersa. Zapraszamy do współpracy doradców rolniczych z całej Polski, firmy i inne instytucje, zainteresowane organizacją szkoleń z zakresu hodowli ślimaków i wykorzystania jego potencjału w gastronomii i kosmetyce.

Nasze referencje w tym zakresie, znajdą Państwo tutaj... 


Firma Snails Garden nie zajmuje się skupem ślimaków hodowlanych z wolnego rynku. Przed podjęciem decyzji, radzimy zapoznać się ze specyfiką produkcji i nie zakładać hodowli towarowej na podstawie błędnych informacji. 

Partner w drodze do sukcesu Twojej Firmy!

Jesteśmy w Bazie Usług Rozwojowych PARP  >>> zapraszamy do współpracy z zakresu hodowli, gastronomii i kosmetologii.

szkolenie hodowla slimakow SnailsGardenPakiet 12 Konsultacji Managerskich x po 60 minut każda - SNAILS GARDEN

Konsultacja managerska to indywidualne spotkanie online managera/właściciela lub osoby zarządzającym biznesem, którego celem jest poprawa wydajności, jakości zarządzania hodowlą ślimaków jadalnych. Na konsultacji rozwijamy kompetencje związane z obsługą ślimaków z gatunku Helix aspersa Muller i Maxima w systemie halowym i mieszanym (hala + pole). Poszerzamy wiedzę w obszarach związanych z technologią produkcji, kierowaniem produkcji i pracowników oraz działaniami w czasie.

 Cena 1800 zł netto +VAT 23%

Co daje udział w konsultacji managerskiej?
Konsultacja managerska to spotkanie online, na których odpowiadamy na najważniejsze pytania związane z zarządzaniem produkcji ślimaka, m.in.:

  • samodzielność i umiejętność organizowania obsługi,
  • zdolność do wyznaczania priorytetów pracy swojej i zespołowej,
  • wypracowanie efektywnej technologii towarowego chowu i hodowli ślimaków jadalnych,
  • sytuacje trudne – jak sobie poradzić? Codzienne odpowiedzi w czasie rzeczywistym, poprzez czat online.

Dla kogo:

  • właścicieli farmy / pracownicy / inwestorzy / doradcy,
  • do wszystkich osób, które w Helikulturze chcą zarządzać jeszcze lepiej.

Cena obejmuje:
Pakiet 12 / 60-minutowych konsultacji managerskich online na żywo!

Istnieje możliwość indywidualnej wyceny konsultacji, a także i dojazdu do miejsca hodowli.

W tym celu prosimy o kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 
hodowla slimakow Bistro SlimakaFarma SNAILS GARDEN zajmuje się hodowlą ślimaków metodą naturalną na potrzeby Konceptu Gastronomicznego "Bistro Ślimaka". Jakość naszych ślimaków została podkreślona certyfikatem Marszałkowskim "Produkt Warmia Mazury". Hodowla oraz przetwarzanie ślimaków i kawioru w gotowe wyroby odbywa się w tym samym miejscu, co przekłada się na gwarancję ich świeżości. Przygotowujemy filety ślimaka w ściśle określony sposób. Podczas obróbki mięczaków, po usunięciu części niejadalnych pozostaje sama stopa, która jest częścią jadalną. Produkt wysokiej jakości, o ściśle określonym wyglądzie i parametrach. Jakość produkowanego towaru spełnia najwyższe standardy i wymogi co do jakości na rynku zachodnim.
 
slimaki po mysliwskuFirma Eko Snails Garden jest jedyną w Polsce, która po spełnieniu wszelkich wymogów, przystąpiła ze ślimakami do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego, reprezentując region "Warmia Mazury i Powiśle". Ślimaki były jadane w Polsce już w 1682 roku. W najstarszej polskiej książce kucharskie "Compendium ferculorum" za czasów Króla Jana III Sobieskiego, znajdziemy więcej przepisów na ślimaki niż wieprzowinę! Natomiast na terenie Warmii i Mazur, ślimakami  - rozkoszowali się Biskupi warmińscy. W naszych czasach za sprawą Snails Garden trafiły ponownie do menu i na polskie stoły! Wartości odżywcze ślimaków Snails Garden: min 16% białka w 100g mięsa. Węglowodany na prace mózgu 1,9 grama. Ponad 70% nienasycone kwasy tłuszczowe. Tłuszczu tylko 0,83g. Selenu aż - 0,19 mg/kg! 
 
Slimaki Mazurskie Snails GardenZawartość "pierwiastka życia" jest porównywalna do tej, która jest notowana w przypadku ryb. Przeprowadzone badania wykazały w mięsie ślimaków jadalnych zróżnicowany poziom selenu w zależności od gatunku i miejsca ich pozyskiwania. Na naszej farmie zajmujemy się ślimakami z gatunku Cornu aspersum, dawniej Helix aspersa. Wszystkie ślimaki Snails Garden, zostały nazwane ogólną nazwą "Ślimaki mazurskie" i uzyskały doskonałą opinie klientów, co potwierdzili sami szefowie kuchni nadając naszym ślimakom tytuł: "Najlepszy Produkt dla sektora HoReCa"
 
Perły Afrodyty w towarzystwie Tamara Gonzalez Perea (znana pod pseudonimem "MACADEMIAN GIRL”) oraz Robert El Gendy. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Mariolą Piłat Skalmowską, współwłaścicielką rodzinnej firmy Snails Garden w Pytaniu na Śniadanie.