slogan

      

"Rzuciliśmy wszystko i postawiliśmy na ślimaki" - Mariola i Grzegorz Skalmowscy. Witamy na naszej stronie! Marka Snails Garden jest partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

c_162_145_16777215_00_https___static.szkolenia.com_public_trainings_2745_33801_original_szkolenie-hodowla-slimakow-1572428234.jpg

Każdy na pewno słyszał powiedzenie "jesteś tym, co jesz". Ale tak naprawdę niewielu z nas zdaje sobie sprawę z powagi tego stwierdzenia. Białko jest ważne w codziennej diecie. Odgrywa ważną rolę w utrzymaniu i naprawie komórek, jest również dobrym źródłem energii. Chociaż spożycie białka jest dla nas korzystne, niezwykle ważne jest skąd pochodzi. Istotny jest rodzaj białka, który spożywamy. Dobrym rozwiązaniem jest wybór wysokiej jakości, chudych źródeł białka. Są bardziej pożywne i korzystne dla naszego zdrowia. Wysokiej jakości źródłem białka (> 16%) z pewnością jest mięso ślimaków z chowu mięczaków na wolnym wybiegu, wyprodukowane bez zastosowania GMO. Hodowla ślimaków to opłacalne zajęcie, jeśli tylko przestrzega się konkretnych norm i wymogów.

Wszystkie one są określone w rozporządzeniach, przepisach unijnych i technologii produkcji.

c_162_145_16777215_00_images_news_2019_11_20_gmo-pasza-dla-slimakow.jpgW świetle nowego trendu jakim są produkty eko, producenci - w tym hodowcy ślimaków, będą musieli się dostosować do nowych wymogów na rynku spożywczym, albo zostaną wyparci przez nowe pokolenie hodowców, do których chcemy zaliczyć także Państwa. Musimy wszyscy zdać sobie sprawę, że produkujemy żywność wysokiej jakości i tylko taka ma szanse na uzyskanie godnej ceny w sprzedaży bezpośredniej! Już teraz zapraszamy na cykl warsztatów - Dobry Biznes Na Wsi -  link informacyjny 

  • Arbiter Hotel ***, Elbląg, warmińsko-mazurskie | 14.12.2019
  • Arbiter Hotel ***, Elbląg, warmińsko-mazurskie | 08.02.2020

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zatwierdził zasady eko, które obowiązują w Polsce w dziedzinie hodowli ślimaków. W związku z powyższym, pierwsze stado zarodowe (reproduktory) będzie dostępne po 15 zł/kg! Ilość jest ograniczona! Jeżeli jesteś zainteresowany kursem "Dobry Biznes Na Wsi", napisz do NAS. Wysyłamy bezpłatne pliki informacyjne. 

Proszę wypełnić formularz.


„Dobry biznes na wsi” może być inspiracją zarówno dla mieszkańców obszarów wiejskich, którzy już prowadzą działalność, jednak szukają nowego źródła dochodu lub po prostu chcą się rozwijać, jak i dla mieszkańców miast – tych, którzy dopiero planują takowe przedsięwzięcie i tych, którzy podjęli już pierwsze kroki i są w fazie realizacji. Akcja da im konkretną wiedzę w tej dziedzinie i impuls do inwestycji w wymarzoną przyszłość. To może być także Twój "Sposób na Biznes" - przystąp do Grupy Producentów. 

Darmowa rezerwacja

Zgłoszenie na szkolenie z zakresu Helikultury " Dobry Biznes Na Wsi" Program: hodowla ślimaków, skup. Dotacje. Rolniczy Handel Detaliczny (gastronomia, własny sklep) Proszę wypełnić  formularz.

Dobry Biznes Na Wsi Snails Garden slimakiMarka SNAILS GARDEN jest na rynku od 2003r. Jako jedyni w kraju, przeszliśmy wszystkie szczeble produkcji, od hodowli ślimaków opartej na paszach przemysłowych i certyfikowaną hodowlę eko, po własną ubojnie z przetwórnią, hurtownie poza granicami Polski, salon kosmetyków ze śluzem ślimaka w galerii handlowej i pierwszy koncept gastronomiczny tego typu w Polsce ze światową nagrodą World Food Travel Association za doskonałość w Turystyce Kulinarnej.

Wykorzystujemy wszystkie dobrodziejstwa jakie niesie ze sobą ślimak pasłęcki. Obecnie w skład ślimaków pasłęckich, zaliczamy 3 gatunki ślimaków jadalnych. Są to: Cornu aspersum maxima, Cornu aspersum aspersum i Helix pomatia. Ślimaki rodzaju Cornu pozyskuje się z hodowli fermowych, natomiast winniczek pochodzi ze środowiska naturalnego.

W 2019 roku koncept "Snails Garden" uzyskał status dobrego biznesu na wsi, rekomendacja od Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich (KSOW)


Chów ślimaków w gospodarstwach ekologicznych

logo_Centrum_Jakości_AgroEko.jpgNa wniosek SNAILS GARDEN do jednostki certyfikującej i opisaniu metody hodowli ślimaków na bazie własnego doświadczenia, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zatwierdził zasady, które obowiązują w Polsce we wspomnianej dziedzinie produkcji. Po uzyskaniu certyfikatu, potwierdzającego prowadzenie produkcji zgodnie z wymaganiami w zakresie rolnictwa ekologicznego, producent może wprowadzać do obrotu ślimaki oraz pochodzące od nich produkty jako ekologiczne. Produkty te cieszą się na rynku europejskim coraz większym zainteresowaniem. W związku z powyższym zachęcamy osoby zainteresowane produkcją ślimaków systemem ekologicznym do certyfikacji, jednocześnie zapraszając na szkolenie z zakresu helikultury.

Gałąź produkcji zwierzęcej obejmująca fermową hodowlę ślimaków jadalnych w Europie nosi nazwę Helikultura. Polska, pierwszy koncept gastronomiczny tego typu w Polsce  - marka Snails Garden. 

Szlak Ślimaka! Dołącz do nas!

Koncept "Snails Garden" jednym z 20 inspirujących miejsc w Polsce, wybranych przez Polską Organizację Turystyczną, jako zdecydowanie jeden z najważniejszych punktów na mapie dla miłośników innowacji kulinarnych i kosmetycznych. Już dziś zarezerwuj termin by odkryć tajniki hodowli ślimaków i skosztować nagrodzonych Snajków.


Połącz w jedną atrakcje z rejsami po trawie! Mapka dojazdu   Statkiem po Trawie