slogan

     

Przygotuj się do spotkania, spisz pytania. Polecamy! Książki o ślimakach Zakup online - książki w kilka minut u Ciebie.

hodowla slimakow snailsgarden

Dzięki Naszemu 15 letniemu doświadczeniu, mamy możliwość udzielenia Państwu wszelkich wskazówek na temat samego przygotowania do hodowli, przygotowania infrastruktury a także odpowiedniego doboru gatunku ślimaka do hodowli. Hodowla ślimaka to biznes dla osób związanych z rolnictwem lub posiadających własny kawałek niewykorzystanej ziemi.

Naszym zdaniem wszystko zależy od tego, na ile hodowcy przestrzegają zaleceń, które są im przedstawiane podczas szkoleń i czy na siłę nie próbują zmieniać naszych standardów – czytając różne błędne technologie rozsiane po całym Internecie. Polski rynek ma jeszcze znaczny potencjał do zagospodarowania. Ślimaki polskich hodowców mają różne przeznaczenie – nie tylko spożywcze, ale też i farmakologiczne w całej Europie.
 
Dołącz do hodowców, którzy skorzystali z naszej technologii hodowli i zarabiaj na ślimakach!
 
Zapraszamy na szkolenie i pokaz na żywo z hodowli ślimaków (tu klikaj po więcej informacji). W związku z bardzo częstymi pytaniami - informujemy, że farma Snails Garden, nie ma żadnych oddziałów w Polsce, ani w Elblągu. Przetwórnia, produkcja kosmetyków, bistro i chów ślimaków metodą naturalną -  mieści się w miejscowości Krasin koło Pasłęka ( dojazd z trasy S7 Gdańsk - Warszawa - 5 km) 

hodowla slimakow bio eko

Stan aktualny wiosna 2018 - zgodnie z zapowiedziami udowadniamy, że można dotuczyć ślimaki bez użycia pasz.

Na naszym polu, gdzie były wypuszczone na początku maja ślimaki drugoroczne, po nie całych 2 miesiącach, zebraliśmy ślimaki w I klasie. Nie nasypaliśmy choćby grama paszy, a skorupy są twarde i wywinięte! Między bajki należy sobie włożyć opinie, że ślimaki nie wyrosną bez paszy. Nasze zajadały tylko i wyłącznie chwasty jadalne, głównie Mniszek lekarski - jedno z najbardziej rozpoznawalnych ziół w Polsce, na terenie naszego kraju uznawany za roślinę pospolitą. To roślina jadalna, miododajna i pastewna, a w uprawach postrzegana jako chwast!

Na wzrost muszli i odpowiednią ilość wapna, zadbaliśmy mieszając na jesień odpowiednią dawkę wapna rolniczego, które ślimaki w naturalny sposób jedzą wraz z ziemią. Na naszym terenie ziemia jest gliniasta co widać na muszlach ślimaków.. co w żaden sposób im nie przeszkadza, a raczej pomaga, ponieważ glina nagrzewając się oddajcie ciepło…

Nasza firma zaprzestała Exportu ślimaka żywego, skupiając się na produkcji ślimaków tzw - mięsnych, bez sztucznych wymagań względem muszli (epifragmy, która wykształca się po długotrwałym suszeniu, a co za tym idzie utraty wagi samego ślimaka, masy perłowej - którą tak naprawdę nabywają nieliczne osobniki i wywinięcia skorupy - co jest wyzwaniem dla początkującego hodowcy). W przeciwieństwie do tego wszystkiego - w naszym zainteresowaniu jest jakość mięsa ślimaka - bo to jest część jadalna! Nasze sztandarowe wyroby, znajdziesz tutaj POLSKA SMAKUJE...