slogan

      

Szukasz pomysłu? Mamy idealną lokalizację z gotową halą pod przetwórstwo (odbiór HACCP). Posiadłość inwestycyjna z gotowymi obiektami i ogrodzoną działką 1,8422 ha z możliwością kontynuacji i rozwojowego biznesu w branży: przemysł spożywczy - przetwórstwo, produkcja HoReCa, kosmetyczny - produkcja, rolniczy i gastronomiczny. Zobacz warunki kupna lub dzierżawy

c_162_145_16777215_00_https___static.szkolenia.com_public_trainings_2745_33801_original_szkolenie-hodowla-slimakow-1572428234.jpgCzym jest hodowla ślimaków? Należy pamiętać, że przeczytanie nawet najlepiej napisanego poradnika hodowcy, rozmowa ze sprzedającym pseudo „stada zarodowe” nie świadczy o uzyskaniu pełnej wiedzy z zakresu technologii hodowli. Ślimak to organizm żywy, kierujący się własnym cyklem biologicznym. Bez poznania tych funkcji, biologii, zasad rozrodu i karmienia (nie wspominajać o przepisach sanitarno-weterynaryjnych) każda próba będzie skazana na niepowodzenie. Nie da się tego zrobić w momencie, kiedy już mamy hodowlę w toku, gdyż narażamy się na duże koszty nakładów i straty materiału już wyprodukowanego. Najlepiej, jeśli to możliwe na początku poczytać o danym zagadnieniu i przejść kurs u specjalistów z zakresu helikultury. Pozwoli nam to uniknąć zbędnych problemów. Przeanalizowane zostaną ceny, zapotrzebowanie oraz kierunki zbytu. Rynek zbytu jest duży jednak dotyczy głównie zagranicy. Istniejący hodowcy strzegą swoich kontaktów, jednak czasem by uzyskać dobrą cenę potrzeba przygotować większą partię materiału, której im brakuje wtedy pojawia się luka. Może być ona szansą dla nowego hodowcy.

Posiadłość KrasinHodowla ślimaków to opłacalne zajęcie, jeśli tylko przestrzega się konkretnych norm i wymogów. Wszystkie one są określone w rozporządzeniach, przepisach unijnych i technologii produkcji. W świetle nowego trendu jakim są naturalne produkty - hodowcy ślimaków, będą musieli się dostosować do nowych wymogów na rynku spożywczym, albo zostaną wyparci przez nowe pokolenie hodowców, do których chcemy zaliczyć także Państwa. Musimy wszyscy zdać sobie sprawę, że produkujemy żywność wysokiej jakości i tylko taka ma szanse na uzyskanie godnej ceny w sprzedaży bezpośredniej! Już teraz zapraszamy na cykl warsztatów - Dobry Biznes Na Wsi -  link informacyjny 

  • Arbiter Hotel ***, Elbląg, warmińsko-mazurskie | 08.02.2020

Jeżeli jesteś zainteresowany kursem "Dobry Biznes Na Wsi", napisz do NAS. Zgłoszenie na szkolenie z zakresu Helikultury " Dobry Biznes Na Wsi" Program: hodowla ślimaków, skup. Dotacje. Rolniczy Handel Detaliczny (gastronomia, własny sklep) Proszę wypełnić  formularz.

„Dobry biznes na wsi” może być inspiracją zarówno dla mieszkańców obszarów wiejskich, którzy już prowadzą działalność, jednak szukają nowego źródła dochodu lub po prostu chcą się rozwijać, jak i dla mieszkańców miast – tych, którzy dopiero planują takowe przedsięwzięcie i tych, którzy podjęli już pierwsze kroki i są w fazie realizacji. Akcja da im konkretną wiedzę w tej dziedzinie i impuls do inwestycji w wymarzoną przyszłość. To może być także Twój "Sposób na Biznes" - przystąp do Grupy Producentów. Zapraszamy do naszego sklepu online SKLEP ŚLIMAKA.

Dobry Biznes Na Wsi Snails Garden slimakiMarka SNAILS GARDEN jest na rynku od 2003r. Jako jedyni w kraju, przeszliśmy wszystkie szczeble produkcji, od hodowli ślimaków opartej na paszach przemysłowych i certyfikowaną hodowlę eko, po własną ubojnie z przetwórnią, hurtownie poza granicami Polski, salon kosmetyków ze śluzem ślimaka w galerii handlowej i pierwszy koncept gastronomiczny tego typu w Polsce ze światową nagrodą World Food Travel Association za doskonałość w Turystyce Kulinarnej.

Wykorzystujemy wszystkie dobrodziejstwa jakie niesie ze sobą ślimak pasłęcki. Obecnie w skład ślimaków pasłęckich, zaliczamy 3 gatunki ślimaków jadalnych. Są to: Cornu aspersum maxima, Cornu aspersum aspersum i Helix pomatia. Ślimaki rodzaju Cornu pozyskuje się z hodowli fermowych, natomiast winniczek pochodzi ze środowiska naturalnego.

W 2019 roku koncept "Snails Garden" uzyskał status dobrego biznesu na wsi, rekomendacja od Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich (KSOW)


Chów ślimaków w gospodarstwach ekologicznych

logo_Centrum_Jakości_AgroEko.jpgNa wniosek SNAILS GARDEN do jednostki certyfikującej i opisaniu metody hodowli ślimaków na bazie własnego doświadczenia, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zatwierdził zasady, które obowiązują w Polsce we wspomnianej dziedzinie produkcji. Po uzyskaniu certyfikatu, potwierdzającego prowadzenie produkcji zgodnie z wymaganiami w zakresie rolnictwa ekologicznego, producent może wprowadzać do obrotu ślimaki oraz pochodzące od nich produkty jako ekologiczne. Produkty te cieszą się na rynku europejskim coraz większym zainteresowaniem. W związku z powyższym zachęcamy osoby zainteresowane produkcją ślimaków systemem ekologicznym do certyfikacji, jednocześnie zapraszając na szkolenie z zakresu helikultury.

Gałąź produkcji zwierzęcej obejmująca fermową hodowlę ślimaków jadalnych w Europie nosi nazwę Helikultura. 

 

Szlak Ślimaka! Dołącz do nas!

Nasz koncept został wybrany do projektu „Dobry biznes na wsi”, w przeprowadzonej kampanii przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich (KSOW) i partnera projektu Polską Organizację Turystyczną. Jest jednym z 20 inspirujących miejsc w Polsce, a sama posiadłość stanowi jedną z większych atrakcji turystycznych województwa warmińsko- mazurskiego i jest zdecydowanie jednym z najważniejszych punktów na mapie dla miłośników innowacji kulinarnych i kosmetycznych.


Połącz w jedną atrakcje z rejsami po trawie! Mapka dojazdu   Statkiem po Trawie