slogan

     

Przygotuj się do spotkania, spisz pytania. Polecamy! Książki o ślimakach Zakup online - książki w kilka minut u Ciebie.

hodowla slimakow snailsgarden

Dzięki Naszemu 15 letniemu doświadczeniu (pobierz ulotkę), mamy możliwość udzielenia Państwu wszelkich wskazówek na temat samego przygotowania do hodowli, przygotowania infrastruktury a także odpowiedniego doboru gatunku ślimaka do hodowli. Jednak w tym wszystkim najważniejszy jest zbyt, czyli skup.

Nasza firma zaprzestała exportu ślimaka żywego, skupiając się na produkcji ślimaków tzw - mięsnych (pobierz materiał), bez sztucznych wymagań względem muszli (epifragmy, która wykształca się po długotrwałym  suszeniu, a co za tym idzie utraty wagi samego ślimaka, masy perłowej - którą tak naprawdę nabywają nieliczne osobniki i wywinięcia skorupy - co jest wyzwaniem dla poczatkującego hodowcy). W przeciwieństwie do tego wszystkiego -  w naszym zaintersowaniu jest jakość mięsa ślimaka - bo to jest część jadalna!

Ślimaki śródziemnomorskie są produkowane na potrzeby "Bistro Ślimaka" położonego w Krainie Kanału Elbląskiego, którą odwiedza ok. 200 tys. turystów rocznie, polski rynek HoReCa od hurtowni, hoteli po restaurację i planowaną franczyzę konceptu gastronomicznego Snails Garden.

Produkty nasze znajdziesz w najlepszych restauracjach na rynku polskim na którym króluje ponad 70 tys. restauracji.

Naszą ekspansję na rynek rodzimy, zaczeliśmy od pracy z najlepszymi szefami kuchni Top Chef, MasterChef i Hell's Kitchen, tworząc 120 receptur na ślimaki i kawior ze ślimaka. Nasza wspólna książka "Ślimaka Kulinarna Podróż - o tym, co zapomniane, a przypomnienia warte" została uznana za najlepszą na świecie w kategorii mięso, co otworzyło drogę dla gastronomii i powrotu ślimaków na polskie stoły. Możliwość przetwórstwa ślimaków w Zakładzie Eko Snails Garden szacuję się na poziomie min 100 ton rocznie. Nasze wyroby wytwarzane są w ramach systemów jakości żywności i posiadają stosowne, uznawane przez MRiRW certyfikaty, spełniają najwyższe parametry jakościowe, sanitarne, a także smakowe, znajdziesz tutaj "Polska Smakuje"

Szkolenie / konsultacje w sprawie hodowli ślimaków dla przyszłych hodowców, koszt - 350 zł  ( mogą być 2 osoby). Czas 2-3 godziny (jedyny o tej porze roku w Polsce pokaz reprodukcji, znoszenie jaj na żywo + park hodowlany. Jak pozyskać śluz i jajko na kawior? ) Proszę wybrać datę i zapraszamy. Czynne: pracujemy codziennie od maja do września od 12.00 do 19.00. Prowadzący Grzegorz Skalmowski . Umów spotkanie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na szybko polecamy...

Książka o hodowli ślimaków - w 5 minut u Ciebie - 2 książki w cenie jednej w wersji elektronicznej.  Zakup online - książka w kilka minut u Ciebie.

Jak zacząć?

Rozpoczęcie hodowli ślimaka od reproduktorów -  ślimaki przygotowane do rozmnażania, przeprowadzi Państwa przez cały proces hodowli, od rozmnażania, po inkubację i zbiory, co jest nieodzownym doświadczeniem w przypadku wiązania przyszłości z Helikulturą, jest to najtańszy sposób na rozpoczęcie hodowli.

hodowla slimakow bio eko

Uzyskaliśmy ślimaki reproduktory - wyróżniające się odpornością na spadki temperatur i znacznie lepszym wskaźnikiem składania jaj - kokonów, ze względu na ich pochodzenie i parametry polski północno wschodniej. Oferujemy reproduktory zdrowe z certyfikatem pochodzenia, specjalnie wyselekcjonowane na potrzeby przetwórni, po pełnej hibernacji, co gwarantuje dużą nieśność i przeżywalność poszczególnych osobników, a potomstwu szybkie tempo wzrostu w przypadku wystąpienia niesprzyjających warunków pogodowych w innej części kraju.

Nasze usługi dla hodowcy:

  • darmowa usługa przetrzymania reproduktorów do momentu startu z reprodukcją tzn. 15 luty-15 marzec
  • darmowe szkolenie przy zamówieniu, prowadzenie podczas całego cyklu produkcji
  • usługa przeróbu ślimaków z produktu powierzonego: winniczki, ślimak hodowlany
  • produkcja kawioru na zlecenie
  • więcej informacji...

Zgodnie z zapowiedziami udowadniamy, że można dotuczyć ślimaki bez użycia pasz.
Na naszym polu, gdzie były wypuszczone na początku maja ślimaki drugoroczne, po nie całych 2 miesiącach, zebraliśmy ślimaki w I klasie. Nie nasypaliśmy choćby grama paszy, a skorupy są twarde i wywinięte!

Między bajki należy sobie włożyć opinie, że ślimaki nie wyrosną bez paszy. Nasze zajadały tylko i wyłącznie chwasty jadalne, głównie Mniszek lekarski - jedno z najbardziej rozpoznawalnych ziół w Polsce, na terenie naszego kraju uznawany za roślinę pospolitą. To roślina jadalna, miododajna i pastewna, a w uprawach postrzegana jako chwast!

Na wzrost muszli i odpowiednią ilość wapna, zadbaliśmy mieszając na jesień odpowiednią dawkę wapna rolniczego, które ślimaki w naturalny sposób jedzą wraz z ziemią. Na naszym terenie ziemia jest gliniasta co widać na muszlach ślimaków.. co w żaden sposób im nie przeszkadza, a raczej pomaga, ponieważ glina nagrzewając się oddajcie ciepło…