slogan

     

hodowla slimakow bio eko Ile kosztuje rozkręcenie takiego biznesu? Skąd można wziąć dofinansowanie? Bliżej Biznesu, zapraszamy na reportaż "Ślimak w wersji polskiej"  Hodowla ślimaków w nastawieniu tylko i wyłącznie na mięso, bez wymagań klasowych co do jakości muszli - na potrzeby ubojni ślimaków, to najmniejszy koszty produkcji. Przy tej technologii hodowli - nie potrzeba ogrzewanych hal i przemysłowych pasz. Koszty produkcji kształtują się w granicach 1-2 zł. SZKOLENIE: Towarowa Hodowla ślimaków jadalnych - zapraszamy na szkolenie. Termin: 26 styczeń, 9 i 23 luty 2018. Uczestnicy otrzymują zaświadczenia o ukończeniu szkolenia według wytycznych Snails Garden i  farmy Bio Partners. Szkolenie ma na celu przekazanie wiedzy dotyczącej samego produktu, jak i sposobów produkcji, i składa się z dwóch części. Zobacz koszty i program.

Hodowla ślimaków - oseski sprzedaż na wagę.

oseski śllimaki Zapraszamy do współpracy osoby zainteresowane założeniem hodowli ślimaka Helix Aspersa. W przypadku rozpoczęcia hodowli od jaj czy „osesków” hodowca pomija najtrudniejszy etap, jakim jest rozmnażanie, nie musi inwestować w budynki, wyposażenie ( woda, prąd, ogrzewanie, kanalizacja). Nie musi martwić się czy na pewno uda mu się wyprodukować odpowiednią ilość jaj na hodowlę, zwłaszcza że dopiero zaczyna i brak mu doświadczenia. Rozpoczęcie hodowli od jaj bądź osesków jest najprostszym sposobem, a po przeliczeniu kosztów poniesionych na budynki, cena jest również bardzo atrakcyjna. Zgłoszenie! Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., kontakt online, formularz czat w prawym rogu tej strony..

YouTube

 Nasza playlista ma już prawie 1 mln wyświetleń.. w ślimaczym tempie, ale idzie. Ten film Waszym zdaniem.. budzi największe zainteresowanie. Trzeba przyznać, że mamy do niego wielki sentyment "15 lat ..jak jeden dzień"

 

 

szkolenie hodowla slimakow

Prowadzimy 2 farmy - Snails Garden i pierwszą polską ekologiczną farmę ślimaków Bio Partners, usytuowane na obszarze 2,5 hektara. Od roku 2016 - hodowla ślimaków na farmie w Krasinie, odbywa się tylko i wyłącznie na poroście naturalnych roślin z wykorzystaniem porannej rosy. Specjalizujemy się w chowie i hodowli ślimaków mięsnych na potrzeby rynku HoReCa i konceptu gastronomicznego "Bistro Ślimaka". Hodowla ślimaków metodą BIO patrz tutaj - Farma Bio Partners. 

 

 

c_162_145_16777215_00_images_certyfikaty_2017_Dziedzictwo_Kulinarne_Europy_przetwornia.jpgFarma Eko Snails Garden jako jedyna w Polsce należy do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Ślimak hodowlany - ratuje od wyginięcia populację winniczka pozyskiwanego do tej pory w Polsce z natury. Dodatkowym plusem hodowli ślimaków jest to, że mając niewielki areał ziemi, ten rodzaj hodowli już jest opłacalny i przynosi zyski. Hodowla ślimaka ma tę przewagę nad innymi znanymi w Polsce hodowlami (świnie, drób itp.), że zajmuje niewielką powierzchnię, nie wymaga dużych nakładów finansowych, utrzymana w odpowiednich warunkach sanitarnych nie jest uciążliwa zapachowo oraz nie wiąże się z dużym wysiłkiem fizycznym.

Hodowla ślimaków powinna być zgodna z wymaganiami danego gatunku, zapewniając swobodę poruszania się i komfort oraz w możliwie największym stopniu być podobna do naturalnych warunków życia. Zaleca się, by odbywała się ona na obszarach położonych na wolnym powietrzu, ewentualnie w szklarniach. 

c_162_145_16777215_00_images_hodowla_ekoSnailsGarden_slimaki.jpgMasz działkę pod miastem? Zmień ją w hodowlę ślimaków!

1. Zakup odpowiedniego pierwszego stada – doświadczenie głównie decyduje o sukcesie w hodowli, ale również pogoda i dobór odpowiedniego stada matecznego na start własnej hodowli. Odpowiedni typ reproduktorów – jeżeli początkujący hodowca zaopatrzy się w reproduktory o złych parametrach, jego potomstwo będzie za duże i przerośnięte lub za małe.

 

c_162_145_16777215_00_images_hodowla_eko_snailsgarden_farma_slimakow.jpg2. Trzymanie ręki na pulsie –To jest bardzo istotny punkt naszej przyszłej hodowli. Ważna jest orientacja na rynku Helikultury, aby nie popaść w kłopoty ze zbytem żywego ślimaka. Normy te potrafią zmieniać się co pół roku. Trzeba być uważnym i czujnym na każdym etapie – od parametrów po sam wybór technologii hodowli.

W krajach Europy zachodniej spożywanie mięczaków morskich i lądowych weszło do tradycji kulinarnej jako spadek kulturowy po Cesarstwie Rzymskim. O ile jednak w starożytnym Rzymie małże morskie, takie jak ostrygi, omółek jadalny i sercówka były nieograniczonym źródłem zaspokajania potrzeb żywieniowych uboższych grup ludności, to ślimaki lądowe z rodzaju Helicidae, a zwłaszcza ślimak winniczek oraz wcześniej nieznany w Polsce ślimak szary od początku pretendowały do roli luksusowego surowca spożywczego.

Znaczenie ślimaków lądowych rosło ze względu na ich nową rolę jako dań postnych w miarę rozprzestrzeniania się wiary chrześcijańskiej na kraje Europy środkowej i wschodniej, zwłaszcza przed okresem rozwoju w późnym średniowieczu gospodarki karpiowej.

Pozornie nieograniczone naturalne zasoby przybrzeżnych ławic mięczaków morskich szybko uległy wyniszczeniu, toteż stosunkowo wcześnie opracowano metody sztucznej hodowli tych gatunków. Obecnie jadalne ślimaki, takie jak ślimak winniczek, a w szczególności ślimak szary, zostały objęte przepisami ochronnymi, które uniemożliwiły zaspokajanie wyrafinowanych gustów konsumentów i ich potrzeb oscylujących wokół 40 tys. ton ślimaków lądowych rocznie.

 

Dlatego też, w latach 80. XX w. we francuskim Instytucie INRA opracowano technologię produkcji fermowej rodzimego na tamtych terenach ślimaka szarego, zapoczątkowując tym samym nowy dział alternatywnej produkcji zwierzęcej zwany Helikulturą.

Francuska metoda hodowli fermowej ślimaka szarego wzbudziła również zainteresowanie wielu rolników i instytucji rolniczych w Europie środkowej. W Polsce, w pierwszej połowie lat 90. ubiegłego wieku hodowla fermowa ślimaka szarego była czynnie propagowana przez instruktorów z INRA wśród rolników drobnotowarowych z Polski południowo-wschodniej i Górnego Śląska.

Jednak, ze względu na początkowe trudności ze zbytem oraz plagę spekulacji tzw. „reproduktorami” ślimaków, drobnotowarowa produkcja musiała ustąpić miejsca jej koncentracji w dużych, dobrze radzących sobie na rynkach europejskich przedsiębiorstwach hodowlano przetwórczych – IZZO Kraków.