slogan

      

WSPÓŁPRACA HoReCa - Ślimaki pasłęckie!

Serdecznie zapraszamy do współpracy restauracje, hurtownie gastronomiczne, sieci i małe sklepy -  możliwa wyłączność!

c_162_145_16777215_00_images_news_2019_11_20_gmo-pasza-dla-slimakow.jpgKażdy na pewno słyszał powiedzenie "jesteś tym, co jesz". Ale tak naprawdę niewielu z nas zdaje sobie sprawę z powagi tego stwierdzenia. Białko jest ważne w codziennej diecie. Odgrywa ważną rolę w utrzymaniu i naprawie komórek, jest również dobrym źródłem energii. Chociaż spożycie białka jest dla nas korzystne, niezwykle ważne jest skąd pochodzi. Istotny jest rodzaj białka, który spożywamy. Dobrym rozwiązaniem jest wybór wysokiej jakości, chudych źródeł białka. Są bardziej pożywne i korzystne dla naszego zdrowia. Wysokiej jakości źródłem białka (> 16%) z pewnością jest (mięso) hodowla ślimaków z chowu na wolnym wybiegu bez użycia pasz GMO.

Jakość podkreślona certyfikatem Dziedzictwo Kulinarne Europy ze znakiem ekologicznym. Nr1 w POLSCE! Certyfikat PL-EKO-09/2827/19

mieso slimakowCo oferujemy ? Mięso i gotowe produkty, które pozyskujemy z 3 gatunków ślimaków jadalnych. Są to: Cornu aspersum maxima, Cornu aspersum aspersum i Helix pomatia. Ślimaki rodzaju Cornu pozyskuje się z certyfikowanych ekologicznych hodowli fermowych, natomiast winniczek pochodzi ze środowiska naturalnego. Gamę naszych produktów znajdziesz na portalu POLSKA SMAKUJE. Smak ślimaków, do czego to porównać? To skrzyżowanie grzybów z żołądkami? Tak na poważnie, ślimaki nie mają smaku, ale jedyne co je wyróżnia to konsystencja mięsa. Można to porównać do cielęciny i wołowiny (*opis poniżej)

Mięso ślimaka 2 letniego, to wołowina, natomiast ślimak zdjęty z pola o odpowiednim czasie to już cielęcinka...

Rodzaje mięsa ślimaków

 • ślimak na mięso z ekologicznym certyfikatem, cykl chowu trwa od 2 do 4 miesięcy
 • ślimak hodowany na roślinie i sprzedawany razem z muszlą, cykl hodowli trwa 2 lata.

*Cięlecina - mięso cieląt w wieku od 2 tygodni do 6 miesięcy. *Wołowina – mięso otrzymane z bydła o wieku powyżej pół roku.

c_162_145_16777215_00_http___www.snailsgarden.com_images_phocagallery_certyfikaty_2017_Slimaki_Mazurskie.jpgŚlimaki były jadane w Polsce już w 1682 roku. W najstarszej polskiej książce kucharskie jest więcej przepisów na ślimaki niż wieprzowinę!. Teraz dostępne w Polsce  min: 16% białka w 100g mięsa. Węglowodany na prace mózgu 1,9 grama! Ponad 70% nienasycone kwasy tłuszczowe. Tłuszczu tylko 0,83g. Selenu aż - 0,19 mg/kg!

Zawartość "pierwiastka życia" jest porównywalna do tej, która jest notowana w przypadku ryb.

Przeprowadzone badania wykazały w mięsie ślimaków jadalnych zróżnicowany poziom selenu w zależności od gatunku i miejsca ich pozyskiwania.

CERTYFIKAT

Najlepszy Produkt dla sektora HoReCa - Ślimaki mazurskie z Pasłęka!

Ślimaki mazurskie są produkowane naturalnie w naszej rodzinnej firmie. Doskonałe opinie klientów. 

Najważniejsze atuty HoReCa:

 • mięso miękkie, ma krótki czas przygotowania co jest ważne w restauracji
 • struktura mięsa wysokiej jakości, mięso jest delikatne
 • mięso łatwe w obróbce termicznej, można podawać gotowane, pieczone, duszone , smażone, mielone, marynowane, jako pasztet
 • łatwo się łączy z innymi składnikami, możemy sami kreować jego smak poprzez zioła i przyprawy

Nasze produkty:

 • Nie zawierają konserwantów, polepszaczy i sztucznych środków barwiących żywność
 • Pochodzą z polskich gospodarstw
 • Mogą być pakowane w różnej wielkości i ilości
 • Występują w postaci, mrożonej i świeżej
 • Posiadają najwyższą jakość Smaku!

 

Szlak Ślimaka! Dołącz do nas!

Koncept "Snails Garden" jednym z 20 inspirujących miejsc w Polsce, wybranych przez Polską Organizację Turystyczną, jako zdecydowanie jeden z najważniejszych punktów na mapie dla miłośników innowacji kulinarnych i kosmetycznych. Już dziś zarezerwuj termin by odkryć tajniki hodowli ślimaków i skosztować nagrodzonych Snajków.


Połącz w jedną atrakcje z rejsami po trawie! Mapka dojazdu   Statkiem po Trawie