slogan

      

Żywe ślimaki gatunku H.A Maxima - wielkość winniczka. Price 79 PLN

slimaki maxima snailsgardenW sprzedaży żywe ślimaki gatunku H.A Maxima - wielkość winniczka. Price 79 PLN/KG - Zapraszamy do kontaktu, tel: 660 512 199 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Ślimaki znikają z Mazur! Co się dzieje?! Populacja ślimaków winniczków na Warmii i Mazurach jest osłabiona. Coraz trudniej znaleźć duże, wyrośnięte osobniki. Dlatego w tym roku Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie podjęła decyzję, że zbiór ślimaka winniczka w woj. warmińsko-mazurskim się nie odbędzie. To nie pierwszy przypadek w ostatnich latach, gdy trzeba było podjąć taką decyzję.

Poza dziko żyjącymi winniczkami Polska eksportuje również ślimaka szarego, czyli gatunki pochodzenia afrykańskiego i śródziemnomorskiego z hodowli fermowych. Fermy towarowe i hodowlano-przetwórcze produkują nie tylko ślimaki na mięso i jaja - tzw. ślimaczy kawior, ale też pozyskują śluz na potrzeby przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego - Źródło: PAP

 

Szlak Ślimaka! Dołącz do nas!

Połącz w jedną atrakcje! - mapka    Statkiem po Trawie  

logo