Referencje  - hodowla ślimaków  - szkolenia

Grzegorz Skalmowski - zdobywca dwóch światowych nagród i autor publikacji z dziedziny Helikultury i turystyki kulinarnej.

Szkolenie hodowla slimakowUczestnicy całego projektu bardzo wysoko ocenili spotkania, na których mieli szansę pozyskać praktyczną wiedzę, wymienić opinie oraz nawiązać kontakt z hodowcami w celu rozwoju własnych przedsięwzięć. Chów i hodowla ślimaka jadalnego z rodzaju Helix aspersa - szkolenia dla doradzców rolniczych. Tematyka szkolenia uwzględniała m. in. charakterystykę ślimaka z rodzaju Helix aspersa, systemy utrzymania, omówienie cyklu hodowlanego, organizację parków hodowlanych, żywienie oraz opłacalność produkcji.

W szkolenia udział wzieli: doradcy z ośrodków doradztwa rolniczego, izby rolnicze, nauczyciele szkół rolniczych, rolnicy oraz mieszkańcy obszarów wiejskich.

Moje doświadczenie 

Grzegorz Skalmowski Pan SlimakWłasna praktyka od 2003 roku od hodowli konwencjonalnej, po przez utworzenie pierwszej certyfikowanej hodowli ekologicznej i opisanie cyklu produkcji dla jednostki certyfikującej. Następstwem tego powstała na terenie Snails Garden, pierwsza w Polsce ubojnia z przetwórnią, produkująca kawior ślimaczy i gotowe dania z punktem gastronomicznym" Bistro Ślimaka" działającym na zasadach Rolniczego Handlu Detalicznego, jako przykład turystyki kulinarnej, a także nowa linia kosmetyków ze śluzem ślimaka Snails Garden Prestige.

Moje zrealizowane projekty

  • Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie "Chów ślimaków jako przykład przedsiębiorczości w gospodarstwie rolny"
  • Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie „Alternatywne źródła dochodu z gospodarstwa rolnego – innowacyjna hodowla ślimaka jadalnego”
  • ponad 1000 godzin szkoleń indywidualnych z rolnikami i osobami zainteresowanymi hodowlą ślimaków (Helikulturą) - w tym firm, spółek i gospodarstw rolnych, które działają na rynku polskim od kilkunastu lat samodzielnie, a które były prowadzone przez SNAILS GARDEN.
  • szkolenia zakresu wykorzystania potencjału ślimaka w przetwórstwie, gastronomii i kosmetologii. Zbyt (skup i transport) ślimaków po okresie tuczu, eksport bez pośredników - konkretne adresy przetwórni na wschodzie i zachodzie Europy. Działalność pozarolnicza - dotacje.

Grzegorz Skalmowski

  • Pomysł i obrona merytoryczna projektu " W Krainie Ślimaka"  -  utworzenie sieciowego, regionalnego produktu turystycznego. Przedmiotem projektu była obronna strategii rozwoju innowacyjnego sieciowego produktu turystycznego „W krainie Ślimaka”. Projekt realizowany będzie na terenie woj. warmińsko-mazurskiego, na obszarze krain geograficznych Warmii i Powiśla, przez konsorcjum trzech firm. Geneza projektu jest związana z możliwością wszechstronnego wykorzystania (m.in. gastronomia, kosmetologia) potencjału ślimaka jadalnego (Helix Aspersa) w połączeniu z innymi atrakcjami i produktami turystycznymi wyróżniającymi region w skali Polski i Europy. Wartość projektu: 22 022 899,71 zł - Dofinansowanie z UE 12 533 357,54 zł

 

  • Współtwórca Projektu „Mazury Zachodnie od kuchni” polegający na stworzeniu szlaku kulinarnego regionu. Dofinansowany z NIW w ramach NOWEFIO na lata 2021-2030

 Moje początki 2003 rok

Rok 2015 otwarcie przetwórni z ubojnią ślimaków na eksport

Rok 2017 otwarcie Bistro Ślimaka * klikaj tutaj przejdziesz do filmu, tylko wróć tu do nas :) 

pytanie na sniadanie skalmowski

Dołącz do nas! 

Zajmuje się tworzeniem konceptów gastronomicznych ze ślimakami dla restauracji Hotelowych i indywidualnych *łącznie z szeroko pojętym marketingiem, a także dystrybucją kosmetyków ze śluzem ślimaka własnej marki dla salonów, sklepów i gabinetów SPA.