Referencje - hodowla ślimaków - szkolenia
Grzegorz Skalmowski - zdobywca dwóch światowych nagród i autor publikacji z dziedziny Helikultury i turystyki kulinarnej.
Uczestnicy całego projektu bardzo wysoko ocenili spotkania, na których mieli szansę pozyskać praktyczną wiedzę, wymienić opinie oraz nawiązać kontakt z hodowcami w celu rozwoju własnych przedsięwzięć. Chów i hodowla ślimaka jadalnego z rodzaju Helix aspersa - szkolenia dla doradzców rolniczych. Tematyka szkolenia uwzględniała m. in. charakterystykę ślimaka z rodzaju Helix aspersa, systemy utrzymania, omówienie cyklu hodowlanego, organizację parków hodowlanych, żywienie oraz opłacalność produkcji.
W szkolenia udział wzieli: doradcy z ośrodków doradztwa rolniczego, izby rolnicze, nauczyciele szkół rolniczych, rolnicy oraz mieszkańcy obszarów wiejskich.
Moje doświadczenie
Własna praktyka od 2003 roku od hodowli konwencjonalnej, po przez utworzenie pierwszej certyfikowanej hodowli ekologicznej i opisanie cyklu produkcji dla jednostki certyfikującej. Następstwem tego powstała na terenie Snails Garden, pierwsza w Polsce ubojnia z przetwórnią, produkująca kawior ślimaczy i gotowe dania z punktem gastronomicznym" Bistro Ślimaka" działającym na zasadach Rolniczego Handlu Detalicznego, jako przykład turystyki kulinarnej, a także nowa linia kosmetyków ze śluzem ślimaka Snails Garden Prestige.
Moje zrealizowane projekty
- Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie "Chów ślimaków jako przykład przedsiębiorczości w gospodarstwie rolny"
- Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie „Alternatywne źródła dochodu z gospodarstwa rolnego – innowacyjna hodowla ślimaka jadalnego”
- ponad 1000 godzin szkoleń indywidualnych z rolnikami i osobami zainteresowanymi hodowlą ślimaków (Helikulturą) - w tym firm, spółek i gospodarstw rolnych, które działają na rynku polskim od kilkunastu lat samodzielnie, a które były prowadzone przez SNAILS GARDEN.
- szkolenia zakresu wykorzystania potencjału ślimaka w przetwórstwie, gastronomii i kosmetologii. Zbyt (skup i transport) ślimaków po okresie tuczu, eksport bez pośredników - konkretne adresy przetwórni na wschodzie i zachodzie Europy. Działalność pozarolnicza - dotacje.
- Pomysł i obrona merytoryczna projektu " W Krainie Ślimaka" - utworzenie sieciowego, regionalnego produktu turystycznego. Przedmiotem projektu była obronna strategii rozwoju innowacyjnego sieciowego produktu turystycznego „W krainie Ślimaka”. Projekt realizowany będzie na terenie woj. warmińsko-mazurskiego, na obszarze krain geograficznych Warmii i Powiśla, przez konsorcjum trzech firm. Geneza projektu jest związana z możliwością wszechstronnego wykorzystania (m.in. gastronomia, kosmetologia) potencjału ślimaka jadalnego (Helix Aspersa) w połączeniu z innymi atrakcjami i produktami turystycznymi wyróżniającymi region w skali Polski i Europy. Wartość projektu: 22 022 899,71 zł - Dofinansowanie z UE 12 533 357,54 zł
- Współtwórca Projektu „Mazury Zachodnie od kuchni” polegający na stworzeniu szlaku kulinarnego regionu. Dofinansowany z NIW w ramach NOWEFIO na lata 2021-2030
Moje początki 2003 rok
Rok 2015 otwarcie przetwórni z ubojnią ślimaków na eksport
Rok 2017 otwarcie Bistro Ślimaka * klikaj tutaj przejdziesz do filmu, tylko wróć tu do nas :)
Dołącz do nas!
Zajmuje się tworzeniem konceptów gastronomicznych ze ślimakami dla restauracji Hotelowych i indywidualnych *łącznie z szeroko pojętym marketingiem, a także dystrybucją kosmetyków ze śluzem ślimaka własnej marki dla salonów, sklepów i gabinetów SPA.