slogan

      

Rezerwacje grupowe

c_162_145_16777215_00_images_news_2017_09_24_Bistro_Slimaka.jpgEkofarma "Snails Garden" w 2017 roku, została nagrodzona przez World Food Travel Association - Światowe Stowarzyszenie Turystyki Kulinarnej, której motto brzmi: "Turystyka kulinarna jest unikalna i niezapomniana, jest doświadczaniem, w którym obowiązuje zasada: To nie tylko posiłek, ale również wspomnienie..."

W tym duchu, zapraszamy Państwa na nową przygodę kulinarną z degustacją, której jeszcze nigdy nie doświadczyliście!

Przedstawiamy nasz program na sezon 2019 - Mariola i Grzegorz Skalmowscy.

Bistro Slimaka SkalmowscyZapraszamy na "Szlak Ślimaka" z pełną Obsługą Pilota. Wycieczkę rozpoczynamy na farmie ślimaków Snails Garden, gdzie opowiemy skąd się wzięły ślimaki w polskim menu i że to wcale nie jest produkt francuski! Następnie pilot farmy, oprowadzi grupę po parku zoo, gdzie przywitamy się z kucami szetlandzkimi, które robią "swetry" na zimę. Poznacie naszą oswojoną Basię, najmniejszą rasę owiec na świecie i jej rodzinę. Przywitamy się z białą rasą mini kóz, białymi przepiórkami, mini królikami i biegusami indyjskimi. Następnie przejdziemy do szklarni, gdzie grupa będzie mogła zapoznać się na żywo ze ślimakami jadalnymi z różnych części świata i poznać gatunek największych ślimaków na świecie, których przedstawiciel trafił do księgi Rekordów Guinessa!
 
Poznacie naszego Ślimaka Olbrzyma, który nie mieści się na dłoni! Podczas wizytacji na pokazowym stole, zostanie zademonstrowany proces, pozyskania jaj na kawior, czyli słynne "Perły Afrodyty"
 
c_162_145_16777215_00_images_news_2019_05_11_Slimaki-SnailsGarden.jpgOpowiemy, czym wyróżnia się system hodowli ślimaków BIO i pokażemy na żywo różnice w gatunkach ślimaków jadalnych od śródziemnomorskich, afrykańskich po naszego winniczka. Przekażemy także informacje i zademonstrujemy jak pozyskuje się śluz do kremów kosmetycznych marki SNAILS GARDEN. Zobaczycie małe ślimaki zaraz po "urodzeniu", które mają 2 mm i zupełnie inne jajeczka ślimaków olbrzymich! Ponownie powrócimy do ślimaków, tym razem jednak wyścigowych, gdzie staniemy do Turbo Wyścigów i pokonamy trasę na specjalnie przygotowanym torze wyścigowym z filmu "Ślimaki" szkoły Andrzeja Wajdy w którym mięliśmy przyjemność zagrać w roli głównej. W trakcie całej podróży po farmie ślimaków, gościom towarzyszyć będzie komentarz pilota.
 
Ubierzcie się luźno, jedziecie na wieś!

Turystyka kulinarna z obsługą pilota i degustacją

  • Miejsc siedzących mamy 25 w (ślimaku z gliny, patrz foto) + 45 (letni ogródek pod namiotem)
  • Degustacja naszych specjałów wraz z całym programem  - 15 PLN program + 40 PLN degustacja, czyli ryby, raki i ślimaki!
  • Minimalna ilość uczestników 15 osób
  • Dania serwujemy na naczyniach biodegradowalnych
  • Przybliżony czas trwania wycieczki z programem i konsumpcją -  ok. 1,5 godziny 

c_162_145_16777215_00_images_news_2019_05_16_Perły-Afrodyty-Snajki.jpgTurystyka kulinarna - degustacja ze smakiem! Nasza oferta w formie stołu szwedzkiego obejmuje - Pstrąg tęczowy i inaczej Pstrąg łososiowy wędzony, raki całe z ciepłej Hiszpanii i mięczaki śródziemnomorskie z własnej certyfikowanej hodowli Bio. Zapraszamy Państwa do złożenia wizyty na farmie ślimaków Snails Garden, gdzie będziecie mogli doznać nowych doświadczeń kulinarnych, smakując ryb, raków i ślimaków w wersji regionalnej na różne sposoby, zobacz nasze menu.

Nasza przygoda ze ślimakami śródziemnomorskimi zaczęła się w 2003 roku, przeszliśmy wszystkie szczeble tej działalności, od hodowli, przetwórstwa, hurtownie, sklep w galerii… aż po gastronomię, czyli ryby, raki i … ślimaki!

Jako rolnicy eksportowaliśmy żywe ślimaki głównie do Hiszpanii z której to pochodzą nasze raki. Tym sposobem łączymy świeże smaki Polski z ciepłą Hiszpanią!

c_162_145_16777215_00_images_news_2019_08_02_ryby-raki-slimaki.jpgKochani turyści, pamiętajcie! Nie jesteśmy restauracją, a nawet nie do końca typowym bistro. My jesteśmy atrakcją turystyczną z degustacją. Bo ryby, raki i ślimaki najlepiej smakują na ekologicznej farmie z tradycjami. Nasze pierwsze kroki z gastronomią sięgają lat 90-tych, a od 2003 roku przygotowujemy i systematycznie wprowadzamy na rynek polski produkty helikultury.

W niedawno wydanej naszej książce, uznanej za najlepszą na świecie „Ślimaka kulinarna podróż – o tym, co zapomniane, a przypomnienia warte” (Snails Garden, Krasin, 2016 r.) znalazło się 120 oryginalnych receptur stworzonych przez 64 mistrzów kulinarnych.

___________________________________

Bistro Ślimaka - czynne sezonowo od maja do końca września.

Pytania i rezerwacja miejsc:

Grzegorz Skalmowski 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Tel. +48 660 512 199

Szlak Ślimaka! Dołącz do nas!

Połącz w jedną atrakcje! - mapka    Statkiem po Trawie