slogan

      

Rezerwacje grupowe

Ekofarma "Snails Garden" w 2017 roku, została nagrodzona przez Światowe Stowarzyszenie Turystyki Kulinarnej - World Food Travel Association, której motto brzmi: "Turystyka kulinarna jest unikalna i niezapomniana, jest doświadczaniem, w którym obowiązuje zasada: To nie tylko posiłek, ale również wspomnienie..." W tym duchu, zapraszamy Państwa na nową przygodę kulinarną z degustacją, której jeszcze nigdy nie doświadczyliście! Przedstawiamy nasz program na sezon 2019 - Mariola i Grzegorz Skalmowscy.

Bistro Slimaka SkalmowscyZapraszamy na "Szlak Ślimaka" z pełną Obsługą Pilota - program dla dzieci, tutaj klikaj...
Program dla dorosłych - wycieczkę rozpoczynamy na farmie ślimaków Snails Garden, gdzie opowiemy skąd się wzięły ślimaki w polskim menu i że to wcale nie jest produkt francuski! Następnie pilot farmy, oprowadzi grupę po parku zoo, gdzie przywitamy się z kucami szetlandzkimi, które robią "swetry" na zimę i wielkim koniem sportowym o imieniu Magik! Poznacie naszą oswojoną Basię, najmniejszą rasę owiec na świecie i jej rodzinę. Przywitamy się z białą rasą mini kóz, białymi przepiórkami, mini królikami i biegusami indyjskimi. Następnie przejdziemy do szklarni, gdzie grupa będzie mogła zapoznać się na żywo ze ślimakami z różnych części świata i poznać gatunek największych ślimaków na świecie, których przedstawiciel trafił do księgi Rekordów Guinessa!
 
Poznacie naszego Ślimaka Olbrzyma, który nie mieści się na dłoni! Podczas wizytacji na pokazowym stole, zostanie zademonstrowany proces, pozyskania jaj na kawior, czyli słynne "Perły Afrodyty"
 
c_162_145_16777215_00_images_news_2019_05_11_Slimaki-SnailsGarden.jpgOpowiemy, czym wyróżnia się system hodowli ślimaków BIO i pokażemy na żywo różnice w gatunkach ślimaków jadalnych od śródziemnomorskich, afrykańskich po naszego winniczka. Przekażemy także informacje i zademonstrujemy jak pozyskuje się śluz do kremów kosmetycznych marki SNAILS GARDEN. Zobaczycie małe ślimaki zaraz po "urodzeniu", które mają 2 mm i zupełnie inne jajeczka ślimaków olbrzymich! Ponownie powrócimy do ślimaków, tym razem jednak wyścigowych, gdzie staniemy do Turbo Wyścigów i pokonamy trasę na specjalnie przygotowanym torze wyścigowym z filmu "Ślimaki" szkoły Andrzeja Wajdy w którym mięliśmy przyjemność zagrać w roli głównej. W trakcie całej podróży po farmie ślimaków, gościom towarzyszyć będzie komentarz pilota.
 
krem Snails GardenW naszym sklepiku kupicie pamiątkę regionu, czyli krem ze śluzem ślimaka z dodatkiem muszli i słoiczki z peklowanymi ślimakami, naszej marki SNAILS GARDEN. Nasza ślimaczarnia dostarcza zarówno produkty w postaci gotowych dań, jak i białego kawioru (tak, tak) i naturalnych kosmetyków na bazie śluzu, certyfikowanych "Produkt Warmia Mazury". Prowadzimy „Bistro Ślimaka”, sklep, laboratorium kosmetyków i warsztaty szkoleniowe - nawet w połączeniu z imprezami korporacyjnymi, gdzie są ryby, raki i ślimaki. 
 
Ubierzcie się luźno, jedziecie na wieś!

Turystyka kulinarna z obsługą pilota, degustacją lub obiadem

  • Miejsc siedzących mamy 25 w (ślimaku z gliny, patrz foto) + 45 (letni ogródek pod namiotem)
  • Obsługa Pilota 20 PLN / Bilet grupowy 15 PLN
  • Dania serwujemy na naczyniach biodegradowalnych
  • Przybliżony czas trwania wycieczki z programem i konsumpcją -  ok. 2 godziny / bez ok. 60 minut
  • Zobacz nasze całe menu do wyboru...
  • Opcja na zamówienie - zamów klasyczny obiad bez pilota + wstęp do atrakcji GRATIS!

c_162_145_16777215_00_images_news_2019_05_16_Perły-Afrodyty-Snajki.jpgIstnieje możliwość, przygotowania degustacji w formie stołu szwedzkiego - mięczaki śródziemnomorskie z własnej certyfikowanej hodowli Bio  - na różne sposoby: snajki, pierogi pasłęckie, muszle nadziewane, napoje, niespodzianka "Perły Afrodyty" * zobaczcie film...

Kochani turyści, pamiętajcie! Nie jesteśmy restauracją, a nawet nie do końca typowym bistro. My jesteśmy atrakcją turystyczną z degustacją. Bo podobno  "mięczaki" najlepiej smakują na farmie. Zapraszamy Państwa do złożenia wizyty na farmie ślimaków Snails Garden, gdzie będziecie mogli doznać nowych doświadczeń kulinarnych, smakując ślimaków mazurskich w wersji regionalnej w naszym ,,Bistro Ślimaka’’ 

Pytania i rezerwacja miejsc:

Grzegorz Skalmowski 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Tel. +48 660 512 199

Połącz wycieczkę z rejsem szlakiem ślimaka! Takie atrakcje tylko u nas "Statkiem po Trawie"

c_162_145_16777215_00_images_news_2019_05_11_Statkiem-po-trawie.jpgRejs rozpoczyna się na przystani statku Bursztyn w Buczyńcu. Następnie jednostka wpływa na wózek pochylniowy. Gdzie można pływać statkiem bez wody ? Zagadka, a oto odpowiedź - Kraina Kanału Elbląskiego, niby nie możliwe a jednak zapraszamy! Kanał Elbląski zbudowany w latach 1844-81 jest unikatowym w skali świata zabytkiem, dzięki czynnemu systemowi pięciu pochylni z tzw. suchym grzbietem - statki i jachty, żeby pokonać różnicę poziomów, są umieszczane na wózkach i przeciągane po torowisku za pomocą stalowych lin, bez użycia prądu.
Dojazd prosto z Ekofarmy "Snails Garden"  -  tylko kilka minut drogi - mapka.

Szlak Ślimaka! Dołącz do nas!

Połącz w jedną atrakcje! - mapka    Bursztyn LOGO